Laptervező bajnokság - Noire

Ha laptervet keresünk, akkor itt nézünk szét. Az ide feltett és kiadott lapokért 4 tiszteletpéldány adunk. Kész lapterveket írj ide! Nem vitafórum, arra ott van a Lapötletek topic.
Fórum szabályok
1. Szabadfogású laptervező bajnokság topic nem vitafórum, ide csak kész terveket írjatok fel.
2. A Lapötletek topic a vitafórum, itt beszéljétek meg őket.
3. A szerző a lapötlet itteni nyilvánosságra hozásával hozzájárul, hogy azokat a Két Mágis kft. megjelentesse akár megváltoztatott, akár változatlan formában.
4. A változatlan formában megjelentetett laptervért automatikusan jár a 4 tiszteletpéldány a lap megjelenését követően.
Zargas

Re: Laptervező bajnokság - Praedarmon

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 18., 16:26:43

Zargas: Szerintem nem lehet megoldani úgy, hogy végleges időtartama legyen.
Igaz... csak bonyodalmat szülne...
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. szept. 18., 16:17:41

Hi!

Harci láz: Kezdhettek gondolkozni, hogy ki készítse a grafikát.

Vakság: Most jól néz ki a lap. Picit még át kell fogalmazni. A neve még mindig nem "hatalomszavas". A sebzést nem feltétlenül sokallom ennyi MP-ért. A szövegbe valahol (akár több helyen, ha muszáj) bele kell írni, h "véglegesen". A egész játékra hatásos szöveg nem lesz jó.
Zargas: Szerintem nem lehet megoldani úgy, hogy végleges időtartama legyen. Hatalomszavak eddig csak pillanat időtartammal jöttek ki.

Fullasztás: Tudom, hogy addig még sok víz lefolyik a Dunán, de jelenleg védhetetlen. NEM kell ilyen lap.

- bálint -
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 18., 15:49:59

Harci düh: Megvettem...
Vakság: Ha a tervezőnek sok a sebzés akkor javaslok egy másik szerepjátékos szemmel érdekes dologt. Aki hirtelen megvakul az valószínűleg kétségbe fog esni, és nem tud majd mit kezdeni a helyzettel... Szóval mi lenne, ha lenne egy olyan hatása, hogy a célpont a következő harci körben nem cselekedhet... vagy ha éber, akkor elfordul... vagy valami ilyesmi... Ez pedig felesleges:
Hatása az egész játékra hat
Mivel az időtartamot kell átírni piillanatról véglegesre.
Fullasztás: Itt egyetértek a tervezővel sok az 5/7/9... viszont az 5/6/7 meg kevés ahogy András is írta... Szerintem a +1 Mp-ért gyors hatás az nagyon jó. Két utat látok a vélemények egybe hozására:
1. Ezt írtam korábban 4/6/8 3Mp (+1 gyors)... ez a rosszabb.
2. 5/6/7 2Mp (+1 gyors)... Így megmarad a tervező elképzelése... és ölni is tud, hisz kombinálható a Pengesikollyal vagy még egy ilyen lappal (gyors hatása miatt egy időfonalban). Ez esetben bár gyors hatással öl ennek kölsége 5-6 Mp, és 2 lap és 2 kalandozó kell hozzá, viszont előidézhet egy új irányvonalat is ez pedig a kis-aquiros paklik, akiknek költségként belefér és 7-10-zel tudnánalk csökkenteni.
Tian

HozzászólásSzerző: Tian » 2010. szept. 18., 13:48:16

Hello

Vakság:
Nekem megfelel, bár én a sebzést már soknak tartom rá

Fullasztás:
5/7/9 csökkentés azt sok ha gyors hatásként is le lehet idézni.
Vagy maradjon így gyors hatás nélkül 3 mp-ért.
Vagy gyors hatásként leidézhető 5/6/7 csökkentés 3mp-ért. (nekem inkább ez jön be)
Mind a két lehetőségnek meg vannak az előnyei.

Tian
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. szept. 18., 12:41:39

a gyors hatás elhangozott mint javaslat. A lap tervezőjével szinte napi szinten kapcsolatban állok. ha túl erősnek bizonyul a megszakító hatás akkor törlendő. Ez hatalomszó. Szerintem a hatalomszavak mindd a szerepjátékban mind a kártyjátékban szinte halálos/erős hatást kell betöltenie. Sebzést én tettem a vakításra, de mint variáns ez is elhangzott. Naponta fel fogom írni azokat a javaslatokat amelyekkel érzésem szerint ki kellene néznie ennek a lapnak. ha vmi nem tetszik szerkeszteni fogom.
Arra kérnék mindenkit, hogy mindd a 3 laphoz irja oda a véleményét, kell-e változtatni vmin, vagy mehet a tesztelői asztalra!

köszönöm!

praer
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 18., 12:20:22

Fullasztás:
Bocs Praer, de ilyen javaslat amit felírtál speciel még senkitől nem hangzott el. Ráadásul a lap tervezője ezt nem okézta le a véleményem szerint.
Emellett én személy szerint nagyon veszélyesnek tartom két teljesen különböző különböző tervezési irány összevonását. Semmi bajom ha nem érvényesül az általam képviselt álláspont, viszont szerintem a kettő együtt nem fér bele. Nem lehet egyszerre tuti ölés, és gyors hatás is. Gondolj bele mi lenne ha a Döfés szívbét, Halál leheletét, Csonkolást gyors hatásként lehetne kijátszani mindenfajta kombó nélkül.
Ha kell szavaztass, ütköztess érveket, csapj a hasadra, hogy kiválaszd az alább felmerült alternatívák egyikét, de mindkettőt egyszerre ne tedd a lapra. Erre mondhatnád, hogy még nem lett megméretve ez a kevert verzió, és hátha mégis szükség lenne gyors hatású halál leheletére, csonkolásra, döfés szívbére, de ennek ellentmondani látszik az alábbi hozzászólások sora is.
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. szept. 18., 12:12:00

sziasztok!

egy gyors összefoglalás, hogy hogy állunk most:

Harci düh
Időtartam:Harc Akció-típus:Cselezés Fázis:Harc/Harc előkészítés Mp:2
Kasztmegkötés:Nincs
Barbár, Ork vagy Pusztítás képzettséggel rendelkező kalandozó ingyen leidézheti.
A létrehozó Túlütés 2-t kap. Ha a kalandozónak volt már Túlütése, akkor az ehelyett 2-vel nő.
A harc végéig a létrehozó bármely Kezében tartott nem nevesített lapját leidézheti Közelharci támadás akciólapként, melynek MP-igénye 1, Sebzése 2.

eddig zseniális, nagyon bejövös a lap. szerintem kész van.

2. Vakság 3Mp - Tian terve
Hatalomszó, egyszó
Hatása az egész játékra hat és nem érvényesül olyan kalandozóra akinek van Vakharc II képzettsége. 2 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Szolga nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem használhat támadás akciólapot.
Nemes nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet.
Titkos nyelv: Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet és nem számítható be a csapatszintbe.
Fázis:Harc
Időtartam:pillanat
sebzés:2

esetleg hogy a sebzés is meglegyen ugymint a pengesikolynál itt lehetne fixen mindenkin 2 szint.

3. Fullasztás 3Mp - Tian terve
Hatalomszó, egyszó
Gyors hatásként kijátszható, ekkor +1 mp-be kerül.
Szolga nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 5-vel csökken
Nemes nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 7-vel csökken
Titkos nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 9-vel csökken
Időtartam:spec

egy picit belenyultam a javaslataitok alapján. remélem tetszteősebb így. Ha nem lesz estig vmi más javaslat akkor teszem fel a következő 3 lapot tervet!

praer
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 17., 14:31:43

Attől még, hogy kötekedsz még nem kerülne be deckekbe. Én erős, használt, közkedvelt ultrákat szeretnék.
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 17., 13:35:22

Andras írta:Lehet, hogy nem jó amit mondok az előző ellenjavaslatommal, de én az 5/6/7-es csökkentésnek semmi értelmét nem látom.
Játéktechnikai oldalról: Minek rakjam deckbe, ha 1-gyel több mp-ért enyészetet kapok?
Hangulati oldalról: Egy hatalomszó kevésbé jól fullaszt mint egy pszi fojtás? Egy hatalomszó nem öl megbízhatóan egy átlagos versenyen előforduló kalandozót? Elvben mindegyik hatalomszó azonnali halált okoz a summárium szerint, ami azt jelenti, hogy csak nagyon kevesen élhetik túl a kártyában. Ezt legalább titkos nyelven figyelembe kellene venni.

És ez attól teljesen független probléma, hogy gyors hatás-e. Ettől még lehet mindkettő.

Már ne is haragudj, hogy megint "kötekednem" kell..., de az abszolút a Ti hibátok, hogy manapság nem lehet -7-tel megfektetni egy csomó kalandozót... régebben nagyon ritka és kiváltásgos volt ha egy kalandozónak minden képessége 7 feletti volt. Az jó hogy megkívánta a játék evolúciója az erősebb lapokat..., de szerintem az alapképességekkel nem volt értelme elszálni... mégis megtörtént. Jelenleg csak az ÚH-ban 112 olyan kaller van amit nem fektet meg... ebből 19 nem neves... (a KM előtt ez a szám 53/2)...
Szóval az én javaslatom, hogy az egyes dialektusok közt legyen nagyobb rés... A középút szerintem a 4/6/8... továbbá megszak és 3 Mp... így az ÚH arány lecsökkene 51/9-re (ráadásul csak maréknyi olyan kalandó maradna akik a szerepjátékban nem élnék túl...)
tharr1

HozzászólásSzerző: tharr1 » 2010. szept. 17., 11:47:42

András lehet, hogy a 4 mp-s akciólapok fixen ölnek, de azok ellen lehet védekezni.
Az enyészet jó, de csak sebez. Lehet gyógyítani, csökkenteni stb...
Az alapképességek csökkenését szinte lehetetlen lereagálni.

A pszi fojtás pedig 2-t csökkent, tehát nem hatékonyabb.
Ha a fullasztást is lehetne folytatni akkor az lehetne olyan, hogy minden körben 2/3/4-et csökkent és amíg a lapot kirakó kalandozó
nem játszik ki akciólapot.
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. szept. 17., 11:17:50

András: igazad van, közben én is azon gondolkodtam, hogy 5/6/7-tel nem lenne jó, mert lennének nála jobb alternatívák. 4 mp-ért igazán gyilkoló lap lenne. Ha már ultra legyen durva. Amúgy is van a titkos nyelvűeknek más lapjai, amivel úgyis ölnek, ha akarnak. Bár így nekem is fenntartásaim lennének a lappal kapcsolatban. Ez ellen sem lenne jó játszani:)
Szerintem azt is meg lehetne vizsgálni,hogy lehessen-e valahogy gyógyítani. Pl: dialektus függően 3/4/5 szintnyi gyógyítással semlegesíthető, vagy ha ez túl hosszúvá tenné a szöveget, akkor mondjuk 1 szintnyi gyógyítással 2 alapképességet visszakap. Bár utóbbi talán elvenné a lap értelmét. Mivel csak annyira gyógyítanák fel, hogy ne haljon meg a kalandozó.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. szept. 17., 11:15:13

Alapképességvesztés ellen lehet éltető szón és gyógyíren kívül bármivel védekezni? Ha nem, akkor nagyon nem hiányzik egy lap, ami így sok kalandozót meg tud ölni egyből. Ráadásul hatalomszó. Szolga nyelven is rengeteg kalandozót eltenne láb alól, ha 7-el gyakja lejjebb az alapképességeket. Nagyon nem begyere...
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 17., 10:29:49

Nem ragaszkodom a fullasztáshoz, de azért annyit szeretnék megjegyezni, hogy az harc fázisú, míg a pengesikoly sor fázisú (is). Éppen ezért soha nem fogja kiszorítani, hanem éppen ellenkezőleg együtt fog működni vele. Hiszen ha egy kalandozót nem ölne meg a fullasztás, akkor pengesikollyal rá lehet segíteni. Ráadásul ezt okosan meg lehet úgy is játszani, hogy közben 1-2 körre a kalandozó ki van kapcsolva a pengesikoly sebzésének köszönhetően.
Szóval az én véleményem az, hogy nem szorítja ki a Pengesikolyt, éppen ellenklezőleg: inkább visszahozná.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. szept. 17., 10:02:19

Tudom már elmentünk egy irányba, ezért meglehet nem sokat ér a szavam. Részemről a fullasztásban nem látok semmit. Pengesikoly akkor felesleges egyedivé válik s nem is annyira rég jött ki. Ha leképezzük öléssé akkor ugyanott fog tartani mint a többi 4MP-s akciólap, fantáziátlan. Vagyis hiába csűrjük-csavarjuk összességében XMP-ért halál melyre YMP-ért védekezhetsz. (lényegen nem változtat) Vakság engem jobban megfogott, megoldanám a problematikáját, de az is igaz, hogy ellene nem jó játszani (inkább látom meghalni, mint hogy álljon egy helyben magatehetetlenül)
Harci lázat leképeztem egy kulcsszónak, 1 hete pont téma volt. A harci düh mint lap viszont tényleg tetszik. :D Jól meg lett reformálva.

De nem kell aggódni, megszavazom a fullasztást (jobban tetszene egy teljes évad, megbeszélt ultrasor, mint a tesztekről hozott, de a közönség elé fel nem tárt ív)
"Ez a világ talán egy másik bolygó pokla." - Aldous Huxley
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 17., 09:38:46

Lehet, hogy nem jó amit mondok az előző ellenjavaslatommal, de én az 5/6/7-es csökkentésnek semmi értelmét nem látom.
Játéktechnikai oldalról: Minek rakjam deckbe, ha 1-gyel több mp-ért enyészetet kapok?
Hangulati oldalról: Egy hatalomszó kevésbé jól fullaszt mint egy pszi fojtás? Egy hatalomszó nem öl megbízhatóan egy átlagos versenyen előforduló kalandozót? Elvben mindegyik hatalomszó azonnali halált okoz a summárium szerint, ami azt jelenti, hogy csak nagyon kevesen élhetik túl a kártyában. Ezt legalább titkos nyelven figyelembe kellene venni.

És ez attól teljesen független probléma, hogy gyors hatás-e. Ettől még lehet mindkettő.
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. szept. 17., 08:46:11

Tian: a fullasztás megszakító legyen? Nem hangzik rosszul. Velias új játékszert kapna:D De szerintem max a 3 mps verzió kapjon megszakító jelet.
András: viszont a többi 4 mps hatás ellen nem csak gyógyírrel/éltető szóval lehet védekezni. Döfés szívbe/csonkolás ellen érzék+vért, márványszentély őre, támadóküszöb csökkentés stb. Halál lehelete: mágiavédelem. Akkor szerintem legyen 3mp és csökkentsen 5/6/7-et.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 17., 08:41:12

Közben gondolkodtam a fullasztáson. A 4 MP-be kerülő hatások általában egyből ölnek. Lásd Döfés szívbe, Halál lehelete, Csonkolás. Emiatt titkos nyelven szerintem legalább 11-gyel kellene csökkentenie minden alapképességet. Nemes nyelven lehetne 9-cel, szolga nyelven meg 7-tel például.
Tian

HozzászólásSzerző: Tian » 2010. szept. 17., 07:01:30

Hello

Vakság:
Legyen 3 mp, de hogy sebezzen az már túl sok lenne szerintem, így is kiüt egy kalandozót. A hatása se legyen végleges mert a sorba visszatérés után lesz egy kalandozó amit nem lehet harcban használni ha nincs gyógyítás a pakliban. Vakharc II képzettséggel rendelkező kalandozók használhassanak akciólapot. A nem cselekvős rész lehet hogy erős, de aki ismeri a hatását szerepjátékból az biztos megérti miért is kell ez.

Fullasztás:
4 mp-ért 5/6/7 csökkentés vagy 3-ért 3/4/5 de gyors hatásként leidézhető. A manőver végéig csökkentsen.

Tian
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 16., 18:44:33

Ezek jó ötletek, tetszenek. Még a harci lázhoz annyit, hogy csak nem nevesített lapot lehessen leídézni elkerülendő pár fura helyzetet. (Ez a standard megfogalmazás is egyébként.)
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. szept. 16., 17:44:48

Andras írta: Harci láz is teljesen jó név lehet. Én mindkettővel el tudom képzelni, de mielőtt rábólintanék azelőtt meg kellene nézni a vonatkozó irodalmat, mert a harci láz szerintem már megjelent.

Harci láz létezik a szerepjátékban, mint képzettség. Ha erre gondoltál. Mint lap nem jelent még meg. Hacsaknem a nevesített fehér orkok képességére nem gondolsz, miszerint csak akkor halnak meg, ha több sebzésjelző van rajtuk, mint alapszintjük. Nekem ez is a harci lázat képezik le a kártyában.

Ha tud csinálni beépített sebzést, akkor megfelelő neki a 2 mp.
Viszont a szövegezést felcserélném, így:
Barbár, Ork vagy Pusztítás képzettséggel rendelkező kalandozó ingyen leidézheti.
A létrehozó Túlütés 2-t kap. Ha a kalandozónak volt már Túlütése, akkor az ehelyett 2-vel nő.
A harc végéig a létrehozó bármely Kezében tartott lapját leidézheti Közelharci támadás akciólapként, melynek MP-igénye 1, Sebzése 2.
Nehogy félreérthető legyen, hogy a közelharci támadásokat tudják ingyen idézni. Bár úgy brutálisabb lenne :D

Hatalomszó: inkább akkor fullasztás, de legyen 4mp és szolga nyelven 5-tel, nemesen 6-tal, tiltottan 7-tel csökkentsen.
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 16., 16:48:36

braka: Ez tényleg jó... A neve pedig jó így... (a harci láz támadást, sebzést és kitartást ad, míg ha jól emlékszem a védelemből elvesz)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 16., 16:14:46

Ez egy nagyon jó ötlet!!! Kiválóan leképezi, hogy bármit képes dühében az ellenfélhez vágni. Én a magam részéről megvettem. Harci láz is teljesen jó név lehet. Én mindkettővel el tudom képzelni, de mielőtt rábólintanék azelőtt meg kellene nézni a vonatkozó irodalmat, mert a harci láz szerintem már megjelent. Sajnos nincs itt a megfelelő forrás kéznél nálam, nagyra értékelném ha valaki kisegítene.
braka

HozzászólásSzerző: braka » 2010. szept. 16., 15:52:24

Esetleg így használhatóbb lenne?

Harci düh
A harc végéig a létrehozó bármely Kezében tartott lapját leidézheti Közelharci támadás akciólapként, melynek MP-igénye 1, Sebzése 2.

És nem hangulatosabb lenne a lap neve Harci láz-nak?
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 16., 15:34:38

Én látok fantáziát mindhárom lapba...

Harci düh: Nagyon igaza van Praernak... valami kell, ami könnyítené a felhasználást. Hisz 2 Mp-ért (OK) hogy jó, de egy aktív akcólaptól, veszi el a helyet (ha a parakardot nem nézzük). Szerintem a mai játékkörnyezetben túl sok azért a 3 lapos kombó (mert ugye kalandozó is kell), hogy nagyobb hatékonysággal játszunk ki akciólapokat. Lecsatolni sajnos nem volna túl célszerű, hisz a hivatkozás miatt meg kellene mutatni, ami elveszi a meglepetés ízét. Szerintem egy ilyen vagy hasonló elférne rajta:
"Kijátszásakor játékosa megnézheti Jövő paklijának X legfelső lapját, s abból egy támadás akciólapot a kezébe vehet. X egyenlő a létrehozó alapszintjével."
..., de mondjuk felhúzhatná akár az egészet is, persze akkor féknek be kellene építeni, hogy a fel nem használtakat el kell dobni.

Vakság: Először is elférne rajta tényleg egy kis sebzés. A másik véleményem ugyan az mint, amit András írt... miért múlna el a hatása... Akkor itt van még az is, hogy akinek van Vakharca az miért szívja be...?

Fullasztás: Hát én simán a régi vonalon tervezném meg dialektus nélkül, negatív hatással. Továbbá Sebzés 1, Mp: 3-4
"A létrehozó a harc hátralévő részében nem használhat hatalomszó akciólapot.
Célpont kalandozónak harc végéig minden alapképessége X-szel csökken
X egyenlő a létrehozó alapszintjével"
...vagy valam ilyesmi...
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 16., 09:36:46

A hatalomszavakról általánosságban. (FElmerült már korábban is, de úgy látom elfelejtődött.)
- Kétfajta hatalomszó tervezési technika van. Az első negatív hatást ír a lapra, a másik pedig ami a 3 dialektust. A kettőnek a keverése felmerült anno teszten, de a szövegbox mérete, illetve a tesztcsapat visszajelzése alapján az lett a konklúzió, hogy jobb nem keverni a kettőt. Megértem, hogy létezik olyan kivételes helyzet amikor nagy a csábítás efelé, de kérem ne dobjuk ki azt az 1 évnyi tesztet az ablakon.
- A 3 dialektust használó hatalomszavak fázisa, sebessége, módja kasztmegkötése ne változzon a dialektudtól függően. Ismét 1 év teszt van ennek a hátterében.

praedarmon írta:1. Harci düh - Braka terve

Szerintem ez a lap nagyon közel van ahhoz, hogy kész legyen. Nálam nagy favorit ez a lap. Csak az a kérdés, hogy a fórumos közösség érdekesnek találja-e ezt a lapot, és játszanának-e vele. Ha igen a válasz, akkor szerintem irány a nyomdába vele.

praedarmon írta:2. Vakság 2Mp - Tian terve
Hatalomszó, egyszó
negatív hatás:A létrehozó minden alapképessége véglegesen 1-vel csökken.
Szolga nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem használhat támadás akciólapot. 2 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Nemes nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet . 2 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Titkos nyelv: Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet és nem számítható be a csapatszintbe. 2 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.

Krán 1 éves teszje alapján ne keverjük a negatív hatást, és a 3 dialektust. Teljesen felesleges, hiszen oda lehetne írni a negatív hatás után lévő szöveget a szolga nyelv mögé. Hangulatilag annyi furcsaság van benne, hogy olyan érzésem van, mintha a vaksága elmúlna a harc végén.

praedarmon írta:3. Fullasztás 2Mp - Tian terve
Hatalomszó, egyszó
negatív hatás:A létrehozó a harc folyamán nem használhat hatalomszó akciólapot.
Szolga nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 2-vel csökken
Nemes nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 4-vel csökken
Titkos nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 5-vel csökken

Negatív hatásos dolog nem való rá. Lásd feljebb az indoklást. A kát hatalomszó közül egyébként ezt tartom jobbnak, hangulatosabbnak. Mivel mindkettő már sok lenne a továbbjutáshoz ezért azt javaslom, hogy a Vakítás problémáinak megoldása helyett inkább a fullasztásra koncentráljunk. (Tapasztalatom szerint a cselekvés ellehetetlenítés sosem népszerű, mert ellene nem szeretnek játszani az emberek.) Kivétel persze, ha a fórumos közönség szerint a fullasztás unalmas, és a vakság izgalmasabb.
Játéktechnikailag annyi megjegyzésem lenne, hogy lehetne drágább, és csökkenthetne többet. Hiszen egy átlagos kalandozót simán kinyír már a szolga nyelv is. Márpedig egy átlagos kalandozónak 2-nél nagyobb alapképességei vannak. A hatalomszavakhoz meg jobban illik, hogy drágák de brutkók legyenek.

Még annyi, hogy nem támogatom a sorból sorba lövést, és a többi variálást. Egyrészt túl erős lenne, másrészt túlságosan hasonlatossá válna már megjelent lapokhoz, harmadrészt pedig ellent mond a krán tesztjének eredményeivel, amit lásd a bevezetőben.
Aquir
akinél van egy Hargash-Um szem

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. szept. 16., 08:49:03

Az a helyzet hogy a fullasztáson kívűl a másik 2 sztem kész van.
Viszont a fullasztást én nem is hagynám megjelenni(túl olcsó és túl durva)
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. szept. 15., 21:12:45

Hi!

Praer:

a Harci dühöt max nyíltan lehetne csatolni, hiszen nem is tudok olyan lapot, amit kalandozóhoz rejtetten lehetne csatolni. Szerintem nem kell így cifrázni, bár kétségkívül használhatóbb lenne, ha nem kellene fogdosni...

Vakságnál nagyon sok szöveget eredményezne, ha minden dialektushoz még sebzést is írnánk. A sumis hatalomszó valóban durva sérüléseket okoz, de ez a lap így sztem nagyon jól megfogná a vakítás lényegét. Több változás sztem nem kell rá, max a neve.

Fullasztást én nem tartom jó ötletnek. Így is Intő jel/Pengesikoly feelingje van, pláne, ha még sorból is használható lenne...

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. szept. 15., 20:23:31

sziasztok!

A mai nap után az alábbi javaslatokkal így néznek ki a tervek:

1. Harci düh - Braka terve

2. Vakság 2Mp - Tian terve
Hatalomszó, egyszó
Szolga nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem használhat támadás akciólapot. 2 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Nemes nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet . 2 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Titkos nyelv: Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet és nem számítható be a csapatszintbe. 2 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.

3. Fullasztás 2Mp - Tian terve
Hatalomszó, egyszó
Szolga nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 2-vel csökken
Nemes nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 4-vel csökken
Titkos nyelv:Célpont kalandozónak a harc végéig minden alapképessége 5-vel csökken

saját vélemény:
harci düh: mit szólnátok ahhoz ha nem fogná a lap a kezet? szóval ha le lehetne csatolni kalandozóhoz rejtett lapként és aktivizálni akkor amikor játékosa akarja?

vakság:ha sebezne 1-3-ig, még jobb lehetne. Mert amikor vakságot okoznak vkin, hatalomszóval az nagyon nagy fájdalommal jár, így lehetne akár 3 mp is. egy picit ha lehet rövidíteném így: 2 szintnyi gyógyítást külön írnám ugy hogy ez vonatkozik mindhárom dialektusára. így helyet lehet megspórolni

fullasztás: a szolga nyelvnél 3-mal vagy a másik 2-nél 1-1-gyel kevesebbel írnám az egyszerűség kedvéért. esetleg +1 (2) mp-ért lehetne sorból is használni? így gyilkosabb lenne.

praer
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. szept. 15., 13:41:50

Harci düh:Ha időtartam harc, akkor csak harcra adja.
braka

HozzászólásSzerző: braka » 2010. szept. 15., 13:24:50

Aerrow: lehet, de a sarjpáncél időtartama is pillanat, és mégis rajtamarad a kalandozón a hatása(tehát nem egy pillanatig tart). Ezért gondoltam hogy egy kicsit pontosítani kellene, hogy később nem legyen gond a külömböző szempontok szerinti szövegértelmezésből.
Ha viszont mindenki úgy gondolja hogy jó és értelmszerű az eredeti szöveg, tehát csak arra a harcra érvényesül és pont, akkor nem szóltam.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. szept. 15., 10:10:49

Hi!

braka:

A Harci lázra nem kell ráírni pluszban semmit, ha az időtartama harc. (szerintem)
Most rosszul van felírva: a fázis Harc/Harc előkészítés, és az időtartam a sima Harc.

- bálint -
braka

HozzászólásSzerző: braka » 2010. szept. 15., 09:58:23

Harci düh:
Saját lapterv, amiben most vettem észre, hogy hasonlóan a sarjpáncélhoz véglegesen ad/növel túlütést. Pár kivételtől eltekintve sokkal használhatóbb lenne mint a Szomjazó, pedig az egyedi lap. Így módosítanám tehát:

Harci düh
Időtartam:Harc előtt/Harc Akció-típus:Cselezés Fázis:Harc Mp:2
Hatása a forduló végéig tart.

Így nem kapná meg a túlütést véglegesen a használója, de nem is csak egy harcra korlátozódna a hatása. Egyéb korlátozás nem hiszem hogy kell rá, mert szerintem aki varázslatokat használ, az manapság nem dobál támadásdobást hozzájuk.

Vakság:
A gyógyítása maradjon minden dialektusban 2 szint.

Fullasztás:
Vagy ne csökkenthessen 1 alá tulajdonságot, vagy kevesebbel csökkentsen nemes és titkos nyelven. Esetleg ezt is lehessen gyógyítani.
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. szept. 15., 09:24:37

harci düh: lehetne 1 mp és negatív hatásként az adott harc folyamán a kijátszó nem használhatna pszi és varázslat akciólapot. Így nem lenne annyira csak a barbárok, orkok, pusztítás képzettségűekké, valamint kasztmegkötés sem kellene. Ur-ként jó. Mellé Ue-nek meg valami "őszinte" batár nagy kalandozót, minimum túlütés 3-mal képzelnék el.

vakság, fullasztás: tiltott nyelven mindkettő nagyon erős(2 fullasztással már a legtöbb kalandozó meghal). Mindkettőt lehessen gyógyítani 2 szinttel. Ur-ként jók, de szerintem nem kellene 2 hónapban is hatalomszavat kellene osztani. Ha ez később szempont lesz, akkor az én voksom a vakságon van. Mellé(jük) Ue-nek tiltott nyelvvel rendelkező kalandozót képzelnék el.
tharr1

HozzászólásSzerző: tharr1 » 2010. szept. 15., 07:02:59

Harci düh: szerintem ur-nak tökéletes.
én tennék rá kasztmegkötést (harcos, lovag , gladiátor, paplovag). szvsz egy boszorkány vagy varázsló ne legyen dühös a harcban :)

Vakság: 2 mp-ért ez túltáp. 3 mp-ért szerintem beférne ue-nek. (mondjuk úgy is elég kemény)

Fullasztás:szerintem gyengíteni kellene rajta. ha elnyomok 2-t titkos nyelven akkor azt max 35 kaller bírja ki. az egy darab pedig kinyírja a kisvarázslós paklikat. eléd kemény gyilkoló hatás, amit nem lehet kivédeni.
két javaslat: vagy legyen 2,3,4 a csökkentés, vagy legyen 1 mp és kerüljön rá, hogy nem csökkenthet 1 alá.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. szept. 14., 21:27:11

Hi!

Nézzük sorban:

Harci düh: Kiadhatónak tűnik így, ahogy van. A tervező letesztelhetné a biztonság kedvéért, hogy mennyire erős/gyenge.

Vakság: A sumiban vakításnak hívják, ami ugye már foglalt. Lehetne valami hangzatosabb neve (pl. Vakítás szava, Vakító ige). Típusa egyszó! Annyit javaslok még, hogy a számok a külömböző dialektusoknál vagy arányosan növekedjenek, vagy végig ugyanannyi gyógyítással lehessen őket semlegesíteni. Így nem kell mindig olvasgatni a lapot játék közben + sokkal szebb a lap szövege, ha rendszerben vannak rajta a számok. Én pl. azt is megkockáztatnám, hogy mindegyik semlegesítés legyen analóg az MP-értékével (2).

Fullasztás: Ez ebben a formában kiskalandozókat tud csak megölni. Azok ellen viszont nagyon drága. Nem raknám semmilyen pakliba. Tartson minimum forduló végéig a hatás, és hasson az egész ellenséges csapatra. Akkor lenne értelme, bár a sumi szerint csak egy célpontra hat. Én speciel ezt nem juttatbám tovább. Egyszó!

- bálint -
Aquir
akinél van egy Hargash-Um szem

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. szept. 14., 21:13:48

praedarmon írta:sz

akkor az első 3 lap:

Jó lapnak érzem, az ingyen szó miatt.Nálam egy ur helyre jó

Hatalomszó
Nemes nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet . 3 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Titkos nyelv: Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet és nem számítható be a csapatszintbe. 3 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Ha nem cselekedhetsz akkor már nem is gyógyíthatsz a 2mp az kevés így túltáp

Hatalomszó
Ur-nek érzem annak frankó lesz 1 mp-vel drágítanám
Aquir
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. szept. 14., 20:16:22

sziasztok!

előszőr is szeretném megköszönni ezt a rengeteg tervet, és hogy időt fordítottatok a játék színesebbé tételéhez! Tanácsaitok, javaslataitok nélkül ez sokkal nehezebben ment volna. Rengeteg jó terv érkezett de most ez a 49 terv volt az ami jövöre szóba jöhet. ebből fog maradni 36 a végén.
holnaptól kezdjük a 2. fordulót, ahol az összes lapot átnézzük és tesztszintre fogjuk hozni remélhetőleg a lap tervezőjével együtt. a beérkezett és átnézett lapok közül 49 jutott tovább a 2. fordulóba. gondolom kívácsiak vagytok mrá hogy melyek lettek azok, nos lássuk:

harci düh, holdimádó harcosnő,domvik szentély, nehéz számszeríj : braka tervei
vakság, fullasztás, roxund, shylak, aquir elitharcos, vin-erowa, rannien, thuluviel: tian tervei
penerrya, főnix szárnybontása, igere akarata: aquir tervei
zsoldossereg: zolr terve
hur'khyssas lovag, tetoválómester: imi tervei
síkkapuk csarnoka, geofrámia, rowoni felhajtó: zombee tervei
vérdíj: zjurity terve
császári vadaspark őre: szeki terve
della pap: praer terve
káoszkapu, angyal, sárkány pusztítása, erdőpillék: glad tervei
goblin kincskereső, kisülés: ezrael tervei
Graion Dias'Dyanan cirn Deagh, Sestian Ly'Shematenel: dronner tervei
ragadash, kláncsarnok: aerrow tervei
narmiaren akarata, yllinori sas lövász, sasszárny parancsnok, iteyy vadász, traclon ostrommérnök, ordani csatamágus, ordani szertartásmester, vaynak rabszolgavadász : trufa tervei
kígyóvarázs: balckandsilver terve
Harcművész kiképzőterem / Keleti szél kiképzőterem: craft terve
consular kinevezése: cobin terve
felice akarata: francis terve
holdkos iskola: francis2 terve (francis és francis 2 nem ugyanaz a személy??)
a kupola: jula terve
varázslósegéd: tharr1 terve

gratulálok a tervezőknek!

ma estétől 3 tervet fogok feltenni 3-4 naponta amiket átbeszélünk és javaslataitokkal és a tervezővel kunstruktív vita eredményeképpen átértékeljük a lapot. 2-3 nap alatt szeretnék látni a 3 tervre egy közel végleges formát, amiért ti is szívesen elmennétek versenyre! Higyjétek el nagyon sok múlik rajtatok!

akkor az első 3 lap:

Hatalomszó
Nemes nyelv:Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet . 3 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.
Titkos nyelv: Célpont kalandozó a harc folyamán nem cselekedhet és nem számítható be a csapatszintbe. 3 szintnyi gyógyítással semlegesíthető.

Hatalomszó

praer
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. szept. 13., 15:11:13

Praer hogy állunk? :)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 11., 10:32:15

Zargas írta:Bocs már nem engedte szerkeszteni... Ha ennyire szeretsz cáfolgatni. Csak 1 (egyetlen egy) olyan lapot mutass, amit itt terveztek nyilvánosan/pályázaton és úgy adtátok ki, hogy nem lett belenyúlva.
Én egyet sem tudok..., de a szavahihetőséged bizonyítására legalább egy példát beírhatnál. (Mielőtt mást (jelen esetbe engem) próbálsz másnak beállítani... vagyis célozgatsz rá.
Szóval a cáfolatokat általában tényekkel szokták alátámasztani nem ígéretekkel.

Javaslom térjünk vissza erre amint vége van ennek a pályázatnak.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. szept. 11., 01:24:18

Hi!

Na, ha valóban ez volt az utolsó pakk, akkor szeretném a toplistámat indoklással/módosítási javaslatokkal prezentálni.
Szerintem a következő lapoknak kéne mindenképpen továbbjutni a köv fordulóba:

Braka:

Játékbarlang: Szerintem király lenne, hogy a régebben kiadott SZV-okat is értékessé tegye hullámon. Inkább a falát venném 0-ra, mint a kézcsökkentős büntetés. és alapszint +1ért hozzon, ne alapszintért. Illetve lehetne cserélgetős.

Léleklátó: Nagyon jó pörgetőlap és betenném dorani pakliba, viszont nem hiszem h kell neki a külső síkos képesség. Legyen 4/2-es.

Harci düh: Hangulatos, és szerintem abszolút beillik a játékkörnyezetbe. Barbár/Pusztító/Ork játszhassa ki ingyen. Esetleg kaphatna valami olyan feltételt, ami nem ilyen konkrét és univerzálisabbá tenné.

Rajvezér: Ez elég erős, meg használható, legyen 6/4. Szerintem át lehet írni a képességét úgy, hogy minden aun fizikuma 1-el nő, illetve csak neki adnám azt a képességet, hogy beugrik harcba. Jó lenne egy aun ultrapár.

Aun őrszem: Csak saját magára tenném a képességet, és lehet, hogy egyszerűen csapatméretre hangolnám (ne csak aunokkal működjön), hogy ÚH-on is jó legyen. 4/2-es legyen.

Nehéz számszeríj: Alapvetően nem tartottam sokra, de egy ismerősöm felhívta rá a figyelmemet. Min 2mp-be kerüljön, de király vásárláshoz osztható lap lehetne.

Ezrael:

O'Chak Vaa Maadad: Az X-es számolgatós cuccot kicserélném valami standardra (6/4). Egyszerűen csak ne kapjon hatalomszót. A többi képessége jó, ahogy van.

Tian:

Ezüstkardú Fraien: Brutális SZUE lehet. Persze kell csiszolgatni. Az utolsó képesség pl szerintem nem kell rá. Remélem nem ugyanaz, mint az elfendel-geos Fraien (azt nem vágom, mi alapján lett). Ha igen, akkor az igaznévvel megoldható.

Vakság: Kevés módosítással kiadható. A Titkos verzió ne csak harc végéog adja, hanem örökre, a nemes pedig forduló végéig.

Gránitvér: A titkos verzió is csak 2vel növeljen. Lehet, túl erős, de adnék neki esélyt, mert nagyon hozza az eredeti hangulatát.

Aquir:

Zavarodottság: Érdekes terv. Kifejezetten spoilernek tartom. A büntijét csökkenteném 1-re.

Ilho- mantari: Nagyon hangulatos, de sokat kell alakítani. Az egyik képességét be kéne áldozni.

Bezak Al Thaug: Tisztázni kéne a megfogalmazását. Az 5 SZP-s képességére sztem nem kell a +2 MP. Az uccsó képességére inkább azt tenném, hogy sorban ülő kalandozókra nem hat ellenséges hatás. Valszeg sokat kéne rajta alakítani, de látok benne fantáziát. Jelen formájában túl sok irányba "halad". Egyet kéne neki kijelölni(sztem sorban ülős, olyan is kell 1-2, bár inkább a manőverezést támogatom). Nálam SZUR jelölt.

Aerrow:

Tanácsterem: Nehéz bemérni, mit csinálna a játékkörnyezetel, de tuti spoiler ultra lehetne. Nem szántam bajnokságra, de beindította utólag a fantáziámat.

Holdimádó énekmondó: Na ezzel dolgoztam. Nyilván arra hajtottam, hogy bejusson. SGY-ben remélhetőleg sok áldozós lépesség lesz, amikkel kombózik + a másik tervemmel karöltve csúnya dolgokat tud Fekete toronnyal, vakítással. A vámpír nagyasszonyt látva már most tanácsolnám magamnak, hogy a képessége akkor is érvényesüljön, ha jelző kalandozó hal meg/áldozódik fel. Lehet 4/2-es is maszkok miatt.

Holdimádó matriarcha: Ő szintén sok lappal kombózna az új kiegből. Ugye lesznek boszik (különös tekintettel a nagyasszonyra) és orkok. Illetve elég sok már létező lappal együtt hasítana. Pl. Birodalmi mortel, Boszorkányok, Amazonok, Gyilokjáró, Intő jel. Ork anyós FTW! :P

Trufa:

Yllinori sas lövész: Érdekes a fajválasztós laphatás. Az elf képessége nem tetszik, mert lekorlátozza, és megint elfet olcsósít, de maga az alapötlet bejön.

Sasszárny parancsnok: Drága. A képességei jók, csak túlzoottan le vannak korlátozva. Adjon képességet minden elfnek, vagy minden hadrendesnek/mesterlövésznek. A végén még lehetne rá paklit csinálni Alcannával. Sokat kell rajta variálni, h kiadható legyen, de nekem spec tetszene a fenti 2 lapból egy ultra páros. Már csak azért is, mert az yllinoriak el vannak hanyagolva.

Zombee:

Síkkapuk csarnoka: Ez még jó is lehet. Egyre több koncepcióban tűnik hasznosnak. Jelenbe kerülős és törpés mókák mellé lehet nagyon jó.

Kyr seregvezér: Ez elég egyszerű, viszont tetszik. Az sfé-jét lejjebb venném, leginkább az élővért miatt. Darálógép, és régen volt értelmes kyr kiadva.

Geofrámia: Hangulatos. Alapból 1-be kerüljön szerintem és az éberen hazatérős cucc is 1 mp legyen. Krad hívő irányításakor jöjjön ingyen és az első képessége térképészeknek legyen ingyen. Az uccsó képessége erősíthető (2DP 4 irányított lapért). Lehetne 5k feletti vásárláskor osztott lap.

Zjurity:

Vérdíj: Akár még érdekes is lehet. Sokat kell dolgozni a megfogalmazáson. Lehetne valami olyan feltétele, hogy X-Y elfordulás nélkül játszhatja ki. Feláldozásra ne működjön. Manőverezős paklikanak úgyis kevés cselszövése van még.

Cobin:

Damaso: Úgy tudnám elképzelni, hogy alacsonyabb szintű, gyors hatásként lehozható és akkor kiüt egy cselezést, ami nem nagy szám, viszont a gyors hatásként leidézés egymagában jó dolog + ikerkasztú + ha emellett a másik képessége sima állandó lenne akkor egész hasznos kalandozó is lehet. Ez amúgy nem neves ugye? Nem vágom honnan van. Ha mégis neves, akkor nem nevesként lennének jók rá a fent felsorolt laphatások/képességek. Nincs feltüntetve h mi a jelleme! (gondolom rend)...

Valarian U' Chakot: Az első képességet nem raknám rá, mert hangulatos, de a kártya lényege, hogy többnyire úgy szereled fel a kedvenc hőseidet, ahogy akarod. A másik két képessége elég hasznos lehet. Én nem szívesen játszanék olyan kalandozóval, aki úgy nyer harcot, hogy csak pislog, de az alapötlet akár jó is lehet és másnak simán bejöhet. Nem neves kalandozón jobban mutatna az utolsó képessége (a többi nem)

Dronner:

Sestian Ly'Shematenel: Sok tisztáznivaló van a szövegében. A képesség funkciója tetszik. Ha neves kalandozón marad, lehet, hogy nem lesz hatékony. 4-ért (esetleg 3-ért) 1-es kalandozóra tenném, akit vinne magával a helyszín (nem kerülne vissza sorba, hanem menne múltba).

Tian:

Gorthemin: A sok nagyneves godoniból kéne gyúrnod szerintem egyet, ami SZUE-szintű. Azért ezt választottam, mert az ő akciólapkorlátozó képessége a legérdekesebb. Nem adnék neki 6. szintet.

Glad:

Erdőpillék: Hangulatos. Esetleg kombós lehetne útonállókkal ha nem csak fegyvert szedne. Kis csisziolgatással szerintem kiadható lenne.

Káoszkapu: Nagyon bejön az alapötlet. Nehezen bemérhető, hogy milyen bünti kell rá. Sokat kell majd valszeg variálni, de mindenképp továbbjuttatnám.

???:

Abasziszi arénamester: Nem volt hozzá tervező rendelve. Ez tetszik, csak nagyon sokat csinál egyszerre. Jelentősen le kéne egyszerűsíteni. Nem az alapszintjét korlátoznám, hanem a főkasztját. Nem növelném az alapképességeit és nem adnék neki plusz képzettséget. Próbát dobatnék mentő helyett (esetleg valamennyi minusszal), és sikertelenség esetén sérültbe forgatnám halál helyett. Látok benne lehetőséget. Izgalmas lehet olyan lap, ami új tulajdonságot ad egy meglévő kallernek.

Eredetileg 36 laptervet (2x18 - kb 2 kártyaívre tippelek egy ultra sort) terveztem felírni, de némelyik kiesett a nem jó háttér miatt, vagy mert jobban belegondoltam, mit tudhatnak.

- bálint -
praedarmon

HozzászólásSzerző: praedarmon » 2010. szept. 10., 20:16:11

Zargas:

arra a szavamat adom, hogy a laptervezőn részt vevő lapok mindennemű változtatása/változása az utlsó fázisig végig követhető lesz a fórumon, hisz ez a projekt az én nevem alatt fut még ha nem tévedek. András a javaslataival a tervezést segíti majd elő, hogy minél több ötlet javaslat is elhangozzon a kiadói oldalról is, hisz mégiscsak ők adják ki!

Örömmel közlöm, hogy a laptervező páyázat első fordulója az utlsó fázisba érkezett, azaz elkövetkezendő napokban azokat a terveket fogom feltenni amelyekre egyenlőre áttervezést javaslok. (szükség van a lapra csak, cask a paraméterein nagyban állítani kell)

rengeteg terv érkezett kb: 150 lapot véleményeztetek és néztünk át és nagyon sokat segítettetek eddig, amit nem győzők megköszönni. most hogy vége a nyári szünetnek, talán még többen hallatni fogják a hangjukat. rengeteg nagyon jó terv érkezett és sokszor nem azért nem került be a követekező fordulóba mert nincs rá szükség hanem lehet nem ultra szintet ütötte meg a lap, - ami nem jelenti azt hogy más gyakoriságban egyszer ne jelenhessen meg, vagy túl sablonos képességei vaoltak, vagy még nincs itt az ideje hogy megjelenjen.

Holnap remélhetőleg lesz időm leválogatni a kezdő pakkot, és rendezni a sorokat hogy végülis pontosan hány lap jutott be a 2. fordulóba. Kb: 1-1,5 hét múlva szeretném elkezdeni a 2. fordulót, addig is a holnapi csomag lapjaival fogunk foglalkozni.

Praer
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 10., 19:47:08

Bocs már nem engedte szerkeszteni... Ha ennyire szeretsz cáfolgatni. Csak 1 (egyetlen egy) olyan lapot mutass, amit itt terveztek nyilvánosan/pályázaton és úgy adtátok ki, hogy nem lett belenyúlva.
Én egyet sem tudok..., de a szavahihetőséged bizonyítására legalább egy példát beírhatnál. (Mielőtt mást (jelen esetbe engem) próbálsz másnak beállítani... vagyis célozgatsz rá.
Szóval a cáfolatokat általában tényekkel szokták alátámasztani nem ígéretekkel.
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 10., 19:40:48

pályázat során a lap érdemi része nem lesz megváltoztatva

Akkor én is mondhatom:- Húh ezt meg olyan jó hogy te hoztad fel...
Mivel a legutóbb általam megnyert pályázaton is változtattatok. Miről beszélünk már... Ha mást nem a megfogalmazást átszabjátok... magyartalanra...
...és csak hogy alátámasszma igazam, ide idézem az általad leírt teljesíthetetlen feltételt:
Ha a végén lévő X terv közül valamelyikkel nem lesz megelégedve a játékosközösség egésze (aminek a tesztelők ugyanúgy részei, mint a fórumozók), akkor az egyszerűen nem lesz kiadva.
Tehát ha 200 emberből 1 (aki lehet Pistike is aki már elhatározta, hogy el kezd játszani, de még nem vett egy csomagot sem) azt mondja, hogy nem... akkor kuka. De legalább őszinte vagy.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. szept. 10., 19:24:18

Zargas írta:
Bár gondolom aminél már változtatni kell dobódik ki.

Nem hiszem..., de úgy gondolom (ezt nem rosszmájuságból írom), hogy a lapok 80-90%-ba változni fognak... és nem egy olyan lesz aminek csak a neve marad meg (plusz pár értéke).

Úgy örülök, hogy a rosszmájúságot te hoztad fel. Mint Zargas utóbbi időben megfogalmazott állításai közül oly sokat, így ezt is cáfolnom kell. Az első kör után 3 lehetőség van, és Praer nemsokára ki is szortírozza a lapterveket.

1. lehetőség: kuka, nem jutott köv körbe.
2. újratervezésre visszadobva az alkotóhoz, amit egy adott határidőig kell visszaküldeni. Ha ez teljesül, akkor bekerül a második körbe.
3. változtatás nélkül bekerül a második körbe.

Itt szeretném kihagysúlyozni a 2. opciót. Nem én/Praer, vagy más személy által kerül megváltoztatásra, hanem a lap tervezője által.

Az ultra tervező pályázat során a lap érdemi része nem lesz megváltoztatva. Ha a végén lévő X terv közül valamelyikkel nem lesz megelégedve a játékosközösség egésze (aminek a tesztelők ugyanúgy részei, mint a fórumozók), akkor az egyszerűen nem lesz kiadva. Nem fogunk belenyúlni egyetlen lapba sem. Ha nem lenne meg az ultra sor a játékosi tervekből, akkor pedig egyszerűen feltöltjük a maradék helyet a teszten belülről jövő tervekkel.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. szept. 10., 14:07:43

Szerintem prear igyekezne ezt a számot 40-50%-ra csökkenteni. :D De ahogy eddig láttam mindig változott ahogy mondtad.

Dreina pap ha tovább kerül akkor mehet a dreina-olcsósítás. Szerintem felesleges a korlát benne (bár ha az aranyhölgy a minta, akkor akár mehet úgy is)
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. szept. 10., 12:54:25

Bár gondolom aminél már változtatni kell dobódik ki.

Nem hiszem..., de úgy gondolom (ezt nem rosszmájuságból írom), hogy a lapok 80-90%-ba változni fognak... és nem egy olyan lesz aminek csak a neve marad meg (plusz pár értéke).
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. szept. 10., 08:00:59

Glad: nem hiszem, azért mert változtatni kell egy lapon, az automatikusan kidobódik. Szerintem egy lapnál, ha jó az alapötlet az mehet a második körbe. De erről majd Praer dönt.
Közben a dreina papon tovább gondolkodtam. Lehetne úgyis hogy kalandozó leidézésekor visszarakhatsz 2x lapot ekkor x-szel csökken az mp-igénye. De x max annyi, amennyi dreina hívőt irányítasz.
Engem megfogott ez a lap. Igaz úgy, ahogy most van nagyon erős, de finomítva rajta, igen jó kis ultra lehetne belőle:)
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. szept. 09., 21:58:08

Barbárokra felőlem mehet a páncélnélküliség, ha ráfér. :)
Régebben a semlegesítő belement a harcba, szóval a sima állandójelet használnám v. most nem is tudom mi az aktuális talán a [állandó,harci,semlegesítő] "Harcban és Sorban egyaránt használható" -Hehe, csak viccelek. ;)
Káoszkapun jogos az észrevétel, bár tesztelni kellene (1 toronynak csak egy ilyen szintje lehet kitétel mehet bele)
Azt hiszem az elfkopó, vadászkopó másmás, de nem veszek rá mérget. bestiben elfkopóként van írva. Az lenne a hivatása, hogy figyelmezetet mikor jönnek, innen az 1MP, támadás-sebzés vonalon nem tudom az arányokat annyira, ez azért fejlődik folyton.
Pilléket nem lehet lefizetni. :D
Először nem cserepakliból volt a diadalív, aztán módosítottam vesztemre. :D

Uhh, ez betalált, oszp hatás a dreinaiakra... :D Küldirészen is nyitott vagyok a változtatásra. :)
Thx a használható kritikákat. Bár gondolom aminél már változtatni kell dobódik ki. :(
tharr1

HozzászólásSzerző: tharr1 » 2010. szept. 09., 20:18:03

Glad
a barbárnál a ne viseljen páncélt kitétel szerintem ráfér. ha jól tudom a barbárokra nem túl jellemző hogy nehéz vérteket viselnek. és ezzel a viszonylag erős lapot kicsit gyengítenénk.
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. szept. 09., 20:01:50

Üdv!

Siorrassi d' Ambiriento: elsőnek nem tetszett, de aztán rájöttem, hogy bestiát harcban nem semlegesít. Alapszint tényleg lehetne kevesebb. Harci képessége nekem erős, de ne lehet köré paklit építeni. Azért ezzel minden ütése mestervágás típusú.Tehát kemény. Mellesleg a tervezői szándék nem működik. Nem is tudom, talán az első benyomás miatt, de nem tetszik 1p

Bíborosi vadaspark: ez viszont nem rossz. Kihozási feltételén lehetne mit alakítani, de képessége szerintem nem rossz. Érdemes vele foglalkozni3p

Baere Skark és beavatottja: nem jön be a harci láz, így egyiket sem támogatnám 1 p

Káoszkapu: túl erősnek érzem. Kezddel egy ilyennel, aztán való torony- káoszkapu csere. Máris 2vel nőttek a bestiáid sebzése. Túl sokat ad, ahhoz képest kevés hátrányt ad. 1p

Elfkopó: nem rossz. De nem ez a vadász kopó? Sztem simán lehetne 2 támadása és ha eltalál egy kalandozót akkor játékosa kap 1 mp-t.Mint az erdőpilléknél. Érdemes foglalkozni vele.3p

Sárkány pusztítása: nekem tetszik 4p

Erdőpillék: annyira nem jön be. Túl könnyen vesz el fegyvereket. Talán ha lelehetne őket fizetni mint az útonállóknál... 2p

Diadalív: ne a cserepakliból tudja. Akkor máris tetszik:) 3p

Dreina-pap: eltaláltad: spoiler lenne. Viszont lehetne korlátozni a képességét: ha dreina hívőt hozol le csak akkor tudja annak olcsósítására.Újratöltött oszp hatás.
Második képessége is erős, helyette ezt javaslom: ha játékosa küldetés mp-igényét fizeti ki akkor x mp helyettesíthe x lap kézből eldobásával. Vagy x lap jövő tetejéről eldobásával. Nekem a második képessége jobban bejön. Beleillene a kispapos küldivonalba.Érdemes foglalkozni vele. 4p

della pap: valamiért tetszik:) Bár tudom, hogy kontrollt erősítené. De valahogy más a "szaga". Érdemes foglalkozni vele 3p