Laptervező bajnokság - Noire

Ha laptervet keresünk, akkor itt nézünk szét. Az ide feltett és kiadott lapokért 4 tiszteletpéldány adunk. Kész lapterveket írj ide! Nem vitafórum, arra ott van a Lapötletek topic.
Fórum szabályok
1. Szabadfogású laptervező bajnokság topic nem vitafórum, ide csak kész terveket írjatok fel.
2. A Lapötletek topic a vitafórum, itt beszéljétek meg őket.
3. A szerző a lapötlet itteni nyilvánosságra hozásával hozzájárul, hogy azokat a Két Mágis kft. megjelentesse akár megváltoztatott, akár változatlan formában.
4. A változatlan formában megjelentetett laptervért automatikusan jár a 4 tiszteletpéldány a lap megjelenését követően.
praedarmon

Re: Laptervező bajnokság - Praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 13., 07:30:29

akkor aerrow lapjai ujra :

6 MP Holdimádó matriarcha HARCOS/PAP/Harcos/Pap Szférák: Halál, Természet
Gro-ugoni ork nő, Ghazga sámánja Méregkeverés II, Nyomolvasás, Pusztítás II
F:10 A:4 M:4 4.szintű Halál jellem
Túlütés 2
[(állandó)] Férfi kalandozók mentő, próba, és támadásdobásainak felsőküszöbe annyival csökken, ahány női kalandozót irányít játékosa.
[(állandó)] Irányítója női kalandozói harcban védett kalandozót is célozhatnak akciólapjaikkal.

4 MP Holdimádó énekmondó HARCOS/SZV/Harcos/Bárd
Gro-ugoni ork nő, Ghazga híve Legendaismeret, Méregkeverés, Pusztítás
F:8 A:4 M:4 2.szintű Halál jellem
[(állandó)] Forduló végéig kap 1 alapszintet, ha egy férfi kalandozó Múltba, vagy Mélységbe kerül.

praer
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. aug. 12., 17:33:56

Hi!

trufa

Ordani csatamágus: Elég standard, táp paraméterekkel. A második képességét lehagynám, és inkább a manőverezős vonalára mennék rá, ha már egyszer csatamágus. Már csak a 999 és a két kasztja miatt is erős kalandozó. Az utolsó képessége érdekes, de nem biztos, hogy mindenki érti mire jó. Akár lehet is belőle valami. Az uccsó képzetsége legyen taktika, mert a feketerendes taktikás lapok jobban illenek hozzá, mint a hadrend.
3p

Ordani lélekőr: Eléggé össze van ollózva, és lehet, hogy inkább a szarvtorony magisztert idézem le, mert ő alapból ad + szintet is élőholtaknak. Persze a szaladgáló bombák is mókásak lehetnek. Egyszerűbb lenne rá Varázsló alkaszt, mint ráírni, h bármilyen nekromanciát használhat, és nem kell neki, hogy 1-el olcsóbban tolja. Felemás véleményem van erről, de érdekes is lehet.
3p

Ordani szertartásmester: Ez már tú erős, főleg az éberbe forgós képessége.
2p

én

Ezek az ötletek még nem voltak kész. A kész verziókat felraktam Szabadfogásúba. A mérget el is vetettem. Amik itt vannak, azokkal ne foglalkozzatok.

braka

Sámántánc: A Jövőből hogy lehet csak úgy a Múltba tenni valamit keresés nélkül? Érdekes lehet, de nem sok használható szellemkalandozó van.
1p

Titkos egyezség: Elég bonyolult és akkora ütőereje nincs, hogy az általam használni akart raktározandó küldetés mellett ezzel és noname küldikkel rakjam tele a paklit.
1p

Csábítás: Boszorkány csak nő lehet, ezért lehetne férfi kalandozó is a szövegben. Jól használhatónak tűnik, de sok ilyen lap van már. Asztrálmágia.
2p

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 11., 07:54:45

újabb adag:

trufa tervei:

Ordani csatamágus
Pusztító tűz útjára lépett tűzvarázslómagiszter
6MP 4-es szint rend jellem,Harcos/Varázshasználó-Harcos/Tűzvarázsló pszi
Alkímia
Pusztítás
Stratégia/taktika/hadrend (Második törvénykönyv szerint mind hadvezetést, mind hadrendet elég hamar kap mesterfokon)
Fiz.:9
Asz.:9
Men.:9
[ [állandó] [harci] ] Nem érvényesül rá a frontemberi büntető módosító (2x).
[ [állandó] [ford1] ] Sor fázisú tűzvarázslói varázslat akciólap használatánál hárommal nagyobb alapszintűnek számít és nem fordul el
[ [állandó] ] Harc fázisú megszakító tűzvarázslói varázslat akciólapokat a manőver egész időtartama alatt használhatnak.

Ordani lélekőr
Feketelángok avatója. Nekromanta
5MP 3-as szint rend jellem, Varázshasználó-Tűzvarázsló pszi
Fiz.:5
Asz.:8
Men.:9
ÉlettanII
Démonológia
Alkímia
[ [állandó] ] Kasztmegkötés nélkül,1MP-vel olcsóbban használhat nekromancia típusú varázslat akciólapokat
[1 [elforgató] ] Irányítójának célpont kalandozója véglegesen élőhalott feketeláng lesz, és az alábbi képességeket kapja:
[ [állandó] ] Nem hat rá tűzvarázslat és az őstűz teremtése, és ha harcban meghal,akkor az összes ellenséges kalandozó 2 szintet sebződik.

Ordani szertartásmester
Sogron úrjára lépett tűzvarázslómagiszter, sogron főpap
6 MP/4-ös szint rend jellem, PAP/Varázshasználó-Pap/Tűzvarázsló pszi, lélek,természet szféra
Fiz.:7
Asz.:10
Men.:10
Alkímia II
Vallás II
Legendaismeret
[ [egyszeri] ] Irányítója ingyen a sorába tehet múlt paklijából egy ordani kalandozót. A kalandozó 1-es alapszintű lesz, semmiképpen sem hagyhatja el Sorát, és a forduló végén fel kell áldozni.
[ [állandó] ] Kasztmegkötés nélkül,1MP-vel olcsóbban használhat paraelem típusú varázslat akciólapokat.
[ [állandó] ] Ha varázslat akciólapjával sebez, azonnal éber helyzetbe fordul.

Aerrow ötletei:

6 MP Holdimádó matriarcha HARCOS/PAP/Harcos/Pap Szférák: Halál, Természet
Gro-ugoni ork nő, Ghazga sámánja Méregkeverés II, Nyomolvasás, Pusztítás II
F:10 A:4 M:4 4.szintű Halál jellem
Túlütés 2
[(állandó)] Férfi kalandozók mentődobásainak felső küszöbe annyival csökken, ahány női kalandozót irányít játékosa.
[(állandó)(egyszeri)] Ha méreg akciólap hat rá, akkor irányítója dönthet úgy, hogy az célpont másik kalandozóra is kifejtse a hatását.

5 MP Holdimádó énekmondó HARCOS/SZV/Harcos/Bárd
Gro-ugoni ork nő, Ghazga híve Legendaismeret, Méregkeverés, Pusztítás
F:8 A:4 M:4 3.szintű Halál jellem
[(állandó)] Irányítója női kalandozói ellen -1 támadóküszöb.
[(állandó)] Forduló végéig kap 1 alapszintet, ha egy férfi kalandozó Múltba, vagy Mélységbe kerül.

1 MP Ghazga csókja Nincs kasztmegkötése
ID: Végleges AT: Varázstárgy F: Sor S:Nincs
Típus: Varázstárgy, Méreg
Raktárból kalandozóhoz csatolása 2mp-be kerül, vagy 1mp-be, ha Méregkeverés képzettséggel rendelkező kalandozóhoz csatolják.
[(harc előkészítés)] Ha a harcban viselője pusztakezes vagy közelharci támadással megsebez egy kalandozót, akkor annak alapszint mentődobást kell tennie, ha sikertelen véglegesen elveszti minden képességét.
[(állandó)] Ha viselője használta az első képességét, akkor az adott forduló végén fizikum mentődobást kell tennie, ha sikertelen meghal.

braka tervei:

2MP Sámántánc
Esemény
Időtartam: Pillanat
Ha Játékosa irányít sámánt, Múltba tehet egy kalandozót Kézből/Jövőből, és leidézése ingyenes. Ezután Játékosa szellemként a Jelenbe tehet egy kalandozót Múltból/Mélységből, ha annak van szellem képessége.

1MP Titkos egyezség
Esemény
Időtartam: Pillanat
[megszakító]Egy nem kincs küldetés megoldása után, a megoldó Játékos játszhatja ki. A küldetés képessége ezután nem érvényesül, ehelyett Kézből/Múltból/Jövőből csatolható egy raktározandó küldetés célpont toronyszinthez. Az így csatolt küldetés nem ad Dp-t.

XMp Csábítás
Időtartam:Harc Akció-típus:Cselezés Fázis:Harc/Harc előkészítés
Kasztmegkötés:Boszorkány
Kasztmegkötéstől függetlenül kijátszhatja Ellana-hívő kalandozó is. Ha a kijátszója nevesített, MP-igénye 2-vel csökken.
[Harci]Játékosa egy kalandozója visszakerül sorába pihenő helyzetben. Ezután egy nála legfeljebb X-el magasabb szintű, ellentétes nemű ellenséges kalandozó visszakerül sorába sérült helyzetben.
Egy harci körben egyszer alkalmazható.

praer
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. aug. 10., 10:01:02

Üdv!

Glad: az alapötlet nagyon jó. Így dispada által elkezdett vonalat lehetne tovább vinni.
Ezer Fátyolok: az a baj ezzel szerintem, hogy az így kiadott klánok, szekták stb.-hez nincs elég lap. Pl.: Mario con Rabora(vagymi) lovagrend. Ha még lenne hozzá legalább 2 lap már lehetne rá paklit építeni. Így nincs sok értelme. Tudom nem is ide tervezted, de gondoltam leírom. Tehát egy kiegben egy-két kalandozóval, esetleg saját építménnyel jó lehet, de ultrának nem javaslom. Hacsak addig nem jön ki kiegben a már említett kalandozó, építmény stb.

Deq: túl specikus. Sárkányok ellen kiváló, de másra használhatatlan. Így biztos hogy enm jó. Persze szvsz.

Szeki: ez egy igazi spoiler. De erről már értekezhettünk hosszabban:). Viszont ezt nagyon komolyan át kell gondolni sztem, hogy kell e semlegesíthetetlen semlegesítés. Megint.

Az én terveimről:
Vöröslunír teljes vért: Már van setre másik lap: vöröslunír hosszúkard. Ebből indultam ki. Az 2 mp-s, tehát az 1+1 mp idési költséget ezért vetettem el. De nem is akartam hogy örökséggel/karavánnal lehessen hozni. Így jött hogy legyen Kincs. A képessége is gyakorlatilag a kard képességének megfordítása: az 2 mp vel drágítja viselőjének támadás akciólapjainak semlegesítést. Ezért gondoltam, hogy akkor a vért pedig drágítsa az ellen kijátszott támadás akciólapokat. Ha pedig már szettben van, akkor össze őt célzó hatást. Így varázslatot, bestia támadását, hatalomszavat stb is drágít.
Amúgy már gondolkodtam én is egy vöröslunír nagypajzson:)

Rowoni felhajtó: tényleg erőltetett. A háttere az lenne, hogy Rowon elfoglalása óta a dartoniták odagyűjtnek fegyvereket, meg kincseket, hogy Aurin szent küldetést teljesíthessék. Elsőnek úgy gondoltam, hogy laphatással tudjon dartonita nem neves kallerokat is lerakni Kincsként. De e a megoldás azért nem tetszett, mert akkor gyakorlatilag csak úgy használnák, aza csak eldobnánk.

Kyr seregvezér: ezt azután terveztem, amior a feszes eszembe jutott. Gondoltam mellé egy kyr-t. Mivel szerintem a kyrek egyik legnagyobb baja, hogy drágán akcióznak és egy akciólapból nem is tudnak már ölni alapesetben. Így gondoltam hogy legyen már mp-jük ütni. Így a harcot is ők kezdenék,alapesetben. Azért azt nézétek, hogy 8/4 kalandozó. Igaz ha több van lent, akkor többször is kapsz mp-t.
Több mód is felmerült bennem, de ez a legegyszeűbb.

Feszes: erről írtam is anno, hogy régebben többen is megtervezték.
Mivel neves, ezért gondoltam, hogy a beépített körönkénti 3 szint gyógyítás nem durva. Valamint a lap háterréből adódik, hogy megmenekül, ha elhagyná a jellent.

tegez: ezt nem sima ur-nek gondolnám. hanem mint a gaug, zombi stb volt. Ezeket is osztogathatnák. Esetleg mint a tiltott tekercset, bár ez nem olyan szintű lap.

Geofrámia: az első képességét már máshogy gondolnám. Nem éberen mennének haza, hanem másik ugyanolyan helyszínre mehetnek Sorba visszatérés helyett.
Második képessége tényleg érvényesülhetne már 3-tól is.
Harmadik képességet is gondoltam most hirtelen: [egykörbenegyszer]Ha adott helyszínre indul a csapat, akkor megtekinthető az odacsatol akadálylapok. Ekkor egy választottat valamilyen költséggel nem lehet aktivizáni adott manőverben.
Ez hirtelen felindulásból jutott eszembe.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. aug. 10., 02:42:27

Hi!

Glad

Ezer Fátyol Nővér: A kalandozóhoz csatolás egységesítése jó 5let. Szeretném, ha kijönne ilyen nevű lap, de a képességei nem tetszenek. Egyrészt mert sztem hangulatosabbakat is lehetne ehhez a névhez hozzárendelni, másrészt a szabályborogató képességeket nem szeretem, pláne az ilyen durvákat.
1p

Ezer Fátyol boszorkányszekta alapítója: Nincs hozzá jó háttér, a képességei túl specifikusak.
1p

zombee

Vöröslunír teljesvért: A lunírcuccok sztem legyenek egységesen 1mp+1mpcsatolósak. A képességei kicsit áthangolva így is maradhatnának. nincs mellé viszont másik vöröslunír cucc tervezve. Szivathatna inkább varázslatokat, mint fizikai támadásokat.
2p

Rowoni felhajtó rend jellem: Az első képesség nem újdonság, a másodikkal kobózva érdekes, de nekem túl specifikus + a háttér gyanúsan erőltetett. (Felhajtó darton-lovag?)
2p

Kyr seregvezér Halál jellem:
Ez elég egyszerű, viszont tetszik. Az sfé-jét lejjebb venném, leginkább az élővért miatt.
3p

Feszes: Így túltáp, de az alapötletből lehet, h ki lehetne hozni valamit. MInimum 5mp.
1p

Tegez: Ne kiegfegyver legyen, mert azt nem rakhatod távolbaható mellé. Legyen csak simán rajta, h egy kalandozón egy lehet. Az első képessége felejtős. A második tetszik, csak sztem nincs hozzá elég ilyen hatás (HU-íjon kívül semmihez nem jó). Lehet, h más képességet adnék egy tegeznek. Más képességgel akár tök jó vásárlás mellé osztott lap is lehetne.
2p

Geofrámia: Hangulatos. Az uccsó képessége erősíthető.
3p

deq

Anvaria őre: 2x rajta van ugyanaz a képesség, vagy a másik csak a magyarázat. Asszem saját istállóhoz csatolt sárkányok agyoncsapkodásával is működik. Nem értem miért csak 3x léphet szintet, pláne h alapból 5-ös, úgyhogy alapvetően csak 2-vel lehet magasabb. Túl specifikus. A háttér stimmel, de elnagyolt. Nagyon drága.
0p

Szeki

A Császári vadaspark őre: Ez így egy egyelőre semlegesíthetetlen égi vadász. Sok ilyen lap van, ha legalább megérné leidézni a paraméterei miatt bizonyos helyzetben, akkor azt mondanám, h talán jó, de ebben a formában nem jó + egy bármilyen bestiát agyonverő arcnak ne 5 legyen már a fizuja.
1p

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 08., 20:11:25

Glad:

az összes terv benne volt eddig amit írtatok a másik 2 forumon! Direkt amiatt hogy ne essen ki egyetlen egy olyan terv sem amit ha vki rossz helyre irt ne tudjon esélyt kapni! Igen lehet vannak közöttük olyan tervek amik nem ultra tervek, viszont egy teljesen új kiegészítőben még napvilágot láthat! Ugyanis a tervek részeit, képességeit neveit is folyamatosan nézzük és ha megtetszik valamelyik téma akkor talán lehet belőle még vmi! Egy terv sem megy egyenesen a kukába! :D Most ultra terveket keresünk, igaz nem a leteszem-nyertem lapok jelentik az ultra lapokat! Rengeteg jó terv érkezett eddig is be, de igyekszünk olyan terveket előnyben részesíteni amik azonnal minimális módosítással kiadhatóak, kész tervek. Ilyen pl: a császári vadaspark őre vagy a síkkapuk csarnoka.

egyébként szeretném megköszönni a rengeteg segítséget amit adtok az ultrákhoz! nekem is könnyebb így döntenem...

praer
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. aug. 08., 19:54:27

Próféták
- Hát nemigazán bejövős. (nem jó)

Kígyóvarázs
- Egész jó. Mondjuk eléggé sok a páncél mindenkinél így nehezen lesz használható. (érdemes foglalkozni vele)

Boszorkánykör
- Nem is tudom, nem túl egyedi, de talán jó lesz egyszer (érdemes foglalkozni vele)

Harcművész kiképzőterem / Keleti szél kiképzőterem
- Ez tetszik, de érdemes volna átfogalmazni. (érdemes foglalkozni vele)

Árnyék-box
- Háát, nem últra szint. (nem jó)

Nomád
- hehe (nc)

Vöröslunír teljesvért
- Tetszik. :) (Tökéletes)

Rowoni felhajtó
- Ohh, ez is tetszik. (Érdemes foglalkozni vele)

Kyr seregvezér
- Nem nagy ötlet. (nem jó)

Feszes
- Mintha láttam volna már párszor megtervezve. Tetszik. :D (Érdemes foglalkozni vele)

Tegez
- Különlegesebb név kéne a képességek tetszenek. (érdemes foglalkozni vele)

Geofrámia
- Ilyet én is terveztem. :) (bár nálam minden olyan küldit megoldhatsz vele, amiben szerepel a felkutatás,meglátogatás szó (aszem)) Vegyes gondolataim vannak ezzel a tervvel. (nem jó)

Anvaria őre
- Nem értem. :) (nem jó)

A Császári vadaspark őre
- Már beszéltem róla, tetszik. :D (Tökéletes)

Terveimmel kapcsolatban:

Lehet mondani, hogy rossz, gyenge, erős, unszimpatikus stb terveim vannak, de hogy ynev-hűtlen azt NEM. Ha olvasgattátok a közel 500 tervem, akkor erre magatok is rájöhettek. (amiről nincs hír, ott saját ötletek vannak) Morgenatéma a ppl2-ben van benne, olvasgassátok. Egyébként mindig megmosolygom mikor túl durvának gondoltok terveket. :D Még mindig ultrákat tervezünk. Legtöbbször egyébként rosszul ítélitek meg az erősségeket, ahogy elnéztem (mikor már kiadott).
Emezek a nővérek nem kész tervek, pusztán elgondolás.(szokatlan számomra, hogy feljönnek tárgyalásra, azt hittem csak a szabadfogásúk jönnek)
"Ez a világ talán egy másik bolygó pokla." - Aldous Huxley
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 08., 11:54:01

kicsit belegyorsítunk mert nagyon sok van még hátraa.. közel 90!! terv még szeptemberig, ezért a javaslatok, észrevételek után nem fogok hagyni annyi szünetet, látom hogy ti miket akartok, és mik azok a lapok amelyek szabályrendszerbe, vagy egyéb másba ütköznek. A válogatás ez alapján történik...

nos az ujabb adag:

Glad ötletei:

Egy kis újítás:
Minden kalandozó mely rendelkezik < >-jeles képességgel, az csatolható bármely kalandozóhoz és csak ezen képessége él, míg csatolva van.

Ezer Fátyol Nővér
dzsad nő
Varázshasználó-Boszorkány
MP:4 Szint:2 F:3 A:8 M:7 Pszi
Lélektan,Rejtőzés,Színészet
<egyszeri> Irányítója Kezébe vehet egy varázslatot Cserepaklijából.
[állandó] Varázslatai bármely Jelenben lévő kalandozót célozhatja. (Relevancia szabályát felülírva)

Ezer Fátyol boszorkányszekta alapítója (neves-ynevi irodalomban nincs megnevezve)
dzsenn nő
Varázshasználó-Boszorkány
MP:8 Szint:4 F:4 A:10 M:9 Pszi
<egyszeri> Célpont csapat visszatér Sorába pihenő helyzetben, ha a csapatszint kisebb, mint a Jelenben lévő/csatolt Ezer Fátyol szekta tagjainak alapszintösszege.
[egyszeri] Célpont saját csatolt Ezer Fátyol szektához tartozó kalandozó a Múltba kerül, ekkor célpont ellenséges kalandozónak Sorelhagyó manőverbe kell kezdenie.

zombee tervei:

Vöröslunír teljesvért 3 mp
Kincs 3
[áll] Védőküszöb 6 (sfé 2).
[áll] Viselőjét célző támadás akciólapok mp-igénye eggyel nő.
[áll] Ha viselője legalább 2 különböző vöröslunír felszerelést visel, akkor minden őt célzó hatás mp- igénye eggyel nő.

Rowoni felhajtó rend jellem
Dartonita, Airun Al Marem szent küldetésének elit harcosa
6/4 HARCOS/Lovag f/a/m 10/7/7 pusztítás, vallás,nyomolvasás
Mp kötött manőverkánt eldobható Kézből.
Ekkor Játékosa leidézhet Kincs küldetésként egy Kinccsel nem rendelkező felszerelés lapot,
mintha annak MP-értékével megegyező Kincs-értéke lenne.
[áll] Ha sikeres Kincs küldetésben vesz részt, akkor játékosa dönthet úgy, hogy a kincs megszerzése helyett
ingyen leidéz egy nem nevesített dartonita kalandozót, melynek alapszintje legfeljebb a kincs értéke.

Kyr seregvezér Halál jellem
Egy légió parancsnoka
8/4 HARCOS/ Harcos/Lovag f/a/m 11/7/8 pszi Pusztítás, taktikaII, Stratégia
[áll] Védőküszöb 7 (sfé 2).
[áll] Minden harc előkészítési fázisban Játékosa kap 2 MP-t, amit csak akciólap leidézésre használhat fel. A harc végén a fel nem használt MP-k elvesznek.

Feszes(nevesített) 4 mp
Ötödkori kyr ereklye, páncél
Kincs 4
Nem nevesített kyr kalandozóhoz is csatolható.
[áll] Védőküszöb 8(sfé:3)Kyrekhez plusz vértként csatolható, ha annak csak képességből adódó vértje van.
[áll] Ha elhagyná a Jelent,akkor helyette viszakerül Játékosa Raktárába.
[áll, egykörben1x] A Feszes sfé-je X-szel csökken az adott fordulóra, ekkor viselője gyógyul X szintet.

Tegez 0 mp időtartam:felhasználás
Kiegészítő fegyver
Egy pakliba bármennyi Tegez tehető.
[áll] Viselője által használt távtámadás MP igénye eggyel csökken.
[áll] Viselőjének egy távolbaható fegyverének egykörben egyszer használható képessége újra aktivizálható.

Geofrámia 2 mp tárgy
Irányításának megszerzésekor meg kell nevezni egy helyszínt. Krad hívő elforgatásával ingyen leidézhető.
[2mp, áll, 1körben egyszer] Viselője a megnevezett helyszínről éberen tér vissza Sorába. A képesség aktivizálása viselője térképészet képzettségének minden fokával eggyel csökken.
[áll] Ha játékosa legalább 5 olyan lapot irányít, amelynek helyszíne megegyezik a megnevezett helyszínnel, akkor a geofrámia varázstárgynak minősül és 1 DP-t ad.

deq ötletei:

Anvaria őre (nem nevesített) Ultra egyedi
calowyni kyr ,a sárkányok végzete, (sárkányvadász)
mp érték: 9
jellem: rend
kaszt: Harcos-harcos/Fejvász
szint:5
pszi-je van
képzettségei:
10 Pusztítás II
8 Lesvetés II
10 Stratégia II
10 SFÉ: 1
*3 mp/állandó/elfordúl-célpont Sárkány megsemmisűl ekkor kap 1 alapszintet.Egy játékban legfelljebb 3x érvényesül.
Bármely hátas csatolható hozzá(kivéve sárkány)
*3 mp/állandó/elfordúl-célpont Sárkány megsemmisűl ekkor kap 1 alapszintet->( értem ezt quelikor/raddashiqour/sárkány bestia/sárkány ereklyére, eseménylapra)

Szeki tervei:

A Császári vadaspark őre
Toroni, II Roun vadasparkjának őrzöje
mp:3
szint:1
Harcos harcos
f:5
a:5
m:4

2mp áll: Gyors hatásként kézből eldobható múltba, ekkor egy célpont aktivizált bestiát semlegesít.

praer
Aquir
akinél van egy Hargash-Um szem

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. aug. 07., 11:55:54

Craft:
Harcművész kiképzőterem:Mp-értéket nem nagyon tudsz módosítani,mp-igényt igen.NAgyon sok rajta a képesség , a fele is elég s már jó. 3pont
Áenyék box:A neve az nagyon rossz.Amúgy jó lehet. 3pont

Glad:
Angyal:Nem tetszik!Nagyon sokáig játszottam eseménylap kontrollal,egy hibája volt, hogy Hiur nem jöhetett le korán:
Ezzel a lappal bármire képes lenne...gondolom hozzá is tervezted ;) 0pont
Kolostor: Ez egy jó lap csak semmi köze morgenához,én a nevén is változtatnék (másik vallás),nem jó. 2pont

Oylinn:
Nem értem a hatalomszót, ezek kik lennének?

Zsófi:

Kígyóvarázs: ez túl erős,vagy drágítani kéne vagy valami más képességet adni neki. 2pont
Boszikör: Ez a lap atom nagy gáz lenne ha kijönne, ráadásul ez a kör nem hiszem hogy erre szolgál...Tehát ez teljesen felejtős.
0pont
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. aug. 07., 09:50:19

Tapasztalataim szerint a láthatatlanul működő képességekből/laphatásokból csak gond van. Mivel az Erioni fal is szanaszét lett erratázva, ezért nem támogatok semmilyen olyan képességet/laphatást, amit pakliból/cserepakliból lehet aktivizálni.

A Kígyóvarázs speciel nekem tetszik, abban nem vagyok biztos, hogy nem túl olcsó-e a MP-ért.
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. aug. 07., 08:46:30

Craft:
Lehetne mondjuk Keleti Szél Pavilonja. Nem tudom megfelel e ez az Ynevhűségnek, vagy bármilyen keleti kultúrkörnek. Nekem csak ez jutott eszembe alternatívának.
Cserepakliból kikeresni és ingyen kirakás: Ht ez nagyon durva lenne. Lecserélni a már kihasznált gilron-szentélyt, vagy critai táblát. Ez sztem inkább kalandozóknak kellene tudniuk. Szóval szerintem ide elég lenne a régi mp-kötött Kézből szintcserélgetős dolog.
Pusztakezes kombinációk értéke 2-vel csökken ok. Ez sztem hiánypótló.
Pustakezes akciólap sebzése nem csökkenthető. Ez így elég durva lenne. Semmi hátránnyal. Gondolom itt az lenne a háttér, hogy akik ott képezték magukat oda ütnek ahol nincs páncél,stb. Szóval szerintem gyengíteni lehetne rajta a következőképpen: Pusztakezes kombinációk ellen nem védenek páncélok, pajzsok.
A pszi és a védekező laphatás inkább színesítő jellegűek. Itt szerintem csak azt kellene figyelembe venni, hogy ráfér e a szöveg szépen egy lapra.

Árnyék-box

Sebzés nem csökkenthető, fent már leírtam. A neve nekem is kicsit fura.

Glad:
Angyal
Tetszik, de durva. Lehetne 4/1-es. Így harmonizálna a Morgena papnővel. Valamint csak egy lapot tegyen már vissza, vagy max annyit amennyi Morgena hívőt irányít játékosa. Miért van neki építészete? Bár tényleg ők lakják a kolostorokat, de attól még nem ők építik őket. vagy igen?

Morgena kolostor
Így nem nevesként teljesen jó lenne. Az építményeket már úgy is ezernyi lap tudja szedni, vagy könnyíti meg az elhozását. Talán az első képességét úgy módosítanám, hogy 1 mp be kerül és a szövegébe még azt írnám, hogy 1mp-vel olcsóbb, ha irányítasz Morgena hívőt.

Oylinn: bocs, de ezek nem tetszenek. Túlságosan egymással kombóznak. Persze volt már ilyenre példa(khálok mondjuk).

Blackandsilver :
Kígyóvarázs: Durva.Főleg megszakítóként. Ha nem tudja semlegesíteni vagy felfognia sebzést, akkor utána azt tesz az áldozatával a boszi amit csak akar. Ezzel csak az bajom, hogy pont azok ellen lesz új fegyvere a bosziknak, akik ellen talán már eddig is volt. Akik megérzik vagy lunír cuccban rohangálnak, körberöhögik. Vagy szedik damquissal, opállal.

Boszorkánykör Ez jó, bár van benne szvsz egy megfogalmazási hiba. Gondolom a boszorkánykör létrehozóját is be lehet forgatni mp- nyerés céljából. Alapszintnyi mp nem lesz egy kicsit sok? Persze ue-nek lett írva. Szerintem ez is lehetne olyan mint a vándorbazár. Annyi mp jelzőt kapsz, amit boszorkány kalandozó vagy boszorkány akciólap leidézéséhez használhatsz fel. vagy ilyesmi.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. aug. 06., 16:20:42

Hi!

Craft

Harcművész kiképzőterem: A neve nyilván nem tiszta még. Sajna arra nem tudok most alternatívát mondani, mert nem suoktam a MAGUS távolkeleti aspektusával barátkozni. Ilyen tornyot halmozni elég durva lenne. Ha csak az egyik képesség van rajta, akkor jó, de ez így sok és nagyon táp. Mindenesetre lehet belőle valami, ha átgondolod.
2p

Árnyék-box: A nem fordul el hépességnek szerintem nem sok értelme van pusztakezes lapon. A neve vicces. Van ilyen tényleg valahol? Nem ultra lap sztem.
1p

alans

Nomád: Ez a ki nem adott nomád-jelző. Valszeg véletlen került ide.

Glad

Angyal: Morgena-angyal, vagy cherus, vagy hogy hívják a regényben jobb név lenne neki. Hangulata nagyon ott van. Lehet, h a tetszőleges eseménylap visszakeverése túl erős, vagy pont nem éri meg az 5mp a kalandozóért. A paraméterekkel gondok lehetnek, de alapvetően jónak tűnik.
3p

Morgena kolostor: Inkább fejvadászokkal játszanám, mint papokkal. Alapvetően erős lap, de szerintem vagy a mérgezős, vagy a lapdobatós vonalon kell továbbvinni, ha bejut a köv fordulóba.
2p

Oylinn

Próféta: Paraméter-kalandozó. Nincs ultra-hangulata. Ezek valami regényből vannak?
1p

A prófécia királya: Ugyanaz.
1p

Blackandsilver

Kígyóvarázs: Ez nem rossz, de nem biztos, hogy ghiányzik ilyen a boszik mellé.
2p

Boszorkánykör: Ez elég bonyolult + nagyon le van korlátozva. Persze ki lehet építeni rá a sorodat, és akkor nagyon táp. Túl szélsőséges és nem is azt csinálja sztem, amit a boszorkánykörnek kéne.
1p

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 06., 04:33:15

bocs.. valamiért lemaradt a többi terv:

Craft ötletei:

UE
fal:1 kp:15
A képességet csak akkor aktivizálható, ha cserepakliba van. A játékosnak fel kell áldoznia egy toronyszintjét, majd cserepakliából ingyen leidézheti a Harcművész kiképzőterem / Keleti szél kiképzőtermet.
Nyilt lap
Irányítójának pusztakezes akciólapjainak határértéke 2-vel csökken és sebzésük nem csökkenthető.
Irányítójának pszi akciólapjainak sikertelen dobása határsikernek minősül.
A Harcművész kiképzőterem / Keleti szél kiképzőterem-ben zajló harc során a védők által kijátszott pusztakezes akciólapok mp értéke 1-el csökken, és +2 támadóküszöböt kapnak.

UR
1mp Árnyék-box HARCMŰVÉSZ
ID:Pillanat AT:Támadás F:Harc S:1
Pusztakezes támadás
Pusztakezes kombináció 5-
[megszak]Kijátszója nem fordul el. Sebzése nem csökkenthető.

alans tervei:

Nomád
Szint 2, F:8 A:5 M:5
Jelző kalandozó. Nem tehető pakliba. Szimbolizáló helyettesítő lap.
Képzettségek:lovaglás, mesterlövészet, nyomolvasás

Glad ötletei:

Angyal
Morgena-pap
PAP-Pap
MP:5 Szint:2 F:7 A:8 M:6 Pszi, Antiss Jellem: Káosz
Szférák: Halál, Lélek
Építészet, Méregkeverés, Vallás
Leidézése után irányítója tetszőleges számú eseménylapot kivehet Múlt/Mélységéből, az így kivett lapokat vissza kell keverni irányítója Jövő paklijába.
[[állandó][egyszeri]] Célpont építmény képességét irányítója még egyszer aktivizálhatja az adott fordulóban. (Feltételének figyelembe vételével)

Morgena kolostor
DP:1 Tám:3/Védők:3 Csatolhatóság: Nincs
Kijátszási feltétele: Morgena hitű kalandozó
[egyszeri] Célpont Jövő pakli legfelső lapja a Múltba kerül.
[[állandó][ismételhető]] Csatolható hozzá 1 méreg akciólap (Összesen max. 3) arccal lefelé. Ha a Morgena kolostor ellen egy ellenfél sikeres Építmény bevétel manővert hajt végre, akkor a hozzá csatolt lapok a Múltba kerülnek.
[harc előkészítési] Irányítója egyik kalandozójához ingyen csatolhat egy hozzá csatolt méreg akciólapot.

praer
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 06., 03:21:12

sziasztok!

ujabb tervek:

Oylinn tervei:

Próféta(nem nevesített) 3 mp 2.szintű jellem: halál
(A prófécia szolgálója)
A pakliban tetszőleges számú Próféta lap lehet.Ahány Próféta van a jelenben,
annyival olcsóbban idézheti le irányítója A prófécia királya lapot.

Szolganyelv
Pap főkaszt/alkaszt
Pszi
Fizikum: 6 Lélektan
Asztrál: 8 Vallás
Mentál: 8 Legendaismeret

A prófécia királya(nevesített) 8 mp 4.szintű jellem: halál
Leidézését követően irányítója kijátszhat ingyen sorából egy hatalomszó akciólapot.
Ha egy Próféta lap jelenből a múltba kerül, A prófécia királya plusz egy szintet kap.

Nemesnyelv
Varázsló főkaszt/alkaszt
Pap főkaszt/alkaszt
Pszi
Fizikum: 7 Legendaismeret II
Asztrál: 10 Vallás
Mentál: 10 Asztrológia

Blackandsilver tervei.

Kígyóvarázs
ID: pillanat, Fázis: harc, Varázslat, MP igény: 1, Kasztmegkötés: Boszorkány
Megszakító: A megsebzett kalandozó az adott harcban nem cselekedhet.
Sebzés: 1

Boszorkánykör
ID: pillanat, Fázis: sor, Varázslat, MP igény: X, Kasztmegkötés: Boszorkány
Létrehozója legalább 4. alapszintű boszorkány alkasztú kalandozó lehet. Létrehozója nem fordul el. Irányítója éberből pihenőbe forgathatja X, a létrehozótól különböző boszorkány vagy nevesített női kalandozóját. Ekkor a pihenőbe forgatott kalandozók alapszintjének megfelelő összegű MP-t kap. MP nyerésnek minősül.

praer
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 03., 05:46:38

Glad:

a véleményezéssel egy hatalmas probléma van mégpedig a nyár. Mindenki igyekszik elszakadni a külvilágtól és nincs annyi ideje másra. Sajnos ezzel én is így vagyok.. igaz én éjjel nappal dolgozom, de amint van egy kis szabadidőm azonnal irok vmit. Szeptembertől már jóval több időm lesz és teljes energiával tudok foglalkozni a 2. forduló lapjaival. Biztos hogy többen ognak csatlakozni ehhez a táborhoz, hisz mindenki érdeke hogy jó, használható lapok jelenhessenek meg!

praer
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. aug. 02., 21:05:58

Összességében lehangoló, hogy csak ennyien (2-3-an), ha írunk ezekről a tervekről. Feltehetőleg mikor lesz egy szinte végleges 36 lap, akkor fog a többség szót emelni a véleményével (mint anno a kötöttfogásúkon). Kis munkával a 2. fordulóra lehetne ilyen szavazati dolgokat is csinálni (összesített tetszési index ill. hibapont-kifejtős rendszer), mint a kincs kieg képeinél részben. Azokat szívesebben töltik ki az ember, talán.
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. aug. 02., 19:17:27

trufa:

szeptemberre tervezem a teljes 2. fordulós lapok közzétételét. Sokszor nehéz döntés elé lettem állítva, mert egyenlőre azok a tervek mentek többnyire át amik elsőre minimális átalakításon kell hogy átessen - vagy rendben vannak és nem nagyon kell hozzányulni. Feltett szándékom az hogy amint elfogytak a tervek, a bent maradt lapokat a tervezőjükkel felvéve a kapcsolatot a többi játékossal olyan formába tegyük a lapot - lapokat amik a többség tetszését teljesen elnyerik. igy november magasságára kialakul az a reményeim szerint a 36 lap amik teljesen játékosi tervek alapján készült!! A laptervek további sorsa utána a tesztelőkön fog múlni, hogy játéktechnikailag is teljesen rendbe legyenek a lapok.

praer

ui: holnap jön a következő adag lap!
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. aug. 02., 15:07:36

Praer!

Eddig mik jutottak tovább?
Legutóbb júni 11.-én volt ilyen jellegű helyzetjelentés.

Trufa
GLAD

cobin

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. aug. 01., 17:31:20

Abzsan al Haymerk
-Uhh, ha jól értem azt jelenti, hogy az ÖSSZES kalandozó a csapatban megkapja azon képességet, hogy X-el többet sebez? Ez tetszik, viszont a fogalmazás nagyon rossz, szinte teljesen át kellene írni. (Érdemes foglalkozni vele)

Damaso
-Ilyet én is terveztem, meg talán ki is adtak ilyesmit, viszont túlontúl blokk kari, kéne valami univerzálisabb képesség mellé. (jelenleg nem jó)

Fra Dianza
-Hasonlót én is terveztem, de az külső síkról sem engedett kari a jelenbe. :P Újabb nagyon blokk kari. Szerintem szokjunk le erről. (nem jó)

A Lápi bivaly koponyája
-Nem látok benne újat. Összeválogatott képességek. Viszont ez a stílus elő szokott fordulni. (nem jó)

Valarian U' Chakot
-Első képessége jó, a másodikat azért erősíteném. Harci körökben egyszer kiüt egy karit. Az úgy már mókásabb talán. :) (érdemes foglalkozni vele)
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. júl. 28., 23:34:00

Hi!

Cobin:

Abzsan al Haymerk: Az xharc1-et nem feltétlenül értem, de gondolom harcban egyszere használja, akkor viszont a szöveg szerint örökre minden támadás sebzése megnő x-el xmp-ért, de x csak annyi lehet, amennyivel nagyobb a dzsad fizikuma egy megsebzett kalandozóénál, aki eddig nem volt említve. Gondolom valami ilyesmit akartál: [X(harci)(állandó)(egyszeri)] Akkor alakalmazható, ha támadás akciólapot idéz le. Az akciólap sebzése X-el nő. (X nem lehet nagyobb, mint amennyivel Abzsan al Haymerk fizikuma magasabb az Akciólap célpontjának fizikumánál.)
Nagyon sok szöveg és csúnya képlet. A másik képesség érdekes, de nem nyújt semmi újat. Nincs feltüntetve h mi a jelleme! (gondolom rend)...
1p

Damaso: Úgy tudnám elképzelni, hogy alacsonyabb szintű, gyors hatásként lehozható és akkor kiüt egy cselezést, ami nem nagy szám, viszont a gyors hatásként leidézés egymagában jó dolog + ikerkasztú + ha emellett a másik képessége sima állandó lenne akkor egész hasznos kalandozó is lehet. Ez amúgy nem neves ugye? Nem vágom honnan van. Ha mégis neves, akkor nem nevesként lennének jók rá a fent felsorolt laphatások/képességek. Nincs feltüntetve h mi a jelleme! (gondolom rend)...
3p

Fra Dianza: Ez hangulatos, csak ebben a formában nem építenék rá dekket. Ha mindjuk kalandozót dobatna kézből, az egyel mókásabb lenne, de még úgy sem biztos, hogy dekk épülne rá. Nincs feltüntetve h mi a jelleme! (gondolom rend)...
2p

A Lápi bivaly koponyája Ezt csak Harrg mellé használnám, és a DP-s képessége mellette sem jó semmire.
1p

Valarian U' Chakot: Az első képességet nem raknám rá, mert hangulatos, de a kártya lényege, hogy többnyire úgy szereled fel a kedvenc hőseidet, ahogy akarod. A másik két képessége elég hasznos lehet. Én nem szívesen játszanék olyan kalandozóval, aki úgy nyer harcot, hogy csak pislog, de az alapötlet akár jó is lehet és másnak simán bejöhet. Nem neves kalandozón jobban mutatna az utolsó képessége (a többi nem).
3p

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. júl. 28., 10:27:14

sziasztok!

folytassuk cobin terveivel:

Cobin tervei:

Ur
Abzsan al Haymerk
Az 1. Dzsad Dartonita
Pap-Paplovag
Szférái: Halál-Lélek
7/4
10/7/7 Pszi
[xharc1] Közelharci támadások sebzése X-el nő
X= Amennyivel nagyobb a fizikuma a megsebzett kalandozóénál.
(áll/harci) Ha csapatában rajta kivül van más Dartonita, akkor
az 1. akciólap kijátszásának joga irányítójáé.
Mesterlővészet
Pusztítás II
Taktika

Ur
Damaso
Dartonita, a rend felderítője Szférái: Halál-Lélek
H-Fv p-pl 7/4 9/7/7 Halál-Lélek
Csapdakeresés Nyomolvasás Pusztítás
(állandó, semlegesítő/kör) Semlegesít egy cselezés akciólapot.
(1 elfordúl) Kalandozók manőverből nem kerülhetnek sorukba éber helyzetbe.

Ue
Fra Dianza
6/3 P-p P-pl Szférái: Halál-Lélek
Pyarroni darton pap, a sírkapuk vigyázója
(áll) Múltból, mélységből, nem kerülhet kalandozó a jelenbe, illetve
kézbe.
(áll) Élőhalott kalandozók alapszintje, és élőhalott bestiák
szám értéke 1-el csökken
Démonológia, pusztítás, vallás II

Ur
3mp A Lápi bivaly koponyája
Kincs 3 ID: Végleges AT: Varázstárgy, ereklye F:Sor Sebzés:Nincs
[áll] Viselője támadóküszöbe 2-vel, nő a harc idejére.
[áll] Viselője +1 túlütést kap.
[áll] Ha viselője barbár akkor minden sikeres kezdeményező
manőver után kap 2 dp-t.

Ue
Valarian U' Chakot 8/4 H-Gl Káosz
Abasziszi, a birkózás bajnoka.

10-5-5
Nem csatolható hozzá közelharci fegyver
(1/kör állandó) Ha valamely játékos bestia akadálylapot aktivizál,
akkor éber helyzetbe fordul.
(harc előtt) Célpont kalandozó, és
Valarian U' Chakot nem cselekedhet a harc folyamán.
Pusztítás
Taktika
Lesvetés II

praer
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. júl. 25., 11:45:44

zjurity

Most akkor gorcső alá vesszük a terveid, amiket vagy megfogadva v. gondolatébresztőként felhasználva módosíthatod itt kibeszélve melynek célja, hogy mindenki tetszését elnyerje egy ultralapként.

No akkor lássuk terveid:

Vérdíj
-Nagyon hangulatos, nagyon tetszetős terv. Nem kell sokat hozzáfűzni. (tökéletes)

Vámszedő
-Túl durva lenne, ha több is a jelenben lenne. Komolyabb nevesített kalandozón elférne képességként kicsit finomítva, de így nem. (nem jó)

Lázongás
-Túl kemény egy lap, de látok benne lehetőségeket. (érdemes foglalkozni vele)

Orákulum
-Tetszene egy ilyen nevű lapterv, viszont még ezeken képességek nem az igaziak. Régebben megtetszettek azon hatások, mely a jövőpaklid tetejével kombinál. (pl mint Kalandozás Ediomad belső csarnokaiban) Ill. ezeket kiterjesztve kalandozói képességekkel, akciólapokkal. Tehát az első képessége tetszik. :D A többieket változtatnám. (érdemes foglalkozni vele)
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. júl. 24., 00:17:42

hi!

zjurity:

Vérdíj: Akár még érdekes is lehet. Lehetne valami olyan feltétele, hogy X-Y elfordulás nélkül játszhatja ki. Feláldozásra ne működjön. Manőverezős paklikanak úgyis kevés cselszövése van még.
3p

Vámszedő: Nem egészen értem a megfogalmazást, de gyanítom, hogy mindig ha egy ellenfél megszerzi egy felszerelés irányítását akkor a vámszedő irányítója nyer 1 mp-t. Azt hiszem van pár lap, amikkel csúnyán meg lehet kombózni, amúgy sima mp termelő, sorban üldögélős cucc. A kalandozók célszerűbb ha kalandozók és nem szimpla polgárok. Nem kell ilyen lap.
1p

Lázongás: Túl univerzális. Ráadásul a szövetségesre általában nem MP-t költesz. Olyan, mint a mágus szerkó minden más ellen. Nagyon kibillentené a játék egyensúlyát.
1p

Orákulum: Lehetne valamilyen Orákulum. Ha ez egy hely, akkor miért nem építmény? Az első képessége érdekes, de sztem kéne neki költség. A második megfogalmazása hiányos (mi van, ha nem keverek) és nem éri meg kidobni rá egy olyan szövetségest, ami az elsőt tudja. Az utolsó képesség rajta van a mágus szerkón 1 szp-ért, csak azzal ÁH-t nem lehet megnézni.
2p

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. júl. 23., 21:18:14

sziasztok!

ha már itt vannak ezek a tervek, akkor legyen ez a következő pakk egy pár napig. hétfőn folytatjuk az eredeti tervek szerint! Igen, én vagyok a felelőse az új ultra ívnek. Nemsokára beindul egy pár hét múlva a 2. forduló, ahol a lapterveket kielemezve, javítva kerülnek a végső 3. fordulóba ami a közel a végleges verziót kell majd tartalmazza. Pár hét múlva közzéteszem a bentmaradt lapok listáját.

praer
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. júl. 23., 11:11:25

zjurity!

Ha vannak ötleteid, amiket még csiszolni akarnál, akkor a Lapötletek topicba, ha végleges verziód van, akkor a Szabadfogású laptervező pályázatra írd fel. Itt csak olyan tervek kielemzéséről van szó, amit Preadermon rak fel, ő a felelőse a köv. évi ultraívnek (tudomásom szerint) s a terveket a szabadfogásúból veszi sorról sorra.

Egyébként a terveid jók. :D
zjurity

Re: Laptervező bajnokság

HozzászólásSzerző: zjurity » 2010. júl. 23., 11:05:14

Sziasztok!

Néhány ötletecske:

Vérdíj 0MP
Cselszövés (nincs kaszthoz kötve)
Kijátszásának költsége nevesített kalandozó esetében 1MP-vel nő.
Csatolni kell célpont ellenséges kalandozóhoz, egy kalandozóhoz maximum egy.
Ha a kalandozó elhagyja a jelent a vérdíjat kijátszó játékos választ:
- kap 2MP-t (nevesített kalandozó esetében: 3MP-t)
- kap 2DP-t (nevesített kalandozó esetében: 3DP-t)

Vámszedő MP: 4 Szint 1, jellemnélküli, kasztnélküli kalandozó
Fizikum: 4 Asztrál: 5 Mentál:5 Politika, Ékesszólás,
Állandó képesség: célpont ellenfél minden tulajdonába kerülő tárgy/varázstárgy/kincs lapja után a vámszedő 1MP-t szállít gazdájának.

Lázongás 0MP
Eseménylap
Megszakító

A lapot kijátszó választ:
- célpont szövetséges aktivizált képessége nem érvényesül, ekkor visszakapja a ráköltött MP-ket
- célpont építmény aktivizált képessége nem érvényesül; ekkor visszakapja a ráköltött MP-ket
- célpont kalandozó aktivizált képessége nem érvényesül; ekkor visszakapja a ráköltött MP-ket

Orákulum (nem nevesített)
Az Istenek akaratának közvetítője, jóshely
Szövetséges
3 szövetségpont
Kijátszási feltétel: pap (alkaszt)/boszorkány irányítása
Körönként egyszer: Az orákulum játékosa jövő paklijának legalsó és legfelső lapját megtekintheti majd, ha akarja azokat felcserélheti.
3pont/körönként egyszer: megtekintheti célpont ellenfél jövő paklijának felső 5 lapját, majd ha akarja megkeverheti a teljes paklit.
3pont/körönként egyszer: az orákulum birtokosa célpont laphoz csatolt rejtett lapot megtekintheti.

Üdv - Zoli
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. júl. 20., 08:24:39

Üdv!

Ellana szentély: így milyen lenne?
Nyílt lap
[egykörben1x] Játékosának el kell forgatnia egy kalandozóját. Ekkor Játékosa választhat:
-kap egy mp-t.
-az ellana szentély a következő képességet kapja az adott fordulóra:"[1mp,egykörben egyszer] Célpont kalandozó pihenőből éberbe fordul."

Így már kell elforgatni egy kalandozót+1 mp-t is fizetni kell, ha vissza akarsz forgatni. Nem lenne gyorshatás, csak pihenőt forgatna vissza, látható lenne, igaz nem kellene feláldozni.

Síkkapuk csarnoka: mi lenne,ha azzal bolondítanánk meg, hogy gyorshatásként lehet felfedni? Igaz, lehet így már a ló msáik oldalára dőlne a dolog...
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. júl. 19., 11:18:57

Hi!

Chaosium:

Korok fordulója: Bonyolult, rosszul van megfogalmazva, nincs időtartama, túl specifikus, nem értem mit csinál a mélységben. Ez nevezve volt vagy csal lap5letek közül jött?
0p

Csukasandor:

Wier: Sótlan. Egyébként nem igazi faj, hanem veleszületett betegség vagymi. Soha nem értettem hogy került ez a magus-univerzumba. Bonyolultak a képességei, és nagyon behatárolja őket, hogy sérültnek kell lenni a használatukhoz. Ha monnyuk megszak lenne az első, akkor lenne valami értelme. Lehetet, hogy ki lehetne belőle hozni valami jót, de nekem nagyon tiltakozik a szervezetem a wierek ellen. A neve lehetne valamilyen wier, mert sztem nem minden wier fejvadász például. Így olyan, mintha orknak vagy varázslónak neveznénk el egy kiadott lapot. Ilyen nevei jelző-lapoknak vannak.
1p

zombee:

Ellena szentély: Nagyon durva lenne. Nagyon nem kell ilyen. Olyan, mint az igere, csak nem kell feláldozni, lehet kezdőszint, és körönként egyszer ingyen éberbe dob.
1p

Síkkapuk csarnoka: Ez még jó is lehet, csak nem sokan használnák.
3p

TakiDavid:

Építmény: Kihozási feltétel nem támogaja a kontrolt, de ez nem is baj. Mindenesetre úgy érzem kontrol pakliban lenne így is népszerű. Így, hogy cseréből keres olyan univerzális, mint a varázslóurak, de nem zárkozom el a cserepaklival való machinálás támogatásától. A háttér valami törpe vagy kharei építészműhely lehetne. Talán úgy kéne megcsinálni, hogy alapból háttérhez passzoló kalandozót kelljen irányítani, de legyen egy alternatív, egyszerűbb kihozási feltétele, mint az abeadói tolvajcéhnek.
3p
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. júl. 17., 14:52:26

Sziasztok!

Korok fordulója: 2 mp-ért alapszintért hozni jelhordozókat és 1 vagy 0 mp-ért megmenti őket a Jelenből való távozástól. Biztos terminátorok lennének. Én az első laphatását nem is használnám, hiszen végig nézve a jelhordozókat, csak 3. lehozásánál lenne előny. Úgyhogy ezt feleslegesnek érzem rajta, valami más jobb lenne rajta szerintem. PL.: ha játék elején a mélységbe tehető, ekkor a jelhordozókra nem érvényesül a jellemellentét. Második képessége viszont egyszerűen táp. Abból a szempontból tetszik a lap, hogy egy olyan lapokat erősítene, amik a süllyesztőben vannak. Viszont nem biztos, hogy ultrának való jelenlegi állapotában.

Wier: nem jön be. Ők elvileg olyan emberek, akikbe valahogy valaha volt vámpírok lelke kerlült. Így durvább lenne mint egy sima vámpír.

... építmény: nem tudom pontosan mire is lenne jó. De nincs bajom vele.

Ellana szentély: nos ezt tipikusan durva táp ue szintnek terveztem.Mert úgy gondoltam kell valami a síkkapuk csarnoka mellé. Végülis a gondolat az volt, hogy az ellana papnő hangulatát adja vissza. Egy kis kalandozót beforgatsz(aki áldozz a szentély), cserébe egy másik kalandozó visszafordul(jó pénzért ugyebár). Ezt két külön képességben. Utána gondolkodtam, hogy ez viszont talán másokkal eszméletlen erős lesz. Talán ha egy képesség lenne.Nem tom.

Síkkapuk csarnoka: köszönöm a dicséretet. A lap elsőnek még teljesen máshogy nézett ki a fejemben. Elsőnek nyílt szintnek terveztem, aminek két képessége lett volna: egyikkel a külső síkos kalandozók alapszintért jöttek volna, a másik az volt, amit végül meghagytam. Később gondolkodtam, hogy ez így durva lenne. Így arra gondoltam, hogy legyen 3as falú szint és ha alapszintért hoz egy külső síkos kallert, akkor veszít 3 falat, ha csak külső síkról hoz be valakit akkor meg csak 1-et. Így viszont bástya mellett végtelen lett volna. Így ezt a vonalat elvetettem. Ekkor jutott eszembe, hogy ilyen cserélgetős vonalon is meg lehetne oldani a dolgot. Viszont így meg sok lenne rajta a szöveg. Ezért hagytam meg neki ezt a képességet.
Szerintem többször is lehetne használni, mivel cserélgetős tsz. A Múltból pedig már sokféleképp vissza lehet venni lapokat. Így aki használni akarná egy pakliban, annak több kellene belőle. Ugyebár nem csak külső síkos kalandozókkal lenne jó(bár szerintem pl Shigvarr nagyon örülne neki, vagy krigeket behozni, Ashiquorról vagy sárkánylovasról nem is beszélve), hanem más olyan lapokkal is ami külső síkra tesz ki lapokat: 4. arc szentély, dorani térmágusok. Így akár az utóbbiakat is tovább lehetne gondolni és a külsősíkot egyéb módon is visszahozni a játékkörnyezetbe.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. júl. 16., 15:27:31

Korok fordulója
-Nem tetszik a szokásos mp-s dolog, de a második képességét kedvelem. Magam is beleraktam már egy kallerképességbe. :) (érdemes foglalkozni vele)

Wier
- Ne emeljünk ki egy "fajt" úgy mint az udvari orkot, ha egy mód van rá. Ismerős képesség ill a másik nem olyan jó. (nem jó)

Ellana szentély
-Ezt így nem kéne. (nem jó)

Síkkapuk csarnoka
-Tényleg nem rossz, de esetleg visszafordul, ha leidéznek egy külsősíkos kallert? Vagyis valahogy megoldani, hogy ne csak egyszer csinálja meg. (érdemes foglalkozni vele)

...
- Nem tetszik, de valamiért úgy gondolom, fogok még látni ilyen képességet a jövőben... (passz) //nevet szerezzen a feltaláló!
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. júl. 15., 17:28:35

A síkkapuk csarnoka nagyon tetszik, nálam abszolút favorit egy ultra helyre. Gratulálok a laptervezőnek.
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. júl. 15., 10:00:53

Sziasztok!

Ujabb elemeznivaló így a hétre!

Chaosium tervei:

Korok fordulója
Eseménylap
Mp: 7-x

Játék legelején Jövő pakliból kikereshető és 2 Mp-ért leidézhető,
ekkor Mélységbe kerül az alábbi képességgel (laphatással):
(áll., 1/kör) Irányítójának Jelhordozói szintértékükért hozhatók Játékba.
(megszak.,áll.) Célpontja Jelent éppen elhagyó Jelhordozó lehet.
A Jelhordozó nem hagyja el a Jelent. Sérülten irányítója Sorába kerül.
X= a kalandozó alapszintjével.
Egy fordulóban csak egy ilyen lapjátszható ki.

Csukasandor ötletei:

Wier
6mp
Harcos fejvadász/Varázsló varázsló
jellem:Halál
pszi
formák:kard,aura

[1mp harci, fordulónként egyszeri]támadó dobást tehet célpont frontember ellen, ekkor mindenképpen frontember lesz, sikeresetén célpont frontember sérül 1 szintet ő pedig gyógyul egy szintet ,akkor használható képesség ha van rajta sebzés jelző.
[állandó harci, fordulónként egyszeri]Minden ellenséges kalandozó mentális mentődobást tesz.
aki elvéti annak -2 támadóküszöb aki nem annak -1 támadóküszöb a harc végéig. akkor használható ha volt rajta sebzésjelző

Fizikum: 9 Lesvetés/orvtámadás
Asztrál: 6 legendaismeret II
Mentál: 7 démonológia
Szint:4
Ha jól emlékszem van ilyen faj a mágusban és lehet ikerkasztú is és elég sokáig él
ezért adnék neki legenda ismeretet, az első képességét mind addig rejtegeti ,amíg fel nem bőszítik
második képessége abból adódhat hogy felfedi kilétét és ezzel megfélemlíti ellenfeleit
ő maga is egy kicsit démoni ezért démonológia és fejvadász mivolta miatt lesvetés esetleg orvtámadás

zombee tervei:

Ellena szentély
Fal:1 Kp: 20
Nyílt lap.
[egykörben1x] Játékosának el kell forgatnia egy kalandozóját. Ekkor kap egy mp-t.
[1mp,egykörben egyszer] Célpont kalandozó pihenőből éberbe fordul.

Nem tudom mennyire lenne erős jelző kalandozókkal. Ha az lenne, akkor simán bele lehetne írni, hogy jelzőkre ne hasson. Amúgy a lapterv sztem beleilleszkedne a dúlásban elkezdett szentélyek sorába. A két képesség talán magért beszél.

Síkkapuk csarnoka
Fal: 1 Kp-érték 20
MP-igénye helyettesíthető egy toronyszint feláldozásával. Ekkor meg kell mutatni.
A képesség aktivizálásának feltétele, hogy rejtett lap legyen. MP-kötött manőverként véglegesen nyílttá tehető. Ekkor irányítója egy külső síkon lévő kalandozóját a Jelenbe tehet.

TakiDavid ötletei:

Építmény:
Kihazási feltétel két nem jelző kalandozó irányítása
Képesség: 1mp egyszeri: A képesség aktivizálásának feltétele a ... feláldozása. Irányítója kikereshet cserepaklijából egy építmény és ingyen, feltétel teljesítése nélkül leidézheti. Ezzel a képességel leidézett építmény nem ad DP-t.
Csatolhatóság: nincs
DP: 0

várom a véleményeket!

praer
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. júl. 09., 17:07:39

Ölésért gyógyulásjelzőt nem javaslom semmi másra, csakis vámpírra. Szóval vajnak rabszolgavadászra nem illik.
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. júl. 08., 18:49:51

Hiwith: Hogy az egész rend lezzy-e, vagy sem, nem tudom, amit tudok, hogy a Kék éjszakák árnyaiban Dharran elég részletesen taglalja, hogy a teljes nagyasszonyi körnek oda kellett adnia magát a kés rítusához. Estleg hogy ultra ereje legyen, az 1MP levehető róla.

kés rítusa:AMi az átfogalmazást illeti, lehetséges, megoldható.

Syrmael nagyasszony:Azért nagyasszonynak lett adva a képesség, mert a Summ-ban csak nagyasszonyok használnak hatalomszavakat. Ettől persze kisboszi is lehet belőle. Maga a boszorkányrend valóban Ediomadi, és mivel Abaszisz ha nem is teljesen határos, de nagyon közel van ediomadhoz, lehet a "hölgy" abasziszi is. Mondjuk a hangulati szöveg átírható "ediomadi boszorkányrend tagja.abasziszi"-ra is, így is lenne némi erősítés Otlokirhoz. MOndjuk a képessége vonalán továbbgondolva, főleg, ha nagyultrának szánjuk, működhet úgy is, hogy alphelyzetben szolganyelv, ha van másik hatalomszavasunkm, akkor nemes nyelv, ha aquirunk, akkor titkos nyelv.

Pengetáncos:Aborne akarat neki, és ingyen lesz a képessége. Dispadát át lehet foglmazni, de épp azért van "verekedő" és "varázsló" képessége, mert ikerkasztú harcos-varázsló, és mivel SZUE-nek van tervezve, legalább ilyen erősnek kéne szvsz lennie, ha nem még durvábbnak

Óriásokhoz.:
ostrommérnöknek lehetne beépített kőhajítása/gyújtó kődobása, esetleg nem csökkenthető sebzésű vezióban, a relatíve új minősül szabályt felhsználva. Esetleg Csillagsisakosként ne forduljon el.

rabszolgavadászhoz ötlet, hogy ölésért ölt kalandozó alapszintnyi jelző, amit gyógyulásra használhat. Ez is jelképezni tudja az emberevést, ami a cél volt, így nem lenne specifikus.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. júl. 08., 16:15:31

Hi!

Hiwith Nagyasszony: asszem nem a hiwthek a leszbikusok + túl specifikus.
2p

A kés rítusa: Túl specifikus. Nem lehet rá építeni. Hangulat ott van, de nem kell ilyen lap szerintem.
2p

Gereznavért: Olcsó. Nem kerülne pakliba, mert a páncél slotot nagyon sok jobb lapra használják.
1p

Syrmael Berkanu nagyasszony: Hangulat nagyon ott van. Ilyen képességet em a nagyasszonyak adnék, csak sima kisboszinak.Ha nagyasszony, akkor kapjon valami speckót. Asszem ezek ediomadiak, nem abaszisziak. A képességei viszont csak hangulatosak, de ebben a formában semmire nem jók. Tovább kéne gonolni.
2p

Pengetáncos: Első képességét inkább használhassa csak egyszer, és legyen ingyen. Így nagyon szélsőséges. A beépített dispada kicsit külömbözhetne jobban a dispadától, de jó. Az uccsó képesség nem kell rá. éppen elég durva rajta a varázsló alkaszt, bár inkább elöl használnám, mint hátul. Esetleg ne érvényesüljön rá frontemberi. Jó lap lehet belőle. Minimum 5-ös szintű. Min 2 képessége egyen 2-es.
3p
GLAD

trufa

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. júl. 08., 15:56:21

Hiwith Nagyasszony
- Hmm. Egy kissé specifikus, kevés a női kalandozó, s akik azok, azoknak magas az asztráljuk. Szerintem nem használnám. (nem jó)

A kés rítusa
- Óhh, ez nagyon tetszik. :D Hangulatos. Kicsit a megfogalmazáson csiszolni kéne, de jó ez. (tökéletes)

Gereznavért
- Akkor inkább a lopakodó nem? (nem jó)

Syrmael Berkanu nagyasszony
- Nem értem még a háttérkombóját, miért jó nekem ha nemesnyelvet kapok, ha sérült/pihenőbe forgatok egy saját kallert...
Forgatás már ismert csak amaz elvesztette a képességét. Jogos, hogy kell ilyen. (érdemes foglalkozni vele)

Pengetáncos
- Mindenhonnan összevágott kaller, de látok benne lehetőséget (érdemes foglalkozni vele)
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. júl. 07., 21:44:50

Sziasztok! Az óriások kivesézése után itt az ujabb adag szintén trufa tollából:

8/UR
Hiwith Nagyasszony
A Hiwith boszorkányrend belső körének tagja;erioni,örömnegyedbeli
5MP 3-as Szint Varázshasználó/Boszorkány; pszi,antiss;Káosz jellem
Fiz:4
Asz:9
Men:8
Álöltözet
Színészet
Lélektan II
1MP[elfordító]Célpont ellenséges női kalandozónak asztrál mentődobást kell tennie. Ha sikertelen, akkor az adott fordulóra átkerül a Hiwith Nagyasszony irányítójának Sorába, és ő irányítja. Ha sikeres, akkor a kalandozó pihenő helyzetbe fordul

8/UE
A kés rítusa
2 MP ID: Pillanat AT: Varázslat F: Sor S: X Használó:Boszorkány
Csak káosz vagy halál jellemű kalandozó használhatja. Kijátszása után a Mélységbe kerül.
Játékosának célpont nem sérült kalandozója X szintet sebződik, és az ellenfél sorában egy ugyanolyan fajú, vagy hovatartozású kalandozó is X szintet sérül, amit semmiképpen sem lehet csökkenteni. X nem lehet több az irányítójának sérülő kalandozójának alapszintjénél.

9/UR
Gereznavért 1MP Páncél
ID: Végleges AT: Varázstárgy F: Sor S: N
A kalandozó, akihez csatolják 1 szintet sérül
[ állandó ] Védőküszöb:6 SFÉ:1
[ állandó ] Viselőjére semmiképpen sem hatnak hatalomszavak

9/UE
Syrmael Berkanu nagyasszony
abasziszi boszorkányrend feje.
5MP 3-as Szint Varázshasználó/Boszorkány; pszi,antiss,hatalomszó;Halál jellem
Élettan II
Méregkeverés II
Lélektan
Szolga nyelv
[Ford1]A képesség aktivizálásának feltétele irányítójának egy aquir férfi kalandozójának pihenő, vagy egy hatalomszóval rendelkező férfi kalandozójának sérült helyzetbe kell forgatása: A Syrmael Berkanu nagyasszony Nemes nyelvet kap a forduló végéig
[elforg.] Pihenő helyzetbe forgat egy hatalomszóval rendelkező ellenséges kalandozót

SZUE
Pengetáncos
6MP 4-es szint harcos-VH/Harcos-varázsló Élet jellem, Pszi, forma: Aura,Kard
Sirenari elf, a rehynnek belső testőre.
Fiz:10
Asz:8
Men:8
Akrobatika II
Lefegyverzés
Vakharc
1 MP [megszak, harci, elforgató] MP igényéért kijátszhat egy közelharci támadás akciólapot. A támadáshoz nem kell elforgatni. A képesség egy harcban ötször használható.
[ [állandó] ] Csatolható hozzá pajzs helyett Közelharci fegyver (nem csak Kiegészítő fegyver). Ha legalább két fegyver van csatolva hozzá, akkor +1 alapszintet kap.
1MP [harc előtti] A pengetáncos a harc folyamán 1MP-vel olcsóbban varázsolhat varázslói varázslat akciólapokat.

jó böngészést és várom a véleményeket!

üdv: praer
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. júl. 05., 16:49:16

Nekem a rabszolgavadász, az ostrommérnök, és a portyázók tetszenek, mint nevek és lehetséges óriásos koncepciók. (Az MP-nyeréssel, tárgykereséssel és olcsósítással nem tudok megbarátkozni ezek közül egyiken sem.)

A portyázó az, aminek a képessége összhangban van a lap számomra megnyilvánuló hangulatával. A másik kettő képességeit áttervezném. (És erre a kettőre koncentrálnék, és a többi lapot félretenném ebből az adagból.)

Az ostrommérnöknek adnék valamilyen beépített naftavetősdit. (Nem kell azt átmásolni, csak azt képezném le, hogy ő is bazi nagyot tu hajítani, akkor az általa szakszerűen elkészített ostromgép aztán még nagyobbat.)
A rabszolgavadászt meg közelíteném a rabszolgás koncepciókhoz. Itt annyi a gondom, hogy egy lényből soha nem lesz több rabszolga. A képessége megszerelve pedig akaratátvitelhez hasonlítana. Szóval itt is van újratervezési igény.
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. júl. 05., 14:51:52

Kód: Egész kijelölése

Szerintem 3mas kallernek elég 1 db II-es képzettség

Részletkérdés, elvileg nyomolvasás II elég lehet neki, vadon I-gyel, de szvsz ilyen kalandozónak jobban illene a vadonII/nyomolvasás II. Így egy BIggyel oldana Tysson Lar felkutatását, és harida elpusztítását éberbe való hazajövetellel. Megfontolandó ötlet: 6/4 az iteyynek

Eccydoo'rr elpusztítása: Nem tetszik, egyrészt, mert kevés DP-t lehet vele szerezni, ehhez képest a feltételek viszonylag nehezek, kivéve az elsőt. A jutalmak durvák. Sem óriás hordát nem akaraok, sem még egy jogost, a harmadikra meg ott van a kiegyensúlyozottabb klánház védelmezése.
1p

Eredetileg 2/4-es küldinek indult, akár lehetne így is, vagy 2/3-mal is, vagy 1/3-mal.
Képzettségfeltételekből I fok feltételenként levehető, hogy mindkét feltételnél legyen 1 II-es, és 1 I-es feltétel.
Második feltételét BIGY-gyel az alábbi kalandozók oldanák, ha le lenne véve egy fok:a teljes élet jellemű elf lövészezred, Dhyaruni vörös ork, Fürkész,holdimádó portyázónő,Kashuka,ngaur,Nyktalosi erdőjáró,Oni fosztogató,Oylinn,ösvénymester.
Persze az egyik képzettségfeltétel levihető I-gyel, de akkor kevesebb kalandozóhoz kell BIGY
Harmadik feltételét BIGY-GYEL 4 oldalnyi kalandozó oldaná meg, ha az egyik képzettségből I fok le lenne véve.
Ami a jutalmakat illeti, szívesen veszek alternatív ötleteket.

Voul idéző: Ilyen tuti nincs. A képességei bonyolultak, és nem lehet rájuk építeni (pláne ÚH-on). A voul víz és föld eemű.

Egy az egyben a régi bestiáriumban olvasottak alapján lettek a képességei meghatározva. Ettől persze előfordulhat, hogy nem felel meg mint lapterv.

Sacron pusztító: Megint csak hagyományost támogat. nem tudok olyan tárgyat (nem varázstárgy), ami megérné, hogy besértsek vele egy 5-ös szintű kalandozót. Nem tudom milyen hatással lenne a játékkörnyezetre, ha egy felszerelésre jellemző képesség kerül egy kalandozóra (+ seb).
Úgy lett megfogalmazva, legalábbis próbáltam, hogy az ezüstlunír szett képessége csökkentse ezt a sebzést, valamint, hogy egy esetlegesen jogosről való csatolás után lehessen a tárgyat csatolni hozzá. Amik lehetnek:Mérgek (kivéve bannara),hadszerek (pl.faltörő kos), sebzést adó fegyverek, stb...
Amúgy nem értem, hogy miért csak a hagyományost támogatná. Mert ha lent van Uthorr, 2 MP-t kap? Ettől függetlenül, és rejtett város nélkül is használható lehet.

Vaynak rabszolgavadász: Ez érdekes, a háttér is ok. Viszont sok képessége van egyszerre. Hasznos kalandozó lehet a rabszolgás vonalon.

3 képessége van, mint a legtöbb nagyultrának.Ha a rabszolga jellemzőit elszednénk, akkor nem is foglalna nagyon sok helyet.

Traclon ostrommérnök: Van valami legenda a katapultjaikról, de azért nem hívnám ostrommérnöknek. A hadszeres képességei azt hiszem ilyen formában még nem szerepeltek, és érdekesek. Szerintem ki lehet belőle hozni egy ultra lapot, de az nem biztos, h óriás lesz.

A bestiáriumban az óriások fejezetnél olvashattál, ahol azt írják, hogy rettegettek azok a földesúri seregek, amikhez kiváló ács és famegmunkálóképességüket alkalmanként mások szolgálatába állítva kifejezetten félelmetes ostromgápeket készítenek (Bestiárium 1994 172.oldal). Ettől függetlenül más név is mehetne nekik, de a traclon ács roszabbul hangzana.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. júl. 02., 19:02:39

Nna, akkor vélemények:

Iteyy portyázó: Ennek nem feltétlenül rossz szerintem a neve, bár inkább valamilyen vadásznak hívnám. A 3mas szint visznylag ok, mert ezek a legkisebb óriások (gyakorlatilag yetik). Szerintem 3mas kallernek elég 1 db II-es képzettség. Az első képessége túl specifikus, a másodikra viszont érdekes, főleg ha van olyan küldit, aminél esélyes, hogy sokat időzik a megoldatlan küldetések között. Felemás véleményem van erről a tervről.
3p

Eccydoo'rr elpusztítása: Nem tetszik, egyrészt, mert kevés DP-t lehet vele szerezni, ehhez képest a feltételek viszonylag nehezek, kivéve az elsőt. A jutalmak durvák. Sem óriás hordát nem akaraok, sem még egy jogost, a harmadikra meg ott van a kiegyensúlyozottabb klánház védelmezése.
1p

Voul idéző: Ilyen tuti nincs. A képességei bonyolultak, és nem lehet rájuk építeni (pláne ÚH-on). A voul víz és föld eemű.
1p

Sacron pusztító: Megint csak hagyományost támogat. nem tudok olyan tárgyat (nem varázstárgy), ami megérné, hogy besértsek vele egy 5-ös szintű kalandozót. Nem tudom milyen hatással lenne a játékkörnyezetre, ha egy felszerelésre jellemző képesség kerül egy kalandozóra (+ seb).
2p

Traclon ostrommérnök: Van valami legenda a katapultjaikról, de azért nem hívnám ostrommérnöknek. A hadszeres képességei azt hiszem ilyen formában még nem szerepeltek, és érdekesek. Szerintem ki lehet belőle hozni egy ultra lapot, de az nem biztos, h óriás lesz.
3p

Vaynak rabszolgavadász: Ez érdekes, a háttér is ok. Viszont sok képessége van egyszerre. Hasznos kalandozó lehet a rabszolgás vonalon.
3p

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. júl. 02., 17:12:19

szerintem nyugodtan véleményezhetitek ynev-hűség nélkül a lapokat, főleg az érdekel, hogy hasonló kaliberű karaktereknek megfelelőek lesznek-e így a képességeik!

praer
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. júl. 02., 16:01:22

Amennyire én látom, ezek ilyen formában tuti nincsenek könyvben. Ha így van, akkor ynevfelelős nem tud róla mondani semmit, lévén nincs összehasonlítási alap. Ezzel még önmagában nem lenne semmi baj, jelent már meg olyan lap, ami olyan űrt töltött be, amiről semmilyen info nem volt előtte.
Ilyenkor az a kérdés, hogy mennyire tetszik az adott koncepció az íróknak, és a játékosoknak. Írjátok hát le véleményeteket, hogy ti az óriásokat így képzelitek-e el. Ha pozitív a visszajelzés, akkor megkérdezem az írókat, hogy mi a véleményük róla, és hogy lenne-e kedvük az adott témában is írni pár sort. De mielőtt ide kanyarodnánk szeretném tudni, hogy érdemes-e.
GLAD

trufa

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. júl. 02., 13:37:02

Egyelőre nem szeretnék ezekről a lapokról véleményt nyilvánítani, mert előtte egy szakavatott ynevfelelős véleményére lennék kíváncsi. Az én olvasatomban az óriások nem ilyen formában vannak (portyázó, rabszolgavadász, idéző, stb) yneven. A tekintetben is kényes a dolog, mert trufa évek óta csak óriások-mindennel (fanatikusan :D) tervez, s kérdésessé vált számomra az ynevhűség ezen terveknél.
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. júl. 01., 19:50:27

trufa által megjelölt verzió a legfrissebb! Elnézést mindenkitől, főleg trufától!

praer
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. júl. 01., 18:54:18

Bocs mindenki!

Praer nem a legújabb veziót másolta be. Az alábbiak a legújabb verziójúak a bemásolt lapokból.

5/UR
Iteyy portyázó
jégóriás
5MP 3-as szint Élet jellem, Harcos/Harcos
Fiz:10
Asz:6
Men:6
Vadonismeret II
Nyomolvasás II
Mesterlövészet
áll,ford1:Küldetés megoldása manőverből, ha a megoldási feltételek között volt vadonismeret képesség megléte, vagy a helyszíne a déli jégmezők, akkor éber helyzetben tér vissza a sorába
áll:Küldetés akadályozása manőverből ébren tér vissza a sorába.

5/UE
Eccydoo'rr elpusztítása
Küldetés 1MP 2DP Út:4
Helyszín:Déli jégmezők
Feltétel:
Iteyy kalandozó a csapatban
VadonismeretII, Mesterlövészet II
LesvetésII, Pusztítás II
Ha az első feltételét teljesítették, akkor a megoldó játékos MP igényének a feléért idézhet le egy óriás kalandozót
Ha a második feltételét teljesítették, akkor a megoldó játékos a jövő paklijából ingyen csatolhat egy varázstárgyat a megoldó csapat egy kalandozójához
Ha a harmadik feltételét teljesítették, akkor irányítójának építményei semmiképpen sem kerülhetnek ki az irányítása alól

6/UR
Voul idéző
mocsári óriás
káosz jellem
6MP 4-es szint Harcos-harcos
Fiz:11
Asz:7
Men:7
Úszás
Lesvetés
Vadonismeret
[áll]Méreg, rontás, valamint olyan hatás, aminek a nevében szerepel a tűz szó, nem hat rá.
xMP[Harc előtt]Irányítója egy toronyszint/küldetéshez csatolt Tűzelementál bestiáját ingyen aktivizálhatja, amely a harc első lépéseként megtámadja az ellenséges csapatot.X egyenlő az ellenséges csapat létszámával.

6/UE
Sacron pusztító
7 MP 5-ös szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Hegyi óriás
FIZ:12
ASZ:6
MEN:7
Pusztítás II
Vakharc
Veszélyérzék
Leidézése után a jelenbe kerülésekor ha a játékosa irányít nevesített Sacront, akkor 2 MP-t kap.
[ [állandó][egyszeri] ]Ha sikeres egy sorelhagyó manőverben, akkor játékosa kikereshet Jövő paklijából egy tárgyat, és ingyen csatolhatja a sacron pusztítóhoz. Ha így tesz, akkor 1 szintet sérül.
[ [állandó] ] Támdás akciólapokkal +1 szintet sebez.

7/UR
Traclon ostrommérnök
Erdei óriás
5MP 3-as szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Asz:5
Mesterlövészet
Nyomolvasás
VadonismeretII
[állandó]bármilyen akadálylap csatolható hozzá, ami más kalandozóhoz csatolható lenne, a feltétel teljesítése nélkül
[ford1]Irányítója 1MP-vel kevesebbért idézhet le egy hadszer akciólapot
[áll]A hozzá csatolt hadszer aktivizálási költsége ingyenes.

7/UE
Vaynak rabszolgavadász
6MP 4-es szint Halál jellem harcos/harcos-fejvadász
A tengeri óriások rabszolgavadásza. Vaynak, Óriás.
FIZ:11
ASZ:5
MEN:6
Lesvetés
Úszás II
Pusztítás
[ [állandó] ]Kincs küldetést, valamint olyan küldetést, aminek a nevében bármilyen formában szerepel a rabszolga szó feltétel nélkül megoldja, ha ő is a csapat tagja
[ [állandó][egyszeri] ]Ha támadás akciólappal megöl egy kalandozót, akkor a kalandozó alapszintjével egyező számú rabszolga kerül játékosa sorába sérült helyzetben(F:6 A:3 M:3 Képzettsége, képessége, neme, jelleme nincs, csak nevesített, vagy rabszolgavadász kalandozóval együtt mehet manőverbe.)
[megszak] Irányítója feláldozhat rabszolga kalandozókat, ilyenkor a Vaynak rabszolgavadász annyi szintet gyógyul, ahány rabszolga lett feláldozva

Trufa
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. júl. 01., 12:14:04

sziasztok!

előszőr is egy gyors észrevétel: egy tervet javítva később is beadhatjátok, újra elő lehet venni de csak ha nagyon át lettek dolgozva. egyedi ötletekre van szükség. az új tervekről pedig annyit, hogy egy névvel több terv is bekerülhet, ergo, csinálhatsz nomád kapitány 1,2 ... x-et is, hátha valamelyikkel be fogsz jutni!

egy gyors véleményezés tőlem is, és a következő most csak 6-os pakk, hogy ne vesszenek el az infok:

Rejtett város őre: szerintem hangulatos lap, főleg ha nem csak a rejtett várost kell megvédeni, hanem egyéb más épületeket is, a végszügség esetén. Ha talán a nevén lenne változtatás egész jó kis lapot lehetne belőle készíteni!
Dór erőd: ezt teljesen másképp képzelném el. Mert ez sohasem lesz kezdő tsz, főleg nem gilron mellett. Ezt lehet építménynek csinálnám meg. Talán adtam ötletet a továbbfejlesztésre.
Narmiraen megtartója: hangulat:5, de sajnos szerintem nem ultra. Inkább egy kiegészítőben látnám szívesen gyakori lapként.
Narmiraen akarata: szintén zenész, átlagos lapként bármely elfes kiegbe.
Pegazus: lásd előzőek.
A tiltott város: szvsz gyakori lap, és eseménylapnak csinálnám meg: a tiltott város ... je.
Khossas: sajnos, megint az adjunk egy-két lapnak tápot, hogy legyen nekik mert az jó. Nem szeretem az ilyen tipusu lapokat, de ez magánvélemény.
Yllinori sas lövész: érdekes, új ötlet a 2 fajra speckos képességek, ez lehet egy új vonulat akár. nekem tetszik.
Sasszárny parancsnok: szintén bejővős.

és akkor az ujabb 6 lap szintén trufától:

5/UR
Iteyy portyázó
6MP 4-es szint Élet jellem, Harcos/Harcos
Fiz:11 (Végtére is 6MP-s óriásról van szó)
Asz:6
Vadonismeret II
Nyomolvasás II
Mesterlövészet
áll,ford1:Küldetés megoldása manőverből, ha a megoldási feltételek között volt vadonismeret képesség megléte, vagy a helyszíne a déli jégmezők, akkor éber helyzetben tér haza.
áll:Küldetés akadályozása manőverből ébren tér haza, ha nincs rajta sebzésjelző

5/UE
Eccydoo'rr elpusztítása
Küldetés 2MP 3DP Út:4
Helyszín:Déli jégmezők
Feltétel:
Iteyy kalandozó a csapatban
VadonismeretII, Mesterlövészet II
LesvetésII, Pusztítás II
Ha az első feltételét teljesítették, akkor a megoldó játékos MP igényének a feléért idézhet le egy óriás kalandozót
Ha a második feltételét teljesítették, akkor a megoldó játékos a jövő paklijából ingyen csatolhat egy varázstárgyat a megoldó csapat egy kalandozójához
Ha a harmadik feltételét teljesítették, akkor irányítójának építményei semmiképpen sem kerülhetnek ki az irányítása alól

- Az iteyyek (jégóriások) a déli jégmezőkön élnek, és nagyon jól ismerik, az ott honos lényeket is, mint a jégsárkányokat, beleértve elejtési módozatukat is.
- Az iteyy portyázó mibenlétéből adódóan szvsz inkább küldetéskarakter, mint ostromkalandozó, és a vadonismeret képzettsége így játéktechnikailag is értelmet nyert. A küldetés első feltétele az óriások közt nagy hőstettnek számít, így egyszerűbben sietnek a hős segítségére,már ha. A második feltételével "elejtett sárkány" valószínűleg a barlangjában halt meg, így rejthet kincset is, míg a harmadik feltételnél a hazavitt trófea megvédi a játékos építményeit
- Az óriás értelemszerűen az óriás koncepciót erősíti, amire rég ráférne már a támogatás, míg a küldetés sokféle pakliba lehet jó. Óriás, elf, légió, ork,stb...

6/UR
Voul idéző
mocsári óriás
6MP 4-es szint Harcos-harcos
Asz:7
Men:7
Úszás
Lesvetés
Vadonismeret
[áll]Méreg, rontás, valamint olyan hatás, aminek a nevében szerepel a tűz szó, nem hat rá.
xMP[Harc előtt]Irányítója egy toronyszint/küldetéshez csatolt Tűzelementál bestiáját ingyen aktivizálhatja, amely a harc első lépéseként megtámadja az ellenséges csapatot.X egyenlő az ellenséges csapat létszámával.
A Voulok mocsári óriásként immunisak minden rontásra, méregre, valamint a tűz alapú varázslatokra. Ezen kívül páran tudnak bizonyos időnként Tűzelementált hívni segítségül (Bestiárium 1994 173-174.oldal)

6/UE
Sacron pusztító
7 MP 5-ös szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Hegyi óriás
FIZ:12
ASZ:6
MEN:7
Pusztítás II
Vakharc
Veszélyérzék
Leidézése után a jelenbe kerülésekor ha a játékosa irányít nevesített Sacront, akkor 2 MP-t kap.
[ [állandó][egyszeri] ]Ha sikeres egy sorelhagyó manőverben, akkor játékosa kikereshet Jövő paklijából egy tárgyat, és ingyen csatolhatja a sacron pusztítóhoz. Ha így tesz, akkor 1 szintet sérül.
[ [állandó] ] Támdás akciólapokkal +1 szintet sebez.

A sacronok a legerősebbek az óriások közül, és a legnagyobb harcosok, és páran közülük hatalmas pusztítók (Bestiárium) (12-es fiz,Pusztítás II, 2. képesség)
A sacronok szeretik maguk készíteni fegyvereiket, de ugyanolyanannyira szívesen rabolnak másoktól (káosz jellem, első képesség)

7/UR
Traclon ostrommérnök
Erdei óriás
6MP 4-es szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Asz:5
Mesterlövészet
Nyomolvasás
VadonismeretII
[állandó]bármilyen akadálylap csatolható hozzá, ami más kalandozóhoz csatolható lenne, a feltétel teljesítése nélkül
[ford1]Irányítója 1MP-vel kevesebbért idézhet le egy hadszer akciólapot
[áll]A hozzá csatolt hadszer aktivizálási költsége ingyenes.

-Első képessége jelképezi a Traclonok elfekhez mérhető természetszeretetét, míg a második kettő képesség kiváló ács és famegmunkálóképességüket, amit alkalmanként mások szolgálatába állítva kifejezetten félelmetes ostromgápeket készítenek (Bestiárium 1994 172.oldal)
-A Traclon ostrommérnök sokféle pakliba beleférhet, akár küldetőpakliba, akár hadszeres ostrompakliba, vagy bármibe, ami hadszereket használ.

7/UE
Vaynak rabszolgavadász
6MP 4-es szint Halál jellem harcos/harcos-fejvadász
A tengeri óriások rabszolgavadásza. Vaynak, Óriás.
FIZ:11
ASZ:5
MEN:6
Lesvetés
Úszás II
Pusztítás
[ [állandó] ]Kincs küldetést, valamint olyan küldetést, aminek a nevében bármilyen formában szerepel a rabszolga szó feltétel nélkül megoldja, ha ő is a csapat tagja
[ [állandó] ] Bármilyen kincs felszerelés csatolható hozzá raktárból a feltétele teljesítése nélkül.
[ [állandó][egyszeri] ]Ha támadás akciólappal megöl egy kalandozót, akkor a kalandozó alapszintjével egyező számú rabszolga kerül játékosa sorába sérült helyzetben(F:6 A:3 M:3 Képzettsége, képessége, neme, jelleme nincs, csak nevesített, vagy rabszolgavadász kalandozóval együtt mehet manőverbe.)
A Vaynakok, avagy tengeri óriások (úszás II) a bestiárium szerint halál jellemű elvetemült óriások, a második legnagyobb, és legerősebbek(pusztítás képzettség 11-es fizikum). Rengeteg rabszolgájuk van, amiket lesből megtámadott hajók elsüllyesztésekor szereznek be. (lesvetés képzettség, első és harmadik képesség)
Mindenképpen erősti a rabszolgavadász koncepciót, kisebb mértékben az óriáspaklit.

praer
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. jún. 28., 20:59:51

GLAD:

Panni még a kórházban, anyával együtt.. de igyekszem osztodni majd! Holnap véleményezem én is a pakkot, és holnap után folytatjuk trufa terveivel!

praer
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. jún. 28., 15:31:01

Praer, ha Pannizol, hogy fogod ezt vezetni? :)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. jún. 26., 12:57:31

- A rejtett város őre nem jó amire ki lett találva. Lévén nem lehet mellé rejtett várost berakni.
- A két fegyverrel és a parancsnokkal érdemes lehet foglalkozni, de mindenképpen át kell dolgozni őket.
- A narmiraen akarat érdekes lenne, de egyrészt jobban illik Felicéhez, másrészt ilyen lapot nem szeretném, ha ingyen ki lehetne rakni.

Azt szeretném még megjegyezni, hogy ultra tervekhez szerintem nem illik az olcsósítás. Tapasztalatom szerint ezeket önmagukban nézik a játékosok, míg a kieg lapjai azok, amikkel inkább kombózni szeretnének. Arról nem is beszélve, hogy az olcsósítás nem izgalmas, a hatékonyság meg kevés egy ultra lapnak, lévén figyelemfelkeltés a legfontosabb kívánalom velük szemben.
GLAD

aerrow-trufa

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. jún. 26., 12:12:27

Rejtett város őre
-Nem olyan rossz ez, de nem pártolom a bármilyen fajú kalandozókat. Vagy alakváltó v. sem. (érdemes vele foglalkozni)

Dór
- Én is megterveztem már. :) Mint építmény-falnövelős képesség tetszik, viszont mint toronyszint eléggé használhatatlanná teszi. (nem jó)

Alábbiakról mintha már lett volna szó s ki lett volna már tárgyalva, de akkor véleményezek.
Narmiraen megtartója
-Ismert, unalmas képességek, valami újat kellene. (nem jó)

Narmiraen akarata
-Első verziója még rendben van a második kissé komplikált megfogalmazású és nem nagyon kéne ilyen. (érdemes foglalkozni vele)

Pegazus
-Unalmas (nem jó)

A tiltott város
-Szokásos képesség (nem jó)

Levéltőr
-Mintha már volna ilyen (nem jó)

Khossas
-Ismert (nem jó)

Yllinori sas lövész
-Fajválasztás nem tetszik, ismert képességek, unalmas / módosított képességek sem az igazi (nem jó)

Sasszárny parancsnok
-Ismert képességek (nem jó)

Annyi megjegyzésem lenne, hogy esetleg kihagynád a sok sortörést? Sokat kell lapozgatni s kevés információtartalma egy asz:8-nak egy sorban.