Jövő

...és az orákulumok sugallatai a jövő számára kijelölt irányról.
Andras

Re: Jövő

HozzászólásSzerző: Andras » 2013. okt. 17., 12:07:13

Köszönöm mindazoknak, akik a szombati verseny gördülékeny lebonyolításához hozzájárultak!
Enriquel

HozzászólásSzerző: Enriquel » 2013. okt. 17., 10:59:05

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem be, hogy immáron 3. éve töretlenül működik a Cantina klubban a MAGUS kártya klub, 2,5 éve pedig hivatalosan! :) Azóta nagyon sok embert ismertem meg közületek, és sokatokkal nagyon jó kapcsolatot sikerült kialakítani. Remélem, hogy a továbbiakban is így lesz, s ez jó jövőkép lehet mindannyiunk számára. Köszönöm mindenkinek, aki eddig kitartott, és lelkesen eljött még akkor is a klubnapokra, amikor tudta, hogy elmebeteg paklival fogom várni az illetőt. :)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2012. júl. 05., 18:26:45

A kisülésre emlékszek, az egy nagyversenyre van félrerakva, mint biztosítás ha valamiért csúszik az ultra projekt. A másik nem rémlik, hogy nyomtatásra került volna. (Ez lehet az én feledékenységem is, utánakérdezek.)
Tian

HozzászólásSzerző: Tian » 2012. júl. 05., 16:04:47

A 2011-es ultra tervező pályázatból még nem jelent meg 2 lap.
Ezek szerint a shadoni páncéltörőt és a kisülést nem is fogjátok osztani?

Tian
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2012. júl. 05., 08:00:05

Sajnos nincs új lap, így amíg az új ív ki nem jön, addig újraosztás lesz.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2012. júl. 05., 06:17:33

Bár tegnap pont nem voltam versenyen, de ismét a helyszínen szembesültem volna az ehavi ultra-kínálattal.
Csak a következetesség jegyében említem meg, nem kérek - várok indoklást.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2012. jún. 06., 14:14:32

Örülök, hogy érkezett visszajelzés.

Az újraosztást - aminek sosem örül az ember annyira, mint egy új lapnak - sztem valahogyan azért lehetne kísérni, felvezetni.
Egy új ultrához is fontos a bemutató, de az újraosztottakhoz még inkább - mert enélkül az értetlenség jogos.
A 4 laphoz jól jönne 4 pakli, amik megmutatják a létjogosultságukat. Hosszabb távon az is szívesen felajánlom, hogy a feledésbe merülő ultrákról néha pár ötletet, hogy ne lógjanak így a semmiben, mint most, mert hiszek benne, hogy a divatpaklikon kívül is létezik pakliépítés.
Most azt nem részletezném, hogy szvsz pillanatnyilag ki számára vonzó tengeri farkassal, vagy karavánfosztogatóval játszani, de nyitott vagyok az érvek előtt - addig viszont az új ultrák híve vagyok...
BAM

HozzászólásSzerző: BAM » 2012. jún. 06., 11:34:23

Meg tudlak nyugtatni, az Árkádiás versenyen meg fogod kapni az Ultrádat, ebben a hónapban újraosztás lesz, 4 féle kártya közül választhat minden nevező (Tengeri farkas, Dreina-szentély, Karavánfosztogató, Weila pártfogása).

Az ok-okozatiságban, nevezetesen hogy miért nem lehet tudni az Ultráról nem az újraosztás ténye tehet, hanem én személyesen. Általában cikket írok az Ultrákról, ez most kimaradt - azonban a versenyszervezők pl. már az általunk szervezett versenyen 2 hónapra előre megkaphatják az Ultrákat. Köztük Robin is, mivel ő jelen volt.

Az újraosztást én személy szerint kifejezetten fontosnak tartom. Ennek oka az Új hullám menedzselése (is), illetve számbavéve a kiment ultrák mennyiségét és kiadási dátumát mérlegelem a lapok mostani elérhetőségét. Egyetértek veled abban, hogy új ultrákra szükség van, és szükséges a mindenkori Ultra felvezetése is, akár újról, akár újraosztottról legyen szó. Ugyanakkor a fenti érvekkel vitatom azon állítást, mely szerint az újraosztás haszontalan lenne (ezt persze nem is állítottad, csupán időről időre értetlenkedést vált ki).

Tisztelettel:

Balogh Attila Márton
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2012. jún. 06., 08:11:05

Egyetértek veled, problémát továbbítottam BAM-nak, megkértem rá, hogy megkeresésedre válaszoljon. Annyit tudok mondani, hogy újraosztás várható. Hogy pontosan melyik ultrák azt BAM tudja megmondani.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2012. jún. 06., 07:05:56

Ez a sokadik olyan hónap (az elmúlt 10 hónapból 3 volt kivétel), ahol nem kerül publikálásra a hónap első versenyének napjának reggeléig, hogy abban a hónapban milyen ultra van osztva.

Nem túl bizalomkeltő, hogy az ilyen hónapokban rendszeresen (7 közül 6x) fordult elő, hogy a nem publikált lap az első versenyre nem érkezett meg, másik 2 esetben a hallgatás hátterében 2-3 éves lapok újraosztása húzódott meg.

Minden hónapban toleráns módon szoktam hangját adni ezirányú érdeklődésemnek, utána lehet nézni. a Cérnám fogy és vékonyodik.

Remélem, aggodalmam nem igazolódik, és ma este az Árkádiás versenyen a nevezéskor kézbe kapom a többi résztvevővel együtt az ehavi ultrát, illetve lesznek kiegészítők...

Észrevételem attól teljesen független, hogy figyelemmel kísérve a tavalyi km-fórumos ultratervezést, kb. meg tudom mondani, melyik 2-3 lap osztása valószínű...

Azt is fontosnak tartom, hogy az ultra lap a játékosok számára vonzó csalétek, az újonnan megjelent lap mindig a figyelem középpontjába kerül, a lap a játékkal való foglalkozásra indítja a résztvevőket minden versenyen, ahol valaha volt ultra-osztás.
A legtöbb embernek nem okoz gondot, ha egy cikkben olvasva, majd a kézbevételkor, és 2 hét múlva a következő versenyen is foglalkozik 5-10 percet egy új lappal, sőt így tud jobban beépülni a köztudatba, mindenki bemondja rá az ötleteit, így válik a játék részévé.

Bár külön statisztikám nincs, de meg merem kockáztatni, hogy a gyengén bemutatott ultra kevesebb pakliba kerül be, mint a jól kampányolt, az osztott lapnál a játékerő alig számít.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2012. máj. 25., 07:23:38

A lapkereső újraírása esetén lehetne fejlesztéseket eszközölni. Nem mondom, hogy nem fog megtörténni, azonban ez nem egy rövid ideig tartó foltozgatással egyenértékű, hanem hosszú időt vesz igénybe.
Elydan

HozzászólásSzerző: Elydan » 2012. máj. 24., 13:36:39

Sziasztok,

van arra lehetőség, hogy a lapkeresőben szűrni lehessen pl. kincskereséssel/túlüzéssel/akaratátvitellel rendelkező kalandozókra?

Elydan
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2012. márc. 24., 21:20:13

Március 26-án egyetemi előadást tartok kártyajáték tervezésből. Az előadás nyílt, mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

A koordináták:

1117 Pázmány Péter Sétány 1/A
Északi Tömb 0.83-as terem
Hétfő 18-20
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. dec. 30., 08:55:56

Az új hullám rotálódni fog a szabályai szerint. 2 kieg, és 1 év ultra. Erről lesz majd egy cikk január első hetében.

Ultra természetesen lesz Januárban. Bejelentés napokon belül várható.
Kapanyanyimonyok

Jövő

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. dec. 30., 08:05:05

Érdeklődnék, hogy az Új hullám formátummal mi lesz 2012-ben?
További 2 kieg és velük jónéhány ultra eltűnik?
Ha igen, melyek ezek(főleg az ultrákat lenne jó látni)?

Januárban milyen ultra lap várható a nevezésért, illetve versenygyőztes lapból jön-e új?
EwiL

HozzászólásSzerző: EwiL » 2011. nov. 20., 15:25:21

Javaslom, hogy az évzáró meghívásos nagyverseny mellett legyen egy nevezéses "alverseny" is. saccra 1-2k HUFért, hagyományost (illetve felőlem bármi lehet, akár bontott/draft is - ez utóbbi esetben persze arányosabb több nevezési díjért).

Díjnak paklik, valamint javaslom - bár nem tudom, hogy volt-e szó az év elején a SZUÉk megjelenéséről/osztásáról), hogy aki azon indul, az a szokásos KM versenyekhez hasonlóan kapjon 3 SZUÉ-t, melyet az idei SZUÉkből választhat (akár olyan korlátozással is, hogy mind3nak különbözőnek kell lennie). Ha ez nem lehetséges, akkor valamilyen más ultra lapot/kat bedobni, stb. Vagy ne legyen semmilyen lap (javi URen kívül), és minden nyert meccs után 1 kieg nyeremény. Vagy akármilyen megoldás.

Mivel még van pár hét addig a versenyig, szerintem kényelmesen lehet erről szavazást is tartani akár, megfontolni, stb!

SZVSZ legyen évvégén egy igazán nagy M*K csörte, sok játékossal, sok indulóval, sok cserével, stb!
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. okt. 06., 15:36:18

András akkor a múltkor elmaradt UE lapokat elhozzátok a draftra? Mondtad, hoyg szóljak a verseny előtt.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. szept. 27., 21:23:13

Semmi gond, múlt héten úgy volt hogy egyszerre kerül fel. Feltettem a fórumra is a versenyek részhez, így ott is meg lehet találni.
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. szept. 27., 18:58:41

Akkor elnézésedet kérem, azt hittem a cikkel kerül majd ki. Figyelmetlen voltam.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. szept. 27., 16:56:52

Már fent van pár napja. A cikk még nem került fel, de a kiírás már olvasható.
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. szept. 26., 19:17:21

András, a draft bontott versenynek mikor kerül ki a végleges kiírása? Még a héten? Jó lenne mindent tisztán látni, hogy hogy készüljön az ember 8.-ára.

Amúgy remélem ezen a héten is sok cikk jön majd akárcsak múlt héten. Jó volt őket olvasni.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. szept. 23., 14:07:39

A jövő héten is lesz több cikk. A hét hátralévő részére nem valószínű, de nem is lehetetlen.
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. szept. 23., 08:12:35

András, nagyon jó volt a heti cikkdömping. Várhatunk még a héten cikkeket, vagy már csak jövőhéten?
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. szept. 10., 23:04:15

Üdv!

Lehet rosszul fogalmaztam! A gyakori\átlagos mellett a fix három egyediből is megvolt már a 4. Így ebből a helyzetből nekem már nem feltétlenül érte meg, a csomag megvétele, amikor ezüstlunír mellvért, és a csók hiányzott még. Pedig nekem a kiegészítő ötlete tetszett, szerintem jól sikerült volt, nagyon jó egyedikkel.

Annak örülök, hogy fontolgatjátok, hogy ne kelljen várni annyit, majd meglátjuk, hogy döntötök.

A nyílt tesztelésnek szerintem sokan örülnének.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. szept. 10., 21:52:28

Igazából a felvetésedre nehéz reagálni, mert egy olyan kiegészítőt javasolsz, amihez hasonló nem igazán volt. Szerintem alapjában véve különbözik a legendáktól, ezért ahhoz sem hasonlítanám. Szóval nem tudhatom, hogy mi lenne a sorsa.

Annyi gondolatébresztőt kérdeznék vissza, hogy ha a legendáknál nem vettél újabb csomagot a gyakoriak miatt, amikor az egyediek még kellettek, akkor nem értem miért változna ez meg a te általad javasolt leosztásban.

Az info csepegtetés még kicsit korai. Egyelőre annak a lehetőségét is mérlegelem, hogy ne kelljen áprilisig várni a kiegészítővel. Szóval sok a kérdőjel, és sok a munka.

Az viszont eszembe jutott, hogy ha feldobnék egy lapot nyílt tesztre azzal a feltétellel, hogy hetente kell egy cikket beküldeni amolyan gyorsjelentés gyannánt, akkor lenne-e csapat, aki erre vállalkozna? Egyrészt felhívná a figyelmet egy lap születésére, másrészt a cikkek alatt lehet kommentálni pont, ahogy a teszteken is csináljuk. Tehát a lap aktuális állapotát lehet véleményezni mindenkinek, és módosítási javaslatokat is lehet tenni. Szerinted lenne rá jelentkező?
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. szept. 10., 18:07:50

András!

Három üzenettel ez alatt van egy posztom amire még nem válaszoltál, csak kíváncsi vagyok, hogy lehetséges e, és írtam félig neked címezve egy posztot a 4 szorzós versenyekhez, ha van időd egy rövid választ írj kérlek.

Ezen felül az jutott az eszemben, hogy tudom messze még az új kiegészítő, de így hogy kimarad egy kiegészítő nem kezditek el szép lassan csöpögtetni az infókat hetente? Gondolok olyanra, hogy hány lapos lesz a kiegészítő, milyen koncepció. Esetleg egy egy lap pályafutása a tesztelésen, hogy miként változott vagy valami. SOkat dobna szerintem a hangulaton, mert most elég passzív az oldal és a fórum is. Gondolom a nyári vakáció is benne van, de gondolom nem csak én olvasnék minden nap egy apró cikket.

Üdv
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. aug. 31., 22:29:17

Az interakciók maximalizálása cél természetesen. Dolgozunk rajta.

Kösz a tippet a szabállyal kapcsolatban, az egyértelműsítést beraktam.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. aug. 29., 07:27:14

Pár apróság a tavaszra csúszott kiegészítővel kapcsolatban.
Egyrészt, örülök, hogy legalább pár szóban válaszoltál a nyári eseményekkel kapcsolatos aggodalmaimra.
Ha az efoton, meg a vasútmodell-kiállításon történtekről rövid kis írásokban beszámoltok, biztos érdeklődve fogjuk olvasni.

Viszont, ha már egy teljes év van az új csomag kidolgozására, volna pár vágyálmom, hátha figyelembe vehető:
- Szeretném, ha a "célpont játékos eldob 3 lapot" típusú hatás végre nem jelenne meg újfent - 3 éve minden kiegben megjelenik valamin (néha több lapon is), az egyik tesztelő nagyon szeretheti ezt a hatást...
- A "gyors hatásként éberbe fordul" hatást is ide sorolnám - van abból is elég.
- A végleges, kivédhetetlen alapszintvesztés, a kumulatív túlütés detto.
- A kompatibilitás növekedése: A lap ne csak B lappal, hanem B-Zs-ig mindennel működjön. Kétnaponta találok olyan lappárokat, amik első látásra együttműködnek, de ha "bírói szemmel" olvasom (azaz arra gondolok, hogy mi lenne, ha versenyen kritikus pillanatban használnám), rendre az derül ki, hogy bizony nem fog működni.
- Pl. azok a lapok, amik eddig a képesség páncélokra működtek, mostantól kukába kerültek. másrészt az új laphatás-páncélok nem is páncélok, mert a szabály szerint "P./ Minden olyan képesség/lap, amelyen szerepel a védőküszöb, és SFÉ, az páncélnak minősül." tehát, vagy maga Airun minősül páncélnak, vagy egyáltalán nincs neki (ergo tehetek rá másikat). gondolom, majd kiegészül a szabály a laphatás szóval, de azért lementettem a régit...

Amik így pár hónap játék után még mindig tetszenek a legutóbbi kiegből:
- Jól sikerültek a nevesített kalandozók (Alex kivétel). Tha Usur, Fraien, Ceriak hasonló, de mégis különböző. Egyik sem játékromboló, de nem is gyengék a hordákkal szemben. Ezek kitalálása, tesztelése jól sikerült.
- A GYÁ kalandozók túlnyomó többsége (a hat-neb sajnálatos bakija és a vércsetotem kivételével).
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. aug. 26., 16:25:41

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy gondolkoztok-e Legendákhoz hasonló kiadáson?
Tudom sok vihart kavart a fix három lap, de pár változtatással egy nagyon hasznos pakliformává nőhetné ki magát, bár a megnövekedett lapszám miatt nektek is több munka.

Elsőként is, talán szerencsésebb kissé nagyobb, illetve szélesebb koncepcióra építeni. Pl. Pyarroni és Kyr istenek vagy hasonló, ami egy megnövekedett lapszámnál is biztosítja a kellő változatosságot, de mégis megmarad a koncepció jellege, ami egy rögtön játszható paklit eredményez.

Az egyediek. Ez okozta a legnagyobb vitát, ami szerintem érthető is. Hiába a 7 egyedi ha abból három fix, tehát egy csomagból 4-nél többet nem feltétlen éri meg venni, és ezt is csak akkor, ha kell a fix lapból a 4.
Ehelyett lehetne kialakítani egy-egy hatos ritka pakkot, amiből két lap mindig lesz egy csomagban. Agy megmarad egy fix váz, de nem mindig ugyanaz lesz egy csomagban így többet is el lehet adni belőle.
A másik dolog meg az, hogy a koncepció vázát a gyakori átlagos lapokra helyezitek az egyediek meg csak plusz erőt ad hozzájuk.
Így hét egyediből 5 véletlenszerű lenne, és a fennmaradó kettő is variálódhat.

A gyak átlagos lapokra is csak egy kis bővítés kell, hogy több csomag vásárlása esetén is legyen öröm a bontásban. Így bár 3 csomag vásárlása után nem lesz mindenkinek mindenből a négy, de egy kalandozó minimális limit stb bevezetésével így is egy önmagában játszható pakli lesz.

Összességében, én szerettem a legendákat, csak a fix egyediek és a már 4-4 teljes sor gyak átlagos lapok miatt vettem belőle kevesebbet. Pedig a benne lévő egyedi lapok nagyon erősek voltak.

Szerintem egy ilyen változtatással, változatlan csomagbéli laparánnyal és árral nagy sikert érhetnétek el. Ha esetleg pozitív kommenteket kap a hozzászólásom és ti is úgy látjátok én szívesen látnék egy hasonló csomagot.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. aug. 25., 08:42:03

Az ultrák jó ideig megvannak. Emiatt nem kell aggódnod. A lapkeresőbe való felvitelükkel adódtak gondok. Efoton, vasútmodell kiállításon volt reprezentálva a kártya. Dolgoztunk az új kiegen, hátha be lehet fejezni mégis. (Ez közben kiderült, hogy sikertelenül.)
A honlap versenynaptár, versenyszervezés modulról került fel újabb cikk, ami az irányt kijelöli. Rövidesen (kb 2 hét) életbe lépnek az ott leírt változtatások, és ezzel egyidejűleg fel fog kerülni az októberi és novemberi verseny kiírása.
Nagyjából ennyi az idei nyár története.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. aug. 25., 06:52:02

Ugye azért várhatunk valami vázlatos tervet, hogy mi lesz jövő húsvétig?

Értem, hogy ki kell találni a 2 nagy verseny formátumát, és addig most várás van,
de pl az hozzájuk tartozó promólapokat, a havi ultrákat be lehetne mutatni, hogy úgy tűnjön, hogy nem állt meg az élet.
Az augusztusi ultra, az el Sodr mindmáig nem elérhető a lapkeresőben.

Ha cobin nem írna hangulatpaklikat, versenybeszámolókat, az elmúlt másfél hónap produkciója elég szerény volna (néhány grafikás cikk újrapostolása)

Nyár van (volt). Mindenki jobban ráér a hobbijára (elvben). Hetente vannak a szerepjáték találkozók, táborok, rendezvények. Nyilván nektek is kell és jár a kikapcsolódás, de talán lehetett volna tenni, szervezni valamit. Lehet, hogy a háttérben agyondolgoztátok a nyarat, de nem látszik, nem tudunk róla.
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. aug. 20., 11:20:47

Már leadtam a szavazatom, ha van lehetőségem élek is vele.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. aug. 19., 08:47:11

MEgvárom a kérdőív eredményét. Egyelőre úgy áll, hogy az egyik verseny kieg draft vagy kötelékek bontott lesz, a másik pedig hagyományos. Ugyanis ezek kapták eddig a legtöbb szavazatot.

Ha szeretnéd befolyásolni a szavazás végeredményét, akkor azt az alábbi linken megteheted:

https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... E6MQ#gid=0
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. aug. 19., 00:26:14

Üdv!

Sajnálom, hogy nem lesz új kieg az ősszel, nagyon vártam már, de remélem, a két versenyből az egyik legalább bontott lesz vagy draft. Ilyen versenytípusokra ritkán van lehetősége az embereknek, és bár drága de én szeretem. Tudom, a profi játékosoknak mind megvannak már a lapok amik kellenek, de nekem és gondolom másnak is hiányoznak még lapok. Azoknak, akik legyűjtötték valószínű tényleg húzós lesz az időszak, és nem feltétlenól jönnének el (bár aki szereti a formátumot és megteheti annak mindegy.), de ha talán feláldoznátok a két versenyre 2-2 plusz új ultrát, akkor ellensúlyozni lehetne.

Üdv
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. aug. 18., 16:43:10

A holnapi napon egy fontos bejelentés kerül fel a honlapra, ami a versenyek meghirdetésével kapcsolatos.

Kérek szépen minden versenyszervezőt, hogy olvassa el figyelmesen, és kérem a segítségét, hogy az abban foglaltaknak megfelelően járjon el.

Röviden az a lényege, hogy a versenyeket a verseny megtartása előtt vigyétek fel a rendszerbe. Mostantól kezdve nem lesz lehetőség visszamenőlegesen felvinni versenyt, még lejelentés céljából sem.

Kérek szépen minden játékost, hogy hívja fel a versenyszervező figyelmét a holnap megjelenő cikkben foglaltakra.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. aug. 08., 10:07:15

Igenigen, úgy gondoltam, hogy ha kinn lenne egy helyszín, akkor a küldi/építménynél is érvényesül, meg akkor is, ha harcra hív egy kalandozó. Velük kapcsolatban gondoltam, hogy akkor a hovatartozás számítson. De mondjuk felesleges részben. Lehetséges egy központi lap ahol zajlik minden kihívás, de kissé korlátozottnak látom. A szabálytoldalék esetében inkább max legyen minden a lapon csak némi magyarázatként a szabályban.
Vagy bármennyi helyszín-t kirakhatunk s a kihívó választja meg az egyiket ami mindkét játékosra érvényesülhet.
Ha lenne egy ilyen, akkor ezen helyszínekre lehet csatolni bármit s adná a játékosának ingyen a harcra majd visszacsatolódik (amit lehetséges), ha oda érnek (felszerelés, kalandozó stb) Mint valamilyen támogatás.

Mondjuk egy ilyen:

Toron
T: Helyszín
Csatolhatóság: 1 méreg / 1 boszorkánymester (nem neves)
Juttatás: Küldetés -1MP / Építmény +1 Fal / Kalandozó +1 Alapképesség
[állandó, harci, egyszeri] Kyr vagy boszorkányhadúr első akciólapjának MP-igénye ingyenes vagy 0-ra csökken (X-es esetén).
"Ez a világ talán egy másik bolygó pokla." - Aldous Huxley
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. aug. 07., 22:21:45

Én a helyszínt a következő képen tudnám elképzelni.

Általános szabályok.
1. Egy helyszín lehet egyszerre játékban. Ha egy új helyszínt kijátszik bármely játékos a régi a mélységbe kerül. (lényegében a helyszín az, ahol a harc zajlik, azaz a csatatér, ha két külön csatatér van ahol az ellenfelek felállnak akkor van-e egyáltalán csata?)
2. Minden helyszín automatikusan 1mp-vel olcsóbbá teszi a vele megegyező helyszínű küldetést (olcsóbb, gyorsabb a küldetés megoldása, ha helyben van)
3. Ha egy olyan épületet ostromolnak amelynek helyszíne azonos a helyszínnel akkor 1MP árán az épület irányítója éberbe forgathatja egy pihenő kalandozóját akinek akadályoznia kell a manővert. ( Mivel a közben van könnyebb riadóztatni)

Ezeken felül lenne a helyszínre jellemző képesség, amit minden játékos használhatna, vagy ha erősebb képesség lehetne megkötése, hogy legyen olyan kalandozó akinek megegyezik vele a hovatartozása.

Így bár erősek lennének, de meg kellene fontolni, mert az ellenfél is profitálhat belőle. Na de egy csatatér egy helyszín már csak ilyen hat mindenkire aki ott van.
Lehetne nyugodtan negatív nehezítő képessége is a vele teljesen ellentétes kalandozókra. Így még izgalmasabbá téve a pakliépítést. pl. elfendel hátrányt jelentene az aqvírokra az mellett, hogy valamilyen bónuszt adna.

Nagyon sok érdekes képességet lehetne adni, pl toronban lehetne mérget kikeresni a pakliból, vagy fejvadász akciólapot. Sőt én azt is el tudnám képzelni, hogy pl több azonos helyszínlap lehetne, amelyek a terület más más erejét emelnék ki.

Na én így látom ezt a kérdést, remélem segítettem.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. aug. 07., 20:09:03

Mint az összes elvadult tervet ezt is nehéz értelmezni konkrét lapterv nélkül. Viszont nekem erről az jutott eszembe, hogy egy helyszín ami ki bekapcsol az miért a kalandozók származásához és miért nem az adott játéktér (pl küldetés) helyszínéhez?

Persze sokféleképpen is meg lehet csinálni, és teljes mértékben elképzelhetőnek tartom az ötleted megvalósítását.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. júl. 29., 11:24:48

Mennyire tartjátok a jövőben járható útnak, ha új speciális laptípust "Helyszínt" vezetnénk be a kártyához. Akkor lenne hatása, ha harcba indulnának a kalandozók, mert ezek viszonylag a semmibe lógnak. Bizonyos hatásokkal élnének, ha ott történne ilyen harc v. épp küldetés/építmény helyszínével is egyezik akkor pluszban érvényesülne.
Úgy képzelném, hogy kirakhatóak állandó időtartammal ezen lapok s a kihívó kalandozó származásával egyező Helyszín érvényesülne. (enrawelli csatamágusnál - enrawell, Holdkos magiszter - gorvik, stb.)
Pl.
Enrawell
ID: Végleges T: Helyszín
állandó,harci Helyszínen lévő kyr kalandozók varázslatainak hatása 1-el nő (sebzése, gyógyítása, alapszint módosítása, jelzők), amennyiben lehetséges.

Mondjuk pl az átokszórásnál ha rákerülne +1 átokjelző, akkor felmerülhet, hogy maga a jelző +1-et sebezne-e. :)
Mit gondoltok?
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. jún. 25., 07:43:49

Eddig nem volt ilyen terv. Az újrakiadása jelentősen csökkentené a jellemek közötti különbségeket az én véleményem szerint. Ennyit az én véleményemről. Te hogyan látod a kérdést?
Mac

HozzászólásSzerző: Mac » 2011. jún. 24., 09:10:23

van tervbe véve Erioni Fal UH megfelelője vagy re-printje?
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. máj. 29., 09:51:51

Szia,

Köszönöm szépen a tippeket, az általad felsorolt koncepciók ezennel bekerültek a "gondolkodnivalók" sorába.

A kieg és az ultrák együttes tesztjét viszont nem tartom jó ötletnek. Az újításokat a kieg megjelenésével szeretném csak nyilvánosságra hozni. Laperős tekintetében viszont ne aggódj, ugyanazok a standardok érvényesek a krán tőrvénye óta a lapok paraméterezésére, tehát emiatt nyugodtan pályáztathatod ultra tervedet. Az időzítés nyilván korlátozott, de a lap ereje miatt nem kell aggódnod, és a laperőt nem kell az új kiegészítő függvényévé tenni.
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. máj. 28., 13:40:43

KM!

A minap újra megnéztem a KM által kiadott UR lapokat, ás látom sok olyan koncepciót kezdett el, aminek igazából nem lett folytatása. Gondolok például az amazonokra a khlokra a Morgenitákra és az antissra a Raboriánus lovagokra a toroni és az ordani Sogronitákra és az Uwelitákra (Mondjuk nekik van viszonylag sok lapjuk kiegészítőkből is, de csak nem akarnak erős koncepcióvá összeállni) Harcművészből viszonylag sok van, de velük is hasonló a helyzet hiányzik az a 1-2 lap amitől feltűnnének a versenyeken.
Gondolom már elkezdtétek javában az új kiegészítő szerkesztését, de szerintem nem csak én örülnék annak, ha a fenti koncepciók is életképesek lennének. Talán az sem lenne olyan elvetélt ötlet, ha valamelyik elkövetkező kiegészítő előtt összegyűjtenétek, hogy mely koncepciókat szeretnék a játékosok a versenyek pástján látni, 4-5 ilyen koncepcióra már lehetne egy izgalmas kiegészítőt csinálni.
Másik meglátás, ha jól tudom, az ultra lapok laptervező pályázat formájában szoktátok egy évre megszerkeszteni. Nem lenne jobb, ha úgy lenne, hogy amikor megszületik egy új kiegészítő váza( téma tematika stb) akkor ezt kiírnátok és ennek tükrében rendeznétek laptervező bajnokságot 6 hónapi UR-re? Tesztelnétek őket a kiegészítő lapjaival, majd azokkal együtt mennének a nyomdába és a kiegészítő megjelenése utáni hat hónapban lennének osztva. Ebbe a rendszerbe jól beleillene a versenygyőztes lap is, amit így fel lehetne osztani 6 hónapos váltásokra. egy évben két különböző versenygyőztes lap lenne. Az ilyen módon megtervezett UR-ek mindig aktuálisan "trendiek" és erősek lennének, szerintem a versenyen való részvételt is jobban motiválná ez a naprakészség, és talán kevesebb lenne az ilyen holt koncepció mint a már említett amazon pl, ami szerintem üde színvolt lehetne. Persze nem kellene annyira szorosan az új kiegészítőkhöz tervezni az UR lapokat, de legalább lenne egy iránymutatás, de mégha ugyanúgy eltérő lapok is lennének mint a jelenlegiek, akkor is frissebbek lennének, mert valljuk be, az egy évre előre megtervezett lapok erejét nehéz ilyen időtávlatokból úgy belőni, hogy az megjelenésekor tényleg olyan hatású legyen mint megtervezésekor, mert az alatt akárhogy is nézzük kijön két kiegészítő.

Üdv
Ohyner
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. márc. 25., 21:59:02

Képpel biztosan nem kerül fel a verseny előtt a teljes laplista. A legutóbbi kiegészítőnél az utolsó héten felkerült a teljes laplista, de csak szöveggel. Utolsó hétnél hamarabb most sem fog felkerülni. A lapkeresőben először kép nélkül lesz feltöltve, de az is a megjelenés után.
A következő ultra lapokat BAM fogja kihirdetni nemsokára.
Ohyner

HozzászólásSzerző: Ohyner » 2011. márc. 25., 21:40:10

András!

A bemutató verseny előtt felkerül majd a telkes laplista? Ha igen akkor sz9vegesen vagy képpel?
Lehet tudni valami aról mi lesz az árilisi UR és mit kapnak a bemutató versenyen résztvevők má rmintmi lesz a SZUR?
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. márc. 25., 19:29:05

Nézzük meg a végét, a teljes laplistát, és utána térjünk vissza. Ha látod a teljes képet, és megfogalmaztad magadban a véleményedet, akkor szeretnélek alaposan kifaggatni.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. márc. 25., 13:12:52

Sziasztok!

Majd a jövőben nem lenne kedvetek egy olyan kiegészítőt csinálni ami CSAK a haladó játékosoknak szól? Amit kezdők kezébe nem ajánlaná senki s igazán jól felkavarja a játékot a többértelmű rejtett kombinációk miatt s értelemszerűen az erőssége miatt?

A lapbemutatók, amit nagyon jól csináltok, számomra semmi újjal nem szolgál többnyire. Olvasom a terveket s egyszerűen nem kezdek el agyalni a mélységeiben s szinte már agysorvadást kapok az együgyüségektől.
Snil-veh: ló
törzsszövetségek: együgyü
Amund sírkamra: egy kicsit kitűnik a témája miatt
Alex: együgyü
Goblin: erős-de nem új, csak másoló
Akadályok: hagyjuk
Küldi: megint más teheti jóvá, nem mozgatott meg
Ármányszövő: Nah, ő jó
Bola: ilyet már terveztem, jó
Törpe csatlós: együgyü
Özönvíz: elérte a szintet :)
Lefejezés: vicc

Persze ezek még töredékek, kivárom a végét...
LordTyuk
Főbíró

HozzászólásSzerző: LordTyuk » 2011. jan. 31., 09:00:29

Köszi, Imi! :) Várhatóan folyamatosan bővül az elérhető funkciók listája, minden csak idő kérdése :)
Imi

HozzászólásSzerző: Imi » 2011. jan. 30., 19:04:51

Kedves KM és Pipi!:)

Szeretnék gratulálni, mert szerintem az új weblap állatira jó lett. Végre átlátható, designos, meg minden! Ez egy nagyon pozitív előrelépés, ez a dolog nagyon jó irányba halad jelenleg!!! Külön kiemelném, hogy eltűnt a hét lapja rovat, aminek ugye a gyakorlati haszna aztán nem sok volt!:)) Viszont az aktuális versenyek kiemelése igen tetszik!

keep up the good work!;)

Imi
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. jan. 25., 21:20:23

Az új paklikat örömmel olvastam.

Nagyszerű lenne, ha a hírekhez, stb. hasonlóan kapnának egy önálló fület a kezdőlapon.