Lapötletek

Ha laptervet keresünk, akkor itt nézünk szét. Az ide feltett és kiadott lapokért 4 tiszteletpéldány adunk. Kész lapterveket írj ide! Nem vitafórum, arra ott van a Lapötletek topic.
Fórum szabályok
1. Szabadfogású laptervező bajnokság topic nem vitafórum, ide csak kész terveket írjatok fel.
2. A Lapötletek topic a vitafórum, itt beszéljétek meg őket.
3. A szerző a lapötlet itteni nyilvánosságra hozásával hozzájárul, hogy azokat a Két Mágis kft. megjelentesse akár megváltoztatott, akár változatlan formában.
4. A változatlan formában megjelentetett laptervért automatikusan jár a 4 tiszteletpéldány a lap megjelenését követően.
Andras

Re: Lapötletek

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. aug. 28., 18:12:17

Hú, hát te nagyon el vagy tévedve.
Alapvetően arra akartam rámutatni, hogy ha lehagyod a lapról azt a sort, hogy "Nem lehet pusztakezes kombináció része." , akkor azzal nem lesz a lap sem kevésbé hangulatos, sem játékidegen, tehát nem történik semmi rossz a lappal.
Csak a félreértések elkerülése végett: Teljes mértékben egyetértek, hogy a Csontmorzsolás pusztakezes támadás. Továbbá a szabály alapján ha egy pusztakezes támadáson nincs pusztakezes kombináció határérték, akkor azt nem lehet tovább kombinálni. (Kombináció utolsó tagja lehet persze.)

A másik topicban éppen most köszöntem meg a segítségedet amit a M.A.G.U.S. Hírességek csarnoka kampányhoz hozzátettél. Őszintén nagyra értékelem, remélem sokan követik a példádat. Nemhogy nem bosszant ami ott történt, hanem kifejezetten ez volt az egyik legfontosabb célja a M.A.G.U.S. Hírességek csarnokának.
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. aug. 27., 21:33:45

Tegnap mikor eszembejutott a lap az óriásokkal kapcsolatban arra asszociáltam, mikor az óriás felkapja ellenfelét. Ezt nem tudtam elképzelni másnak, minthogy puszta kézzel teszi... Továbbá azt sem tudtam elképzelni, hogy ezt egy látványos kombó keretében adná elő..., akkor miért lett pusztakezes és nem közelharci támadás? Erre tudhatnád a választ..., mert így a Közelharci fegyverek + értékei (támadóküszöb, sebzés) nem érvényesül. Azt hittem, ekkora tapasztalat alapján erre rájöttél..., de hogy helyt adjak a meglátásodnak (mivel én magam is szúrtam hozzá plusz kommentet -"egy óriási orkot is el lehet képzelni ahogy átölelve ellenfelét próbálja kiszorítani belőle a szuszt"), talán mégis jobban nézne ki rajta ez:
"Pusztakezes kombináció utolsó tagja lehet."
Önmagában nézve szép, de az összképet tekintve öncéló, felesleges, és hosszútávon kifejezetten zavaró.
1. Ezt arra értetted, hogy idegesít, hogy nem lehet kombinációba használni? Felhívnám a figyelmed, hogy ez kifejezetten egy olyan lap, amit nem hiszem, hogy kombinációban kelene kijátszani. A fantáziának sem nagyon felelne meg... és valljuk be, hogy egy kicsit izmos is lenne.
2. Vagy esetleg a képessége idegesít? Akkor csak annyit írok Pszi-folytás. Sokkal keményebb... és Ti adtátok ki.
Nem hiszem el, hogy a lapot nem lehetett volna úgy összerakni, hogy összhangban legyen a pusztakezes támadás ismérveivel.
1. Nem hiszem el, hogy ezen felháborodsz..
2. Nem hiszem el, hogy nem vagy tisztába a saját szabályrendszeretekkel. Vannak olyan lapok amiknek nincs kombináció értékük, így elvileg lehet olyan is, amit nem lehet e célra használni.
3. Nem hiszem el, hogy az alkotói fantáziát olyan keretek közé akarod szorítani, amik nem léteznek. (Hol van az leírva, hogy ilyen nincs, vagy nem lehet... a szabályban is csak ennyi van ezzel kapcsolatban: "Pusztakezes támadáson szerepelhet pusztakezes kombináció határérték. ha egy ilyen lap leidézésekor a támadásdobás sikeres és nem kisebb a kombináció határértékénél, akkor a lap leidézője ugyanazon időfonalban gyors hatásként leidézhet még egy pusztakezes támadás akciólapot". Felhívnám a figyelmed a kiemelt szavakra.
4. Nem hiszem el, hogy nem vetted észre, hogy ez a Lapötletek és nem a Kötöttfogású/Szabadfogású laptervező bajnokság topic. Csak ötlet és irányvonal... a lapokat kb. negyed óra alatt találtam ki..., és meg vagyok lepődve, hogy nem tetszik, hisz a KM bevett sablontervezése alapján készült. Figyeld meg a képességeket... a vak is látja, hogy melyik hasonlít azon lapok valamelyikére, amit az utóbbi időben Ti adtatok ki. Szóval ez tök olyan mintha magatokat bírálnád. Hidd el ha lett volna 1 órányi szabadidő ( ennyit sosem szánnék óriásokra, mint írtam gyűlölöm őket..., és isten ments, hogy még jelenjen meg belőlük), minden lapra olyan képesség került volna, amely soha egyetlen kártyán sem szerepelt semmilyen játékban..., így csak a kalapácsnak jutott ilyen.
5. Nem hiszem el, hogy felirtam 5 tervet és egyet kiszúrtál fikázásra, a többit meg nem is véleményezed. Csak nem felbosszantottalak a másik topicban és itt vezeted le.
6. Azt nem hiszem el legjobban, hogy pont Te fikázod le, kinek a vezetésével az utóbbi pár kiegészítőkben nem egy olyan lap került kiadásra, ami semmiféle irányelvnek nem felel meg, és nélkülöz minden fantáziát... Pedig nektek több időtök van erre egy negyed óránál és még teszteltek is.

Szóval az érzésem az, hogy egy kicsit felbosszantottalak a másik topicba (azt is sejtem mivel)... és azért engedtél meg ilyen hisztis hangnemet velem szemben. Elnézem, mert megértem..., de egyet már meg kellene jegyeznetek én vagyok a vásárló... szóval max én... és nem Te.

Most pedig törölheted a postot... gondolom úgyis azt akarod.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. aug. 27., 17:22:59

Nekem nem tetszik a csontmorszolásnál, hogy használsz egy alapot, nevezetesen a pusztakezes támadást, majd direkt megtagadod azt a képességmezőben. Ez olyan, mintha egy irodaépület ablakát színes mozaiküvegből raktad volna ki. Önmagában nézve szép, de az összképet tekintve öncéló, felesleges, és hosszútávon kifejezetten zavaró.

Nem hiszem el, hogy a lapot nem lehetett volna úgy összerakni, hogy összhangban legyen a pusztakezes támadás ismérveivel.
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. aug. 27., 06:07:47

Zargas! Erre a tervekre nem is tudok mást mondani, jöjjenek ki.
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. aug. 26., 21:53:41

trufa: Lassan biztos vagyok benne, hogy Te vagy a világon a legfanatikusabb óriásrajongó. Már évek óta öntöd magadból az ötleteket ezzel kapcsolatban. De az érzésem az, hogy szeretet ide vagy oda valahogy nem fordítasz kellő figyelmet rájuk. Nem akarlak megbántani de nagyon szürkének tűnnek... erőltetett nevek, erőltetett képességek.
Rég írtam már ide..., és a kártyában gyűlölöm az óriásokat, de a Te kitartásod tiszteletére írok pár tervet, hogyan képzelném el az óriások színesítését.

A Kristálypáncélos 5 H-H 10 12,6,8 Pszi - Káosz
Ötödkori óriás, a Ködóriások királya
Pusztítás II, Rejtőzés, Taktika

Ha Mélységbe kerül, akkor az összes ködóriás elhagyja a Jelent.
[harci, állandó] Irányítójának óriás fajú frontemberei, védet kalandozót is célozhatnak közelharci támadás akciólappal.
[1, harc előtt] Írányítója akciólapokat dobhat el Kézből. Minden manőverben résztvevő kalandozó annyit sebződik, ahány lapot játékosa eldobott. A hatás hatalomszónak minősül.

Ködóriás 3 - Bestia
Ötödkori óriás
Szám: 1, Támadás: 9, Sebzés: 2-4
Veszélyérzék képzettséggel nem rendelkező kalandozókon +2-t sebez.

Gigantikus Palota - Építmény
Az óriáskirályok titkos rezidenciája
Óriáskirály írányítása

A feltételt teljesítő kalandozó az alábbi képességet kapja, amíg a Gigantikus Palota a Jelenben van:
"Titkos nyelv"
[állandó] A kijátszási feltételt teljesítő kalandozó, a kalandozók visszaforgatás fázisban más hatástól függetlenül éberbe helyzetbe fordul.

Kristálykalapács 3 - Varázstárgy
Közelharci fegyver
Kincs 4
Viselőjének legalább 10-es fizikummal kell rendelkezni.
[állandó] Viselője +1 sebzést kap Zúzás típusú közelharci támadás akciólapra. Óriásoknak +1 sebzés.
[harci, állandó] Ha viselője toronyszint ostrom/építmény bevétele manőverben vesz részt, akkor Zúzás típusú akciólap kijátszása esetén választhat, hogy a támadás célpontja az a toronyszint/építmény legyen, melyre a manőver irányul. A toronyszint/épírmény fala az okozott sebzés felével (lefelé kerekítve) csökken. Ha a fal, a támadás hatására 0, vagy kisebb lesz, akkor a lap elhagyja a Jelent.

Csak elképzelem, ahogy a kalapács a hús helyett a kemény kőnek csapodik és fülrepesztő csendűléssel felsír, melynek hangja megrepeszti az épületek falait... miközben a béklyóba
kötött mágia szikrákat és villámokat vet kínjában, csakhogy egybe tartsa e csodálatos fegyvert...

Csontmorzsolás 1 - Támadás
Időtartam: Speciális, Akció-típus: Támadás
Fázis: Harc, Sebzés: X
Pusztakezes támadás
Nem lehet pusztakezes kombináció része.
A támadó dobás felső küszöbe a célpont aktuális szintjével csökken.
Siker esetén az akciólapot kijátszó kalandozó és célpontja nem játszhat ki akciólapot, amig a Csontmorzsolás a Jelenben van.
Játékosa minden forduló kezdetén dönthet, hogy az akciólap elhagyja a Jelent, vagy célpontja fizikuma függvényében sebződik (1-5:3, 6-8:2, 9-11:1, 12-:0)
Maximális időtartama a kijátszó kalandozó alapszintjével egyenlő.

A tipikus, amikor az óríás egykézzel felkapja elllenfelét és szorongatja..., de egy óriási orkot is el lehet képzelni ahogy átölelve ellenfelét próbálja kiszorítani belőle a szuszt, miközben annak ropognak a csontjai.
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. aug. 26., 20:32:26

Pár új lapterv egy témára. Illetve nem csak egy témára. Van olyan, ami már második fordulóra készül, van olyan ami az elsőre, és olyan is, ami a fajkiegre.

Voul portyázó
mocsári óriás
élet jellem
5MP 3-es szint Harcos-harcos
Fiz:11
Asz:5
Men:6
Nyomolvasás
Lesvetés
Vadonismeret
[áll]Küldetés feltételét teljesíti, ha a csapatában csak óriás, vagy dartonita kalandozó található. A küldetés DP értéke nem haladhatja meg a megoldó csapat tetszőleges kalandozó alapszintjét
[áll,ford1]Ha dartonita, vagy másik óriás kalandozóval manőverbe kezd, akkor a csapat egyik tetszőleges kalandozója éberen tér haza sorába.

Sacron eyðileggja
7 MP 5-ös szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Hegyi óriás
FIZ:12
ASZ:6
MEN:7
Pusztítás II
Vakharc
Veszélyérzék
[ [állandó][egyszeri] ]Harc manővert kezdeményezhet. Ha sikeres, akkor játékosa cserepaklijából csatolhat hozzá egy felszerelést.
[ [harc előtt] ] Gyors hatásként eldobható kézből, ekkor célpont nevesített kalandozó a harc folyamán csapata hadrendjétől függetlenül használhat támadás akciólapokat. Ha óriás, akkor akciólapjaival +1 szintet is sebez.

Traclon erdőjáró
Erdei óriás
6MP 4-es szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Fiz:12
Pusztítás
Nyomolvasás
VadonismeretII
[ [állandó][egyszeri] ]Harc manővert kezdeményezhet. Ha sikeres, akkor a sorba visszatérés helyett, célpont ellenfél célpont toronyszintje ellen indíthat egy ostrom manővert, aminek folyamán nem érvényesül a toronyszint fala.
[áll]Gyors hatásként eldobható kézből közvetlenül azután, hogy irányítója, sorelhagyó manővernél kezdeményező csapatot állított ki. Ekkor az akadálylapok aktivizálása fázisig az ellenfél nem játszhat ki semmilyen lapot

Vaynak rabszolgavadász
6MP 4-es szint Halál jellem harcos/harcos-
A tengeri óriások rabszolgavadásza. Vaynak, Óriás.
FIZ:11
ASZ:5
MEN:6
Lesvetés
Úszás II
Pusztítás
Kincskeresés 3
[ [állandó] ]Kincs küldetést, valamint olyan küldetést, aminek a nevében bármilyen formában szerepel a rabszolga szó feltétel nélkül megoldja, ha ő is a csapat tagja
[ [állandó]]Ha megold egy kincs küldetést, vagy megöl egy kalandozót, akkor egy rabszolga kalandozó kerül játékosa sorába (F:6 A:3 M:3 Képzettsége, képessége, neme, jelleme nincs, csak nevesített, vagy rabszolgavadász kalandozóval együtt mehet manőverbe.)

Traclon ostrommérnök
Erdei óriás
6MP 4-as szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Taktika
Nyomolvasás
VadonismeretII
1[ford 1.]támadásdobást kell tennie. Ha sikeres, az építmény megsemmisül. A támadásdobásra a támadóküszöb az építmény DP-értékével csökken.Leidézhető ellenséges, sorban levő kalandozó ellen is, aki két szintet sebződik. Hadszer aktivizálásnak minősül
[ford1]Irányítója 1MP-vel kevesebbért idézhet le egy hadszer akciólapot
[áll]A hozzá csatolt hadszer aktivizálási költsége ingyenes.

Iteyy vadász
jégóriás
5MP 3-as szint Élet jellem, Harcos/Harcos
Fiz:10
Men:5
Vadonismeret II
Nyomolvasás II
Mesterlövészet
áll,ford1:Küldetés olyan küldetés megoldása manőverbe kezd, aminek egyik feltétele a vadonismeret képesség megléte,akkor a manőver idejére az alábbi jelző páncélt kapja: védőküszöb:6, SFÉ:1, Viselője nem hal meg halált okozó hatástól.
áll:Küldetés akadályozása manőverből ébren tér vissza a sorába.

A voul az teljesen új lap, jelképezi a szakadár dartoniták és voulok barátságát (Summarium)
A sacron eredetije a pusztító volt, de annyira át lett dolgozva, hogy teljesen új karakter lett belőle, új hatásokkal, aki immáron nem csak az óriásokat segíti.
A traclon erdőjáró is új lap, szintén faj óriásra, és bármilyen más paklira jó, szimbolizálja a traclonok elfeknél is jobb erdőismeretét, hogy meg tudja kerülni a veszélyes akadályokat, és az ellenség gáncsoskodásait.
A vaynak rabszolgavadász az régi, már az esetleges második fordulóra készül, lekerültek róla a fölösleges sallangok, és megmaradt, aminek készült, kincsrabló-rabszolgavadász harcosnak.
A Traclon ostrommérnök is már csak átdolgozott kiadás, még jobban kihegyezésre került a hadszerekre
Az iteyy vadász is átdolgozott kiadás, a két, szükséges dupla képzettsége miatt vissza lett véve az értékeiből, és az első képessége leképezi a legvadabb hidegek és egyéb, a jégmezőkön előfordulható halálos szörnyűségek ellen védő ruhapáncélukat
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. aug. 24., 17:26:29

A majdnem bevallottan igaz név alapján újrakiadásra kerülő Gorduin után a nagyóriások szabadon:

Andras írta:
zombee írta:
Andras írta:3. Nem adjuk ki újra a régi Tier nan Gorduint enyhén átdolgozva.

És durván átdolgozva? :P Bocs ezt nem tudtam kihagyni...

Már eset szó az Igaz név koncepcióról. Lehet hogy valami olyasmi lesz?

Erre tőlem nem fogsz cáfolatot kapni.

A Sacronkirály
A Sacronok Igazi Királya. hegyi óriás
14 MP/7-es szint KÁOSZ jellem HARCOS/Harcos Pszi
Pusztítás II
Vakharc II
Mesterlövészet
Fiz.:15
Asz.:8
Men.:10
Abban a pakliban, melyben jelen van, óriás bestia akadálylapok csatolhatósága megváltozik Toronyszint/Küldetésre.
[ [állandó] ] Minden óriás használhat támadás akciólapokat csapata hadrendjétől függetlenül.
[ [állandó][ [egyszeri] Ha támadás akciólapot használ, akkor nem fordul el, és nem érvényesülnek ellene páncélok, pajzsok, sisakok
[1 [harc előtt] ] Az összes, a manőverben résztvevő legfeljebb kettes szintű, vagy jelző kalandozó elhagyja a Jelent. Ha csak jelző kalandozó van az ellenséges csapatban, akkor a képesség aktivizálása ingyenes

A Vaynakkirály
A Vaynakok igazi királya. Tengeri Óriás
14 MP/7-es szint HALÁL jellem HARCOS/harcos-Fejvadász Pszi
Pusztítás II
Úszás II
Lesvetés
Fiz:13
Asz.:9
Ha jelen van játékosa paklijában, akkor nevesített óriás kalandozó leidézésekor játékosa felfelé fordíthatja egy csatolt, a leidézett óriás fajtájával azonos nevű bestia akadálylapot. Ekkor a kalandozó MP-igénye 1-gyel csökken.
Kincskeresés 5
[ [állandó] ] Ha sikeres egy sorelhagyó manőverben, akkor irányítója visszakapja az összes, a manőver folyamán felhasznált MP-t

A Traclonkirály
A Traclonok igazi királya. Erdei Óriás
12 MP/6-os szint KÁOSZ jellem HARCOS/harcos pszi
PusztításII
Vadonismeret II
Veszélyérzék
Fiz.:13
Men.:8
[ [állandó] ]Bármely toronyszintet ostromolhatja, és a toronyszintnek nem érvényesül a fala.
[ [állandó] ]Sorelhagyása megkezdésekor célpont hatás mely őt, vagy a manővert célozza nem érvényesül
[[harc előtt]] A manőver folyamán harc előtti, megszakító és semlegesítő hatásokkal nem lehet élni

A Voulkirály
A Voulok igazi királya. Mocsári óriás
12 MP/6-os szint KÁOSZ jellem HARCOS-VARÁZSHASZNÁLÓ/harcos-Varázsló pszi
formák:összes
Pusztítás
PolitikaII
LegendaismeretII
Fiz.:12
Men.:9
[ [állandó] ]A képesség feltétele egy A Voulkirály kalandozó lap kézből eldobása: Irányítója alapszint értékéért idézhet a jelenbe egy óriás kalandozót. Az MP igényt más hatás nem módosíthatja.
[ [állandó][ [egyszeri] ]Harc manővert kezdeményezhet. Ha sikeres, akkor azonnal, alapszint értékéért idézhet le egy óriás kalandozót. Az MP igényt más hatás nem módosíthatja.
[ [állandó] ]Gyors hatásként eldobható Kézből. Ha játékosa így tesz, akkor egy másik neves óriás kalandozólapot is el kell dobni, ekkor célpont óriás megkapja valamelyik eldobott óriás képességeit.

Az Iteyykirály
Az iteyyek igazi királya. Jégóriás
9MP/5-ös szint ÉLET jellem, HARCOS/harcos pszi
Fiz.:12
Asz.:7
Men.:8
Vadonismeret II
Veszélyérzék
Nyomolvasás
Kincskeresés 3
Védőküszöb: 6 SFÉ 1
[ [állandó] ]Minden sebzésforrásból egy szinttel kevesebbet sebződik.
1[ [egyszeri][elforg.] Támadásdobást kell tennie. Ha sikeres, akkor célpont ellenséges frontember 2 szintet sebződik. Zúzás típusú Közelharci támadás akciólap leidézésének minősül.

Jellemek bestiárium alapján, méretsorrend a következő:
1. Sacron 8,5m. KÁOSZ
2. Vaynak 8m. HALÁL-KÁOSZ
3. Traclon 7m. KÁOSZ
4. VOul 6m. KÁOSZ
5. Iteyy 4,5-5 m. ÉLET-REND

Az első a hentes és mészáros, a második a rabló, a harmadik a nyertes, a negyedik a politikus, törzsek összekovácsolója, az ötödik a déli jégmezők vándora, sok vidék ismerője
Tommy

Lapötletek

HozzászólásSzerző: Tommy » 2010. aug. 24., 11:52:12

Sziasztok!
Nekem is lenne egy lapötletem. Nem nagyon fantáziadús, nem is túl okos, de szerintem igen hatásos lehet:

Kiszemelés 1 Mp

Kijátszási feltétele 1 lap Kézből eldobása.
A létrehozónak minimum 6-os asztrállal kell rendelkeznie. Leidézője nem fordul el.
A létrehozó kalandozó harc manővert kezdeményezhet. Ekkor irányítója megnevezhet egy célpont ellenséges Sorban tartózkodó éber kalandozót, akinek akadályoznia kell a manővert. Ha a kezdeményező csapat Sorelhagyás fázisa után egy kalandozó Harcból visszatér a Sorba a Harc eredményének meghatározása fázis előtt, akkor sebződik 1 szintet.
F:Sor ID: Pillanat AT: Cselezés

A megfogalmazás nem a legjobb, de remélem tetszetős. smile.gif

Üdv!

Tamás
Csörnök Tamás
email: csornok.tamas@gmail.com
telefonszámom: 06306478009
tharr1

HozzászólásSzerző: tharr1 » 2010. aug. 17., 14:02:49

pár lapötlet:

Ork ostromtábor
Kijátszás: 3 szintnyi ork kalandozó elforgatása
Támadók:5 Védők:5
Csatolhatóság: 4csapda/2bestia
[állandó] Irányítója 1MP-vel olcsóbban kezdeményezhet ostrom/építmény bevétele manővert, amibe +1 ork kalandozót küldhet.

0MP Mágiavédő talizmán
Nincs kasztmegkötés
i:Végleges t:varázstárgy f:sor
Csak ork, goblin és barbár kalandozóhoz csatolható.
[állandó] Ha viselőjét varázslat akciólappal célozzák dobhat 1 kockával, ha a dobás eredménye 5 vagy 6 a varázslat semlegesítődik.

0MP Sánc
Nincs kasztmegkötés
i:felhasználás t:hadszer f:sor
Kalandozó elforgatásával csatolható saját toronyszinthez, építményhez, illetve bármely küldetéshez, ekkor a következő képességet kapja:
[harc előtt] az első harci körben irányítójának nem kell frontemberrel rendelkeznie, a második harci kör elején irányítója újra fölállíthatja a hadrendjét.

2MP Lerohanás
Nincs kasztmegkötés
i:Harc t:Cselezés f:Harc előtt
A harc folyamán minden kalandozó frontember lesz, minden más hatástól függetlenül.
Csak taktika képességgel rendelkező kalandozó használhatja.

1MP Vérkör
Kaszt: Pap Szféra: Halál
I:forduló t:varázslat f:sor
Irányítójának éber kalandozói között szét kell osztani X sebzést, ekkor célpont toronyszint/építmény/küldetés-re az ellenfél kalandozói csak akkor léphetnek, ha alapszintjük X vagy nagyobb. Ellenséges toronyszint nem célozható.

3MP Ősi törpe korona (nem neves)
Nincs kasztmegkötés
I:Végleges t:varázstárgy(ereklye) f:sor
KINCS 3
Csak kincs küldetésként szerezhető meg az irányítása.
[állandó] Irányítójának törpe kalandozói +1 alapszintet kapnak és minden alapképességül 1-el nő.

1MP Álomszörny
Antis bestia
Szám: 1 Tám: 9 Seb:3
Csatolhatóság: Toronyszint/Küldetés
Bestiaként csak antis manőverben aktivizálható
[állandó] Sorból 3MP-ért aktivizálható célpont pihenő kalandozó ellen, a kalandozó annyi körig nem forgatható éber helyzetbe amennyi sebzést okozott az álomszörny. A sebzések nem kerülnek a kalandozóra.
Tommy

HozzászólásSzerző: Tommy » 2010. aug. 12., 22:30:24

Sziasztok!
Ha megengeditek, én is szeretnék véleményezni pár lapot, egészen pontosan trufa lapjait!
azért tenném ezt, mert szerepjátékos lévén a kártyán kívül a szívem csücskét képzik a tűzvarázslók. :)
Előre is elnézést kérek a rengeteg helyért!!!

Akkor a véleményeim:

Ordani csatamágus:
A sogronitát azért én odaírnám a színesítő szövegébe... kell az!
Nem tudom, miért kell harcos alkasztúnak lennie, szerintem elég lenne, hogyha a képességében benne lenne, hogy "használhatja a harcos alkaszt manőver fázisú akciólapjait". Ezt már csak azért is, mivel a Tűzvarázslók nem harcosok, és mivel ő nem lángőr, végképp nem kellene annak lennie. Viszont az akciólapok szempontjából teljesen jogos, hogy jelen kellene lennie a hatásnak, mivel a tűzvarázslók egyáltalán nem vetik meg a közelharcot sem. A pusztító tűz útja pedig nem egyenlő a harcos alkaszttal! Ehhez kapcsolódóan esetleg egy beépített vértje is lehetne, mivel a PT útjára lépett kalandozók egy aranyszín, Sogron ldását élvező pikkelyvértet kapnak. Lehetne 7/1-es, mivel elég táp kis vért az. (Ezen kívül a vért hatása lehetne, hogy viselője 2-vel kevesebbet sebződik Őstűz teremtésétől és tűzvarázslatoktól). Sőt, hadd mondjak még egy ötletet a harcos vonalhoz: [állandó] "az általa használt akciólapok minden más hatástól függetlenül tűzvarázslat akciólap kijátszásának minősülnek". (dobni ugyanúgy kell, csak a hatást nem lehet semlegesíteni mondjuk támadás akciólapként). Esetleg: [állandó, harc] "Ha a csapatban van, irányítójának tűzvarázslói kasztmegkötéstől függetlenül kijátszhatnak egy akciólapot Kézből, amely a továbbiakban tűzvarázslatnak minősül: F: harc ID: pillanat Kasztmegk.: Tűzvarázsló Sebzés: X MP:X-1 Nem érvényesül rá a frontemberi büntető módosító (2X), X=a létrehozó alapszintje-1. Tudom, hogy a a fentiek mind nagyon sok karaktert foglalnak magukba, de ezek csak ötletek. :)
Elnézést, nagyon elkalandoztam... :D
Szerintem a 9-9-9 kissé túl tápos! 8-7-7, ám ki tudja, lehet, hogy ezek meg túl gyengék :).
Taktika jó neki utolsó képzettségnek. Alkímia helyett esetleg hajózás?
Második képességénél ha 2-vel magasabb szintűnek minősülne, az elég lenne (pláne hogy csatamágus), az elfordulás azért legyen meg, talán játssza ki akkor inkább 1Mp-vel olcsóbban.
Utolsó képességének én inkább azt mondanám inkább, hogy "tűzvarázslatokat megszakítóként idézhet le, ekkor Mp igénye eggyel nő. Fordulóként csak egyszer érvényesül." Az izzítás meg fényrobbanás, pláne a tisztító tűz így is elég jó. :) Legyen minden más is! Bocsi, ha ezt valaki túlzásnak érzi!

Ordani lélekőr:
Ha nekromanta, akkor 4/2-es Mp/szint arány jobb enne. Ne legyen túl sok.
5/7/8-as alapképességek elegendőek szerintem.
Démonológia II-t adék neki Élettan II helyett. Sokkal fontosabb a szeráfi alkut végbevinni, a vizsgát levezetni, mint az embertant ismerni ilyen szempontból. Hasznosabb lenne szerintem játszhatóság szempontjából is!
Nekormanciát, pláne hogy nem avatott minden részében, ne játsszon ki 1 Mp-vel olcsóbban. Nem kellenek a 0 MP-s Tűzkobra Fehér asszonyák. :)
A második képességén csak annyit finomítanék, hogy minden harcban lévő kalandozó sebződjön. Sajnos a tűvzarázslatokat nem lehet minden tekintetben kontrollálni. A kitörés pedig mindenkin sebez, aki körülötted van, akárhol nézed is meg. Nomeg minősüljön őstűznek vagy tűzmágiának a hatás (ezt a Feketeláng lapon is hiányolom)!

Ordani szertartásmester: nos, nála a lapot összessségében nem értem. A képességeinek nincs köze sem tűzhöz, sem egy ordani tűzvarázsló/paphoz.
6/8/9 nem lehet mindenki túl táp.
Az első képessége okos (ismét jöjjön ingyen az asszony), de 1 Mp-s minimum legyen az aktivizálás. Egyébként nem érzem világhűnek a képességet, nem nekromanta a pali...
A paraelemes képességét is indokolatlannak érzem. Ez inkább egy csatamágusra illene. Akkor sem minden paraelemre...
Egy ilyen képesség szerintem hangulatosabb, találóbb lenne: "Sor fázisú akciólapjai (szertartásmester lévén) X-MP-vel kevesebbért idézhetőek le. X=irányítójának sorában lévő legmagasabb mentálú kalandozójának alapszintje -3.
A harmadik képessége elmegy, de csak akkor, ha fordulónként egyszeri! Lávafolyam mellett kemény lenne, pláne harcban.

Nos, ennyit szerettem volna írni, ha esetleg túl táp vagy érthetetlen 1-1 javaslat, akkor bocsánat! Elnézést az esetleges tartalmi/fogalmazási hibákért is! Késő van :).
Utólag közölném, hogy szigorúan szvsz minden fenti vélemény! :)

Üdv!

Tamás
Csörnök Tamás
email: csornok.tamas@gmail.com
telefonszámom: 06306478009
braka

HozzászólásSzerző: braka » 2010. aug. 08., 21:29:32

Sziasztok!

Néhány ötlet:

3MP Della pap 1.szint
PAP/Pap Jellem_nélküli F:6 A:4 M:7
Akrobatika, Ékesszólás, Színészet
Szférák:Lélek Pszí:nincs
Minden forduló kezdetén próbadobást kell tenni(K:6), aminek értéke nem módodsítható. Ha a dobás értéke páros akkor képességei nem érvényesülnek, és irányítója kap 1MP-t.
[államdó] Minden Játékosnak a jövő pakli aljáról kell lapokat húzni a lapkiigazítás fázisában.
[állandó] Ha egy játékos lapot keresne ki Jövő/Cserepaklijából, akkor ehelyett véletlenszerűen húz eggyet onnan.

5MP Della kiválasztotja 3.szint
PAP/SZERENCSEVADÁSZ-Pap/Bárd Jellem_nélküli F:7 A:6 M:8
ÉkeszólásII, Legendaismeret, SzínészetII
Szférák:Lélek Pszí:van
[harci] Minden harci kör kezdetén próbadobást kell tenni(K:6), aminek értéke nem módodsítható.
Ha a dobás értéke legalább X, akkor az első cselekedet nem érvényesül az adott harci körben. X=6 minusz az eltelt harci körök.
[állandó, 1/kör] Küldetés manőverben, a harc eredménye meghatározás fázisában alkalmazható. Az ellenfél csapatának meg kell próbálkozni a küldetés eggyik, játékosuk álltal választott feltételének teljesítésével. Ha ez sikertelen, elvesztették a harcot.

1MP Mestermű megalkotása 1DP
ÚT:1 Helyszín:nincs
A küldetést megoldó játékos azonnal lediézhet egy lapot, amire két DP jelző kerül. A DP-jelző 1 DP-t ad. Ez a jelző tulajdonsága. A leidézhető lap lehet:
Felszerelés vagy akadálylap, ha a küldetést az első feltétellel oldották meg.
Esemélylap vagy szövetséges, ha a küldetést a második feltétellel oldották meg.
Építmény vagy toronyszint, ha a küldetést a harmadik feltétellel oldották meg.
-K:Fizikum>8 + K:Asztrál>8 + K:Mentál>8
-3xAkrobatika/Ékesszólás/Színészet
-3xÉpítészet/Mechanika/Törpe

1MP Nehéz számszeríj
Akció tipus: Tárgy(távolbaható fegyver) Kasztmegkötés:nincs
[állandó]Viselője támadóküszöbe és sebzése nem csökkenthető, ha távtámadás akciólapot használ.
[állandó]Ha vilselője távtámadás akciólappal eltalál egy kalandozót, az elfrdul és veszít egy alapszintet.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. aug. 03., 13:09:56

Hi!
Néhány lapterv szabadfogásúra:

6 MP Holdimádó matriarcha HARCOS/PAP/Harcos/Pap Szférák: Halál, Természet
Gro-ugoni ork nő, Ghazga sámánja Méregkeverés II, Nyomolvasás, Pusztítás II
F:10 A:4 M:4 4.szintű Halál jellem
Túlütés 2
[(állandó)] Férfi kalandozók mentődobásainak felső küszöbe annyival csökken, ahány női kalandozót irányít játékosa.
[(állandó)(egyszeri)] Ha méreg akciólap hat rá, akkor irányítója dönthet úgy, hogy az célpont másik kalandozóra is kifejtse a hatását.

Az ork anyós XD. A holdimádók mérgekkel foglalkoznak, emellett eddig is volt füvimami, aki a mentődobásokkal operált. Olyan lapokkal kombós, mint a gyilokjáró, a birodalmi mortel, illetve egy csomó boszorkány, és azok akciólapjai.

5 MP Holdimádó énekmondó HARCOS/SZV/Harcos/Bárd
Gro-ugoni ork nő, Ghazga híve Legendaismeret, Méregkeverés, Pusztítás
F:8 A:4 M:4 3.szintű Halál jellem
[(állandó)] Irányítója női kalandozói ellen -1 támadóküszöb.
[(állandó)] Forduló végéig kap 1 alapszintet, ha egy férfi kalandozó Múltba, vagy Mélységbe kerül.

Szintén zenész. Az előbbi néni mellett fekete toronnyal és vakítással elég hasznos lehet.

1 MP Ghazga csókja Nincs kasztmegkötése
ID: Végleges AT: Varázstárgy F: Sor S:Nincs
Típus: Varázstárgy, Méreg
Raktárból kalandozóhoz csatolása 2mp-be kerül, vagy 1mp-be, ha Méregkeverés képzettséggel rendelkező kalandozóhoz csatolják.
[(harc előkészítés)] Ha a harcban viselője pusztakezes vagy közelharci támadással megsebez egy kalandozót, akkor annak alapszint mentődobást kell tennie, ha sikertelen véglegesen elveszti minden képességét.
[(állandó)] Ha viselője használta az első képességét, akkor az adott forduló végén fizikum mentődobást kell tennie, ha sikertelen meghal.

Ez pedig egy aranyos kis méreg, amit Ghazga papnői megisznak, hogy utána harcban karmaikra és fogaikra idézhessék, ahogy a sumiban le van írva. Legalábbis én így képzelem el a procedúrát. Az utolsó képességét a matriarcha meg tudja osztani kedvenc ellenfeleivel, ha minden igaz.

Vélemények?
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. júl. 21., 08:41:41

Szeki: megnéztem a 3/1es kalandozókat. a f/a/m értékük összeadva 18.:) Szerintem ő is megérdemelne egy 7/5/6-ot . De ez már csak részlet kérdés.
Most újra gondolkodtam a lapon. Ez egy semlegesíthetetlen égi vadász. Szvsz gyakorlatilag a fajpaklikat kivéve mindenki használná..Anno a csvp is ilyen volt. Ezért kelletek bele a kivételek: egyfajta bestiából egy játékban csak egyet szed, 1 mpset nem. Igaz ebből alapból 3x vagy 4 x tudod megcsinálni.
Mondjuk az biztos, hogy ezért az ultráért megérni versenyezni:)
Szeki

HozzászólásSzerző: Szeki » 2010. júl. 20., 20:27:01

Szia Zombee

Igen arra gondoltam ha már vannak ilyen 3/1es kalandozók akkor ez is legyen az. Az értékek nálam azért ilyenek mert Én nálam az etalon lap Jadis. 8/7/7 nevesítet elit fejvadász kránból Én az Ő értékeiből indulok ki mindig ha eszembe jutt egy lapötlet.
8as fizikum,7 asztrál 7es mentál. Án ez alapján gondlotam, hogy egy őrnek 4es mentálnál nincs szüksége nagyobbra. Mert ugye miért legyen okosabb. :) Persze ezeket az értékeket simán lehet változtatni.
Kicseréltem a billentyűzetemben az elemeket mostmár nem ír késve betűket visszaolvasva az elöző hszem :D
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. júl. 20., 19:18:24

Szeki: rendben, értem én:) Csak egy felvetés volt, hogy gyors hatásként jöjjön. De az érvelésed remek volt. Engem meggyőztél.;)
Ami viszont most elkezdte fúrni az oldalam, hogy egy ilyen kiscsicska 3/1 harcos(= gyengus, érzelmileg labilis:P, s értelmi szinvonala megegyezik egy orkéval), hogy lesz a CSVP őre? Csak a kötözködés végett.:) Vagy a 3/1 annak tudható be, hogy az összes többi ilyen laphatással rendelkező kalandozó is 3/1?
Aquir
akinél van egy Hargash-Um szem

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. júl. 20., 17:40:13

Szeki: Ez így már frankó!(előre sajnálom az éji vadászaimat)
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
Szeki

HozzászólásSzerző: Szeki » 2010. júl. 20., 17:11:18

Sziasztok!

Aquir, iagzad van nem lehet 0mps ezt át is írom rajta.

Zombee, nem szeretnék egy cvpt kihozatni kalandozoként már ha egyáltalán kijönne ez a lap. nincs értelem annak, hogy ne szedjen le minden bestiát, szal Én nem szretném ha az egy mpseket nem szedné le.
Az f/a/m szerintem így jó föleg egy 3/1es kalandozónak, ne legyen már egy ehyszreű őrnek 7es fizikuma úgy hogy első szintű sőt 6os se legyen ezek az értékek megfelelőek szerintem egy 3/*1 kallernak. A másik nem lenne jó ha gyosr hatáskánt lejönne mert miért jönne le gyors hatáskánt ewnnek pont az lenne a lényege, ha megszökik egy bestia a parkból akkor ő visszatereli de nem jmard ott ha már egyszer visszavitte a ketrecbe nem igaz?! :)

Akkor kicsit átalakítva:

A Császári vadaspark őre
Toroni, II Roun vadasparkjának őrzöje
mp:3
szint:1
Harcos harcos
f:5
a:5
m:4

2mp áll: Gyors hatásként kézből eldobható múltba, ekkor egy célpont aktivizált bestiát semlegesít.
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. júl. 19., 08:33:41

Csvp őre: szerintem is kerüljön 2 mp-be a laphatása és 1mp igényűekre ne érvényesüljön, mint maga a csvp. Ugyebár így harcba is behatna. Tehát elég jó kis ue lap lenne.

Amit még finomítani lehetne rajta, hogy legyen toroni, ha már a csvp őre.Továbbá szerintem lehetne 2 szintű is. Így úgyse hoznád le, akkor meg mit számít. Meg ha más a Csvp őre, akkor lehetne neki jobb f/a/m értékei.:)

Valamint, szerintem beleillene a gyorshatásként leidézhető kalandozók közé. Ekkor a jellemének persze káosznak kellene lennie, hogy ne férjen bele az anatok mellé.
Aquir

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. júl. 19., 07:50:08

Szeki:
Nem vagyok biztos benne, hogy egy omp-s leszedés jót tenne.
És azt se felejtsd el hogy ez a lap ellen nem is tudsz védekezni.
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
Szeki

HozzászólásSzerző: Szeki » 2010. júl. 17., 11:22:53

Bocsánat most vettem észre, hogy rosszul írtam a lap így nézbe ki:

A Császári vadaspark őre
Harcos harcos

áll: Gyors hatásként kézből eldobható múltba, ekkor egy célpont aktivizált bestiát semlegesít.
Szeki

HozzászólásSzerző: Szeki » 2010. júl. 17., 11:12:55

Sziasztok!

remélem nincs még ilyen lapterv ha nincs akkor neveznék a követekező lappal a ur-ue versenyre:

A Császári vadaspark őre
Harcos harcos

áll: megszakítolag kézből eldobható múltba, ekkor egy célpont aktivizált bestiát semlegesít.

Elnézést ha rossz helyre írtam.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. júl. 06., 12:13:13

Sziasztok!

Egy apró elgondolás. Nem tudom, hogy már meg lettek-e tervezve az Ezer Fátyol Nővérek, de megpróbálkoztam velük.
Egy kis újítás:
Minden kalandozó mely rendelkezik < >-jeles képességgel, az csatolható bármely kalandozóhoz és csak ezen képessége él, míg csatolva van.

Ezer Fátyol Nővér
dzsad nő
Varázshasználó-Boszorkány
MP:4 Szint:2 F:3 A:8 M:7 Pszi
Lélektan,Rejtőzés,Színészet
<egyszeri> Irányítója Kezébe vehet egy varázslatot Cserepaklijából.
[állandó] Varázslatai bármely Jelenben lévő kalandozót célozhatja. (Relevancia szabályát felülírva)

Ezer Fátyol boszorkányszekta alapítója (neves-ynevi irodalomban nincs megnevezve)
dzsenn nő
Varázshasználó-Boszorkány
MP:8 Szint:4 F:4 A:10 M:9 Pszi
<egyszeri> Célpont csapat visszatér Sorába pihenő helyzetben, ha a csapatszint kisebb, mint a Jelenben lévő/csatolt Ezer Fátyol szekta tagjainak alapszintösszege.
[egyszeri] Célpont saját csatolt Ezer Fátyol szektához tartozó kalandozó a Múltba kerül, ekkor célpont ellenséges kalandozónak Sorelhagyó manőverbe kell kezdenie.

Tudom ráférnek még csiszolások, csak egy iránnyal bepróbálkoztam. :)
"Ez a világ talán egy másik bolygó pokla." - Aldous Huxley
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. júl. 05., 16:59:15

Na, ezek már tetszenek, bár még ezeken is sok a szöveg. Viccen kívül, szerintem továbbgondolva, és egy fő képességre koncepntrálva esztétikuisabb és erősebb lapötleteket kapnánk. (Tehát először tedd félre a sallangot, rakd rá a fő képességet, árazd és paraméterezd be a lapot a fő képességhez, és ezután nézd meg, hogy van-e még értelme más képességnek rajta. Ha a más képesség szinte soha nem lenne kihasználva rajta, akkor ne rakd vissza.)
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. júl. 05., 15:06:34

Tűzvarázslók 2.0

Ordani csatamágus
Pusztító tűz útjára lépett tűzvarázslómagiszter
6MP 4-es szint rend jellem,Harcos/Varázshasználó-Harcos/Tűzvarázsló pszi
Alkímia
Pusztítás
Stratégia/taktika/hadrend (Második törvénykönyv szerint mind hadvezetést, mind hadrendet elég hamar kap mesterfokon)
Fiz.:9
[ [állandó] [harci] ] Nem érvényesül rá a frontemberi büntető módosító (2x).
[ [állandó] [ford1] ] Sor fázisú tűzvarázslói varázslat akciólap használatánál hárommal nagyobb alapszintűnek számít és nem fordul el
[ [állandó] ] Harc fázisú megszakító tűzvarázslói varázslat akciólapokat a manőver egész időtartama alatt használhatnak.

Ordani lélekőr
Feketelángok avatója. Nekromanta
5MP 3-as szint rend jellem, Varázshasználó-Tűzvarázsló pszi
Fiz.:5
ÉlettanII
Démonológia
Alkímia
[ [állandó] ] Kasztmegkötés nélkül,1MP-vel olcsóbban használhat nekromancia típusú varázslat akciólapokat
[1 [elforgató] ] Irányítójának célpont kalandozója véglegesen élőhalott feketeláng lesz, és az alábbi képességeket kapja:
[ [állandó] ] Nem hat rá tűzvarázslat és az őstűz teremtése, és ha harcban meghal,akkor az összes ellenséges kalandozó 2 szintet sebződik.

Ordani szertartásmester
Sogron úrjára lépett tűzvarázslómagiszter, sogron főpap
6 MP/4-ös szint rend jellem, PAP/Varázshasználó-Pap/Tűzvarázsló pszi, lélek,természet szféra
Fiz.:7
Asz.:10
Alkímia II
Vallás II
Legendaismeret
[ [egyszeri] ] Irányítója ingyen a sorába tehet múlt paklijából egy ordani kalandozót. A kalandozó 1-es alapszintű lesz, semmiképpen sem hagyhatja el Sorát, és a forduló végén fel kell áldozni.
[ [állandó] ] Kasztmegkötés nélkül,1MP-vel olcsóbban használhat paraelem típusú varázslat akciólapokat.
[ [állandó] ] Ha varázslat akciólapjával sebez, azonnal éber helyzetbe fordul.

Tudom, kicsit brutálisnak hangzanak, főleg az utolsó, de elképzeléseim szerint ilyen egy erős ultra lap.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. júl. 01., 16:55:46

Szerintem a sor elhagyás közben harc fázisút tolni aknamezőn való mászkálást jelent. Javaslom, hogy a szeráfot válaszd kettő két külön laptervvé, majd döntsd el, hogy a kettő közül melyik tetszik jobban. Vagy rakd fel ide mindkettőt, hogy lehessen véleményezni.
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. jún. 27., 21:27:08

Andras írta:Ezekben a terveidben látom a tüzet. Igazából több értelemben is. Egyrészt ugye tűzvarázslók, másrészt van bennük adrenalin annak is, aki ellene játszik. Viszont annyi javaslatom lenne, hogy tisztázd le őket, mert túl sok képesség van rajtuk. Különösen a szeráfon, amiből legalább 2 lapot ki lehet hozni. Inkább vegyél le 2-3 képességet, de a rajta lévő 1 igazán ütős, és a lapkészlethez harmonikusan illeszthető legyen.
Az ordani csatamágust például úgy fogalmaztam volna meg, hogy ha tűzvarázslatot idéz le, akkor plusz szintet kap a forduló végéig. Akkor nem csak lávafolyammal lenne érdekes, hanem lehetne agyalni, hogyan vigyen el egy harcot varázslatokkal.

Ami a csatamgust illeti, első képességének indoka szerintem egyértelmű. A Harmadikkal a cél, hogy manőverben tudjon tisztítótüzezni, és megszakító paraelemezni. Ezzel letakarítaná a karácsonyfát, vagy komolyan visszafogna bestiát(fényrobbanás), vagy kritikus felszerelést levenne(izzítás). A második képességnél nem csak a lávával lenne nagyon erős (ami mellesleg a cél volt), hanem egy trükközőbb paklihoz a mágikus csapdákhoz is jelentős rúna MP-ket adna, ami a rúnák terme mellé nagyon jó volna, mondjuk egy végrehajtó varázskörös tűzviharhoz

A Szertartásmesternél az eredeti cél az volt, hogy ingyen hozzon vissza TFA-t (tűzkobra fehér asszonyát), aki lecseréli magát nagyobb, nem neves tűzvarázslóba, emellé még menne a nekromanciasegítés
csak emellé jutott eszembe, hogy ő eredetileg feketelángokat csinál a sogronitákból, semmi képessége sem mutatott ebbe az irányba.
Ezért kéne valami ötlet, hogy lehetne megvalósítani.

Alternatív ötletként felmerült az is, hogy nekromancia helyett paraelemi mágiákat segítene (valahol olvastam pyarronba tanulni küldött tűzvarázslókról, nem ugrik be), Nekromancia és feketelángozás nélkül, csak ez dorani paraklón lenne.

Trufa
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. jún. 27., 16:57:03

Ezekben a terveidben látom a tüzet. Igazából több értelemben is. Egyrészt ugye tűzvarázslók, másrészt van bennük adrenalin annak is, aki ellene játszik. Viszont annyi javaslatom lenne, hogy tisztázd le őket, mert túl sok képesség van rajtuk. Különösen a szeráfon, amiből legalább 2 lapot ki lehet hozni. Inkább vegyél le 2-3 képességet, de a rajta lévő 1 igazán ütős, és a lapkészlethez harmonikusan illeszthető legyen.
Az ordani csatamágust például úgy fogalmaztam volna meg, hogy ha tűzvarázslatot idéz le, akkor plusz szintet kap a forduló végéig. Akkor nem csak lávafolyammal lenne érdekes, hanem lehetne agyalni, hogyan vigyen el egy harcot varázslatokkal.
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. jún. 27., 15:35:36

Egy újabb ötletpár tőlem. UR, és UE kitérgyalás után alakul ki

szóval 10/UR és 10/UE

Ordani csatamágus
Pusztító tűz útjára lépett tűzvarázslómagiszter
6MP 4-es szint rend jellem,Harcos/Varázshasználó-Harcos/Tűzvarázsló pszi
Alkímia
Pusztítás
Stratégia/taktika/hadrend (Második törvénykönyv szerint mind hadvezetést, mind hadrendet elég hamar kap mesterfokon)
Fiz.:9
[ [állandó] [harci] ] Nem érvényesül rá a frontemberi büntető módosító (2x).
[ [állandó] [ford1] ] Sor fázisú tűzvarázslói varázslat akciólap használatánál hárommal nagyobb alapszintűnek számít és nem fordul el
[ [állandó] ] Harc fázisú megszakító tűzvarázslói varázslat akciólapokat a manőver egész időtartama alatt használhatnak.

Ordani szertartásmester

Feketelángok avatója. Nekromanta
5MP 3-as szint rend jellem, Varázshasználó-Tűzvarázsló pszi
Fiz.:5
ÉlettanII
Démonológia
Alkímia
[ [állandó] ] Kasztmegkötés nélkül,1MP-vel olcsóbban használhat nekromancia típusú varázslat akciólapokat
[ [elforgató] ] Irányítója ingyen a sorába tehet múlt paklijából egy ordani kalandozót. A kalandozó 1-es alapszintű lesz, semmiképpen sem hagyhatja el Sorát, és a forduló végén fel kell áldozni.
[1 [elforgató] ] Irányítójának célpont kalandozója véglegesen élőhalott feketeláng lesz, és az alábbi képességeket kapja:
[ [állandó] ] Nem hat rá tűzvarázslat és az őstűz teremtése, és ha harcban meghal,akkor az összes ellenséges kalandozó 2 szintet sebződik.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. jún. 15., 18:59:43

Igen, elhiszem, hogy kellemetlen átreformálós következménye lehet. Több tapasztalatod van ezzel. :)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. jún. 14., 19:09:01

GLAD írta:Hali!
Ehhez mit szóltok?

Darton tréfája
MP:2 ID:Pillanat
Célpont nem szellem kalandozónak, a feláldozását igénylő képességének/laphatásának használatakor a Jelenben marad és a Sorába kerül sérült helyzetben. Ezután a kalandozó elveszíti ezt képességét/laphatását.

Akiket ez érint: Baál Káin,Rakhali sárga ork, Tarran hegyi vadász, Kishadrendesek, Felföldi kiemelkedett, Ifini orgyilkos, Papnövendék, Amhe-Ramun főpap, Nomád sámán, Tűzkobra Fehér asszonya, Abul akh-Haib, Toroni ködfivér, Kastor Rel Doncass, Barbár sámán, Hanmen Dao, Shuluri pugnitor, Tűztestvér

Az olyan képességekre nem él, amivel bárkit feláldozhat a kalandozó (akár önmagát is), az már túl közvetett.

Volt dolgom ilyen lapötlettel, és rövid teszt után az összes variánsa el lett vetve, mert nem lehetett kiegyensúlyozni. Jó alapötlet, de sajnos hosszú távon átformálná a játékot mégpedig nem kívánatos irányba.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. jún. 14., 13:30:27

Hali!
Ehhez mit szóltok?

Darton tréfája
MP:2 ID:Pillanat
Célpont nem szellem kalandozónak, a feláldozását igénylő képességének/laphatásának használatakor a Jelenben marad és a Sorába kerül sérült helyzetben. Ezután a kalandozó elveszíti ezt képességét/laphatását.

Akiket ez érint: Baál Káin,Rakhali sárga ork, Tarran hegyi vadász, Kishadrendesek, Felföldi kiemelkedett, Ifini orgyilkos, Papnövendék, Amhe-Ramun főpap, Nomád sámán, Tűzkobra Fehér asszonya, Abul akh-Haib, Toroni ködfivér, Kastor Rel Doncass, Barbár sámán, Hanmen Dao, Shuluri pugnitor, Tűztestvér

Az olyan képességekre nem él, amivel bárkit feláldozhat a kalandozó (akár önmagát is), az már túl közvetett.
GLAD

reakció

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. jún. 13., 16:21:27

Aquir írta:Glad,Praer!!

Megszakító,fordulónként egyszer,1mp,elforgató:az ellenfelek nem játszhatnak ki gyors hatásokat és megszakító képességeket nem alkalmazhatnak a kör hátralevő részében.

Mi ebben a koppintás??Nagyon máshogy működik a 2 lap .

"Nagyon máshogy működik a 2 lap" kifejezést annyira nem mondanám jogerősnek. :)
Jó igaz, nem 100%-os optimalizációs pontosság érhető el, de a hibatűrés alapján egy klaszterbe sorolnám a képességeket. Másfelől a játéktechnikai konzekvenciák is súlyos egyszerűségmentes állapotokat tükrözhetnek.
pl. gyorshatás-semlegesítéses képesség miért gyorshatásként aktivizálható? Ha mind a 2 játékos rendelkezik a képességekkel, akkor 20 féle időfonalmegnyitás esetén abszurditás várható.
Egyszerű és rövid átgondolás után könnyen alkalmazható O kuan han-é. Emez, ha átreformálnánk, akkor a lapok 80%-át semlegesíti s aminek következményeként a játék legjobb és legdurvább mechanizmusát szüntetné meg. Játékölő és témáját tekintve másolt képesség.

Röviden. ;)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. máj. 21., 15:40:28

A többi verzió emlíatésre se méltó. Tárgyi tévedés lenne azok bármelyikét erre használni. Szóval inkább fel sem írom. Szóval ez a mechanika még erősen fejlesztési szakaszban van.
Sokat foglalkoztunk a Karnelian féle cserélős verziókon is, de nem bizonyította létjogosultságát, miközben a laptervezés mozgásterét csökkentette. (Nem lehetne nagyon kicsit és nagyon nagyot kiadni, mivel elfogadhatatlanul alulárazott lenne ha a kicsit lerakod, és lecseréled a nagyra.)
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. máj. 21., 09:17:14

Jula nagyon szépen összegezted a régi lapok problémáját. Nekem is- és más emberrekkel beszélgetve tudom, hogy másoknak is - hasonló gondolatok jártak a fejemben évek óta. A legnagyobb baj az mp spirál miatt a régi egyedi hősök túl vannak árazva és képességei és laphatásai sem állják meg a helyüket. Ezért ha tényleg vissza akarjuk hozni őket a játékba, akkor újra kell őket árazni, és jobb képességeket adni nekik. Az egyik lehetőség sztem, az újrakiadás új árral és/vagy új képességekkel. Előbbire még nem, útobbira már láttunk példát. Nem túl sok sikerrel( Eligorra gondolok. Kapot egy vértet. De nem sokat segített rajta).
András: nagyon örülök neki, hogy gondolkoztok ezen. Ami nekem eszembe jutott, az a lord calydos megoldás Így egy pakliban, akár 6 ugyanolyan hős is lehet. Bár lehet alapból így tesztelitek:)
Összegezve én szeretnék egy ilyen kieget.

ui.: az igaz név tetszik. Bár szemezgetnék a régebbi verziók között is, ha lehet:P
Jula

HozzászólásSzerző: Jula » 2010. máj. 17., 21:10:22

Andras írta:(Az igaz név az új tekercsek könyvben bukkan fel, mint a kalandozó reinkarnációs emléke. Az auraolvasás képzettségnél kerül leírásra, és 6. fokon van lehetőség valakinek az igaz nevének megismerésére.) Az "igaz név" esetében azt vizsgáljuk éppen, hogy ez az elnevezés megfelelő-e, vagy pedig más hátteret kell keresni neki. (Korábban már más elnevezésekkel is próbálkoztunk, de azok mind el lettek vetve.) Az "igaz név" azzal az előnnyel kecsegtet, hogy nem csak egy adott kalandozó fiatalabb/öregebb verziójának leképezésére alkalmas, hanem arra is, hogy egy adott jelhordozó különböző korok beli énjét is illusztrálja.

Nagyon örülök a hírnek! :)

Az "igaz név" elnevezést én a magam részéről nagyon is támogatnám - különösen, hogy a Morgena könnyei c. regényben is kulcsszerepet kap az egész probléma...
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. máj. 17., 18:53:15

Idézek a Tiltott gyümölcsök nyomában cikksorozat záró felvonásából: "A Kincs mechanizmusnak csak apró szelete jelenhet meg a Relikviák rabjaiban, a benne rejlő rengeteg lehetőség még nem tud mind alakot ölteni. Maga a téma is, mint kincskeresés magával hozza a kalózok megjelenését, a témát akár egy egész különálló kiegészítő felölelheti, benne az eddig méltatlanul elhanyagolt t*ng*r* l*ny*k sokaságával. A mechanizmusnak pedig csak bevezetője ez az 54 lap. Talán az elkövetkezendő két kiegészítőnek is fontos szereplője lesz, köztük a** bí*****y*****kben, ahol az eddig épp csak ízelítőül bemutatott *tk*z*t* felszerelések nyerhetnek kiemelt figyelmet. A Relikviák rabjaiban fontos szempont volt, hogy a Kincs kulcsszó elsősorban felszerelésekre kerüljön, így ebből a szempontból is rengeteg lehetőséget tartogat még mindannyiunk számára."

A Relikviák rabjai felvezető kampányában a végén felírtam lehetséges fejlesztési irányokat, amik a jövendő kiegészítők alapjául szolgálhatnak. Tulajdonképpen annyi téma szóba került, ami 2 évre simán elláthatna minket lapokkal. Szóba került többek között kalózkodós téma is, mint a kincskeresés egyik lehetséges folytatása. Ezt azért hozom fel, mert a kiegészítők tervezése igen szerteágazó, és azt illusztrálja, hogy a kincs mechanizmus mennyi új lehetőséget ad. Azonban a kincs nem az egyedüli fejlesztési irány, amivel az utóbbi években felkeltették az érdeklődésünket.

Maximálisan egyetértek a felvetésed minden pontjával olyannyira, hogy már egy jó ideje magunk is foglalkozunk ezzel a témával. Mint ahogy a kincses témák is önálló életre keltek, ugyanúgy a nevesített kalandozók ilyen formán történő újrakiadása is napirenden van, és azokhoz hasonlóan jó esélye van rá, hogy valamikor megjelenjen.

Hosszú ideig gondolkodtunk azon, hogy mi legyen a mechanizmus neve. Az általad említett koncepció teszten az "igaz név" kulcsszó alatt fut. (Az igaz név az új tekercsek könyvben bukkan fel, mint a kalandozó reinkarnációs emléke. Az auraolvasás képzettségnél kerül leírásra, és 6. fokon van lehetőség valakinek az igaz nevének megismerésére.) Az "igaz név" esetében azt vizsgáljuk éppen, hogy ez az elnevezés megfelelő-e, vagy pedig más hátteret kell keresni neki. (Korábban már más elnevezésekkel is próbálkoztunk, de azok mind el lettek vetve.) Az "igaz név" azzal az előnnyel kecsegtet, hogy nem csak egy adott kalandozó fiatalabb/öregebb verziójának leképezésére alkalmas, hanem arra is, hogy egy adott jelhordozó különböző korok beli énjét is illusztrálja.
Jula

Mindenki fejlődik...(avagy az Evolúció)

HozzászólásSzerző: Jula » 2010. máj. 16., 20:49:32

A gondolat először az Árnyékháború kiegészítő megjelenésekor fogalmazódott meg bennem; jelesül akkor, mikor először futottam át Anguir den Werohlt tulajdonságait. Az első, ami szemet szúrt nekem, az alapszintje volt. Alapszint: 6.
Túl sok – gondoltam.
Túl sok, mert korántsem képvisel akkora hatalmat Ynev világán, mint azt alapszintje sejtetni engedi. Mondhatni, messze nem ennyire fajsúlyos tényező.
Túl sok, mert Abdul al Shared, minden idők legnagyobb nekromantája 5-ös alapszinttel büszkélkedhet. Túl sok, mert Sinil Dialaid, Harn sys Terrn, Sittas seur Dakk, és sokan mások a Premier és Észak Lángjai kiadás idejéből csak 5. alapszintűek, jóllehet mágikus hatalmukat Anguir a legmerészebb álmában sem lesz képes soha, de soha még csak megközelíteni sem…
Valóban vetekedhet egy egyszerű „varázsló” félisteni hatalmú toroni Hatalmasokkal?
Valóban…?

Nyilvánvaló, hogy a kártya sosem lesz képes maradéktalanul leképezni Ynev világát. A hibátlan modellezés ekként el sem várható a kártyától – már csak azért sem, mert úgy a hivatalos M.A.G.U.S. világképben mint az egyes Ynevre tervezett játékrendszerekben („Nagy Zöld”, ETK, ÚT, d20, d100) számos (ön)ellentmondás figyelhető meg.

Hasonlóképpen nyilvánvaló, hogy a kártyajátéknak a saját evolúciójára is figyelemmel kell lennie mindenkor – az új kiegészítők mindig adjanak valami pluszt, valami többet, valami újat. Ez előbb vagy utóbb óhatatlanul is egyes régebbi lapok elgyengüléséhez vezet – a hatalmas lapkészletben megfigyelhető aktuális trendeknek mindig lesznek áldozatai.

Ugyanakkor nem csak a kártyának, de Ynev világának is saját fejlődési íve van - csakúgy, mint a Satralis felszínén kóborló hősöknek. Életpályájuk adott szakaszán az egyes Kiválasztottak nem egyforma erősek – Tier nan Gorduin sem volt mindig a legjobb céllövő, és Alyr Arkhon is volt egyszer varázslótanonc… Ennek fényében az eredeti kérdés máris könnyen árnyalható; induljunk hát ki a jelen gondolatsor elején tárgyalt Anguirból! Kérdezhetem így: „valóban vetekedhet Anguir den Werohlt hatalma Alyr Akhonéval?”, s a válasz önmagát adja: nem. Ám ha e kérdést kissé pontosítjuk – „valóban vetekedhet az ereje teljében és hatalma csúcsán lévő Anguir den Werohlt mágikus ereje a P.sz. 3674. évi Alyr Arkhon varázshatalmával? (Megjegyzés: Alyr Arkhont ekkor választották csak be a Dorani Varázslótanácsba.) Ekkor a válasz már nem annyira egyértelmű, sőt… Ha az ember jobban belegondol, szinte biztosan Anguir javára billenne a mérleg.

Mindenki fejlődik. A kártyában régen kiadott, s ekként „elgyengült” lapok olyan hősöket szimbolizálnak, akik Ynev világán borzasztó erőknek parancsolnak, s vitathatatlanul történelem-formáló szerepet játszanak. Hogyan lehet, hogy mégis gyengék? Hogyan lehet, hogy erejük és kártyabeli játszhatóságuk gyakran meg sem közelíti a náluk szükségszerűen gyengébb személyiségek játékerejét?

A válasz egyszerű – mindenki fejlődik. A kártya Ynevet, mint egészet képezi le, idősíkokon és dimenziókon túlnyúlva, történelmi korokon átívelve. Ekként lehetséges, hogy adott játék során együtt ér pástot ugyan annak az országnak két, többszáz éves különbséggel regnáló uralkodója. S ha ez lehetséges, miért ne lehetne egyetlen személyiséget, egyetlen hőst többször megjelentetni? Miért ne lehetne ugyan azt a hőst többször, de mégis eltérően kiadni – ezzel modellezve életpályájának különböző szakaszait!

Ma már gyenge Airun al Marem? Lehetséges… Ám ha engem kérdeznének ezügyben, az esetleges miértre adott válaszom elég egyszerű – és véleményem szerint következetes lenne: a Premier Kiadásban megjelent Airun al Marem nem a leghatalmasabb korszakát szimbolizálja a Sötét Prófétának. Az az Airun nem Rowon uralkodója, s nem élvezi a Hallgatag Úrnak oly fokú kegyelmét, melynek „mellékhatása” – többek között – az unos-untalan feltámasztás... A Premier Kiadás al Maremje véleményem szerint a skizma utáni egyházfőt, a paplovagot jelképezi (képességei is erre utalnak), s nem a Darton kegyelméből kiteljesedett hatalmú, országot alapító Prófétát…

Summa summarum, elkerülendő a további felesleges szószaporítást, Ynev legnagyobb (de legalábbis legnépszerűbb) hősei megértek rá, hogy új formában, új paraméterekkel, új képességekkel, de mégis önmagukként jelenjenek meg!

Technikai megvalósítás:

Az adott hősök „mellékneveit” felhasználva lehetne nevesíteni az újonnan megjelenő, ám korábbi elnevezésük alatt már megjelentetett kalandozókat, majd laphatásként mindegyikre rákerülhetne, hogy „Nevesítés szempontjából megegyezik XY kalandozó lappal.” Ilyen módon nem lenne „időzavar” és világidegenség egy adott játékon belül – azaz nem lenne egyszerre jelen két „különböző” (a példa kedvéért továbbra is) Airun al Marem –, ugyanakkor mindenki eldönthetné, hogy melyik változatát kívánja használni. (Történetesen – az előzetes tervek alapján – pl. az új Airun nem lenne csatolható a Rendházhoz, stb.; így az új „alter ego” nem felülírná a lap korábbi változatát, hanem lehetséges alternatívát kínálna a használatára.)

Példák és ötletek (ill. javaslatok laptervekre):
Airun al Marem (Mp/Sz: 11/5) ---> A Sötét Próféta (Mp/Sz: 14/7)
Új képességek: Mindenképpen kaphatna Túlütést. Valamilyen formában le kellene képezni a Hallgatag Úrhoz fűződő "baráti" viszonyát, s ennek megfelelően az "állandó" feltámasztósdit. :)

Alex con Arvioni (Mp/Sz: 11/5) ---> Vaskezű Alex (Mp/Sz: 12/6)
Új képességek: Minden kalandozó közül alapesetben neki adnám a legmagasabb értékű túlütést. Ugyanakkor a legfontosabb képessége a Hatalomszó lenne - a Summarium szerint az EGYETLEN olyan halandó a Hetedkorban, aki még képes az amund hatalomigék használatára.

Mogorva Chei (Mp/Sz: 14/7) ---> Chei O Shennon (Mp/Sz: 9/5)
Nem feltétlenül az "erősítés" a cél... A sosem mosolygó király korai, kalandozó éveit szimbolizálná e lap.
Új képességek: Slan-pszí használata. Túlütés képesség. "Honalapítás" - akár önálló győzelmi feltételként.

Tier nan Gorduin (Mp/Sz: 13/6) ---> A Fekete Dalnok (Mp/Sz: 14/7)
Új képességek: Jelhordozóként - azokra hivatkozva - önálló győzelmi kondíció. Akár "beépített" Napszállta - a Korfordulóra hivatkozva.
Deq

HozzászólásSzerző: Deq » 2010. máj. 16., 19:24:23

"Alegendák szerint Anvaria sárkányok őshazája. E lények az idők kezdetén a calowyni kyrek legádázabb ellenségei voltak"
íme egy harcos e korból :D

név :Anvaria őre (nem nevesített) Ultra egyedi

calowyni kyr ,a sárkányok végzete, (sárkányvadász)

mp érték: 9
jellem: rend
kaszt: Harcos-harcos/Fejvász
szint:5
pszi-je van

képzettségei:
10 Pusztítás II
8 Lesvetés II
10 Stratégia II

10 SFÉ: 1
*3 mp/állandó/elfordúl-célpont Sárkány megsemmisűl ekkor kap 1 alapszintet.Egy játékban legfelljebb 3x érvényesül.
Bármely hátas csatolható hozzá(kivéve sárkány)

*3 mp/állandó/elfordúl-célpont Sárkány megsemmisűl ekkor kap 1 alapszintet->( értem ezt quelikor/raddashiqour/sárkány bestia/sárkány ereklyére, eseménylapra)
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. máj. 15., 18:25:06

Két módosítás a lapterveimhez:

-1 UR,1 UE felcserélődött, tehát a Narmiraen megtartó az UR

1 UE:
Narmiraen akarata
eseménylap 2 MP, Isteni adomány. Időtartam végleges
MP igénye 2-vel csökken, ha játékosa irányít Narmiraen hitű kalandozót.
Irányítója által aktivizált/kijátszott/megidézett ÁLLAT bestiák ellen páncélok SFÉ-i, valamint támadóküszöbcsökkentések nem érvényesülnek

7/UE
Vaynak rabszolgavadász
6MP 4-es szint Halál jellem harcos/harcos-fejvadász
Lesvetés
Úszás II
Pusztítás
[ [állandó] ]Kincs küldetést, valamint olyan küldetést, aminek a nevében bármilyen formában szerepel a rabszolga szó feltétel nélkül megoldja, ha ő is a csapat tagja
[ [állandó][egyszeri] ]Ha támadás akciólappal megöl egy kalandozót, akkor a kalandozó alapszintjével egyező számú rabszolga kerül játékosa sorába sérült helyzetben(F:6 A:3 M:3 Képzettsége, képessége, neme, jelleme nincs, csak nevesített, vagy rabszolgavadász kalandozóval együtt mehet manőverbe.)
[megszak] Irányítója feláldozhat rabszolga kalandozókat, ilyenkor a Vaynak rabszolgavadász annyi szintet gyógyul, ahány rabszolga lett feláldozva

Új képessége jobban jelképezi a vaynakok emberevő hajlamait. Persze lehet a képességnek Aktivizálási költséget adni, vagy le lehet korlátozni, mint Bel Ryssost az élőszentekkel, vagy csak manőverben vele levő rabszolgákat lehessen feláldozni. (Ez utóbbi esetben a második képességével jövő rabszolgáknak éber, de legalábbis pihenő helyzetbe kell kerüljenek, nem sérültbe.

Lemaradt dolgok:

2. UE Tiltott város:
Rámadók 3, Védők:4

6. UR Voul idéző:
Káosz jellem
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. máj. 15., 07:59:32

Üdv!

Egy újabb lapötlet. Lehet ám véleményezni is:)

Geofrámia 2 mp tárgy
Irányításának megszerzésekor meg kell nevezni egy helyszínt. Krad hívő elforgatásával ingyen leidézhető.
[2mp, áll, 1körben egyszer] Viselője a megnevezett helyszínről éberen tér vissza Sorába. A képesség aktivizálása viselője térképészet képzettségének minden fokával eggyel csökken.
[áll] Ha játékosa legalább 5 olyan lapot irányít, amelynek helyszíne megegyezik a megnevezett helyszínnel, akkor a geofrámia varázstárgynak minősül és 1 DP-t ad.

Tehát arra gondoltam, ha mondjuk megnevezed taba el ibarát, akkor a taba el ibarai helyszínű küldetésekről és építmények bevétele/akadályozásáról éberen jössz haza és ha eléggé megismered a táját, azzal kisebb előnyre teszel szert.
GLAD

Északi Hármak

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. máj. 10., 13:01:24

Sziasztok!

Szeretném bemutatni nektek az alábbi saját tervezésű kiegészítőt, mely valamikor az Árnyékháború után keletkezett. Fiss-el megalkotva csiszolódott egy jóideig, de a mostani trendekhez már nem passzol, ezért így még egyben szeretném bemutatni.
Témája az Északi Hármak (Eren,Gianag,Haonwell) az Északi Szövetség alapító hercegségei. Andrással is már át lett nézve tavaly, de mint helyrajzi témákon ugorva csak szétcincálva jelenhetne meg. Tehát itt volna pár lapterv (127) ha valamelyik jövőbeni témához passzolnának. :)

Északi Hármak
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. máj. 08., 13:00:14

Sziasztok!

A héten megszállt a múzsa az új lapokat olvasgatva és néhány lapötlet kipattant a fejemből. :) Ki tudja, hátha másnak is tetszik :P
Vöröslunír teljesvért 3 mp
Kincs 3
[áll] Védőküszöb 6 (sfé 2).
[áll] Viselőjét célző támadás akciólapok mp-igénye eggyel nő.
[áll] Ha viselője legalább 2 különböző vöröslunír felszerelést visel, akkor minden őt célzó hatás mp- igénye eggyel nő.

Megtetszettek a szettes témák. A vöröslunír hosszúkarddal érdekes lehetne.

Rowoni felhajtó rend jellem
Dartonita, Airun Al Marem szent küldetésének elit harcosa
6/4 HARCOS/Lovag f/a/m 10/7/7 pusztítás, vallás,nyomolvasás
Mp kötött manőverkánt eldobható Kézből.
Ekkor Játékosa leidézhet Kincs küldetésként egy Kinccsel nem rendelkező felszerelés lapot,
mintha annak MP-értékével megegyező Kincs-értéke lenne.
[áll] Ha sikeres Kincs küldetésben vesz részt, akkor játékosa dönthet úgy, hogy a kincs megszerzése helyett
ingyen leidéz egy nem nevesített dartonita kalandozót, melynek alapszintje legfeljebb a kincs értéke.

Dartoniták mindig is a kedvenceim voltak és lesznek is. Ez egy újabb próbálkozás lehetne visszahozni őket a játékkörnyezetbe.

Kyr seregvezér Halál jellem
Egy légió parancsnoka
8/4 HARCOS/ Harcos/Lovag f/a/m 11/7/8 pszi Pusztítás, taktikaII, Stratégia
[áll] Védőküszöb 7 (sfé 2).
[áll] Minden harc előkészítési fázisban Játékosa kap 2 MP-t, amit csak akciólap leidézésre használhat fel. A harc végén a fel nem használt MP-k elvesznek.

Szerintem ráférne a légióra némi erősítés. A sok beépített sebzést ellensúlyozhatná. Nem mellesleg ha már 2 lent lenne belőle, akkor szinte biztos, hogy játékosa kezdi a harcot. Ezért is áraztam be 8/4-re.

Feszes(nevesített) 4 mp
Ötödkori kyr ereklye, páncél
Kincs 4
Nem nevesített kyr kalandozóhoz is csatolható.
[áll] Védőküszöb 8(sfé:3)Kyrekhez plusz vértként csatolható, ha annak csak képességből adódó vértje van.
[áll] Ha elhagyná a Jelent,akkor helyette viszakerül Játékosa Raktárába.
[áll, egykörben1x] A Feszes sfé-je X-szel csökken az adott fordulóra, ekkor viselője gyógyul X szintet.

Itt be kell valljam, hogy nem saját ötlet. Már régebben mások is megtervezték előttem valami hasonlót.

Tegez 0 mp időtartam:felhasználás
Kiegészítő fegyver
Egy pakliba bármennyi Tegez tehető.
[áll] Viselője által használt távtámadás MP igénye eggyel csökken.
[áll] Viselőjének egy távolbaható fegyverének egykörben egyszer használható képessége újra aktivizálható.

Ezt olyan pc gurus lapnak képzelném el:)

TakiDavid:
x: ez pontosan mire lenne jó? Nem értem, de biztos kombós.
y: bár bosszantóak yezbael és haverjai, nem ennyire konkrét lapot terveznék ellenük. Mellesleg jelenlegi formájában nem is védené ki őket. Már ha egyáltalán ellenük tervezted:)
z: Minek akkor a sötétség megelevenítése? Ebben a formában sztem nem jó.
q: ezt inkább egy fegyveren, mondjuk egy buzogányon látnám szívesen.De az ötlet tetszik.
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. ápr. 29., 16:26:17

Aquir írta:Trufa :

A Narmiraen akarat túl erős sztem, egy éji vadásszal mit tudna tenni?

Rőtsárkány, meg démonok helyett állat bestiák jönnének, amik még ezzel az akarattal is csak alulról közelítik a démonokat használhatóságban szvsz
Aquir

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. ápr. 27., 21:09:45

Trufa :

A Narmiraen akarat túl erős sztem, egy éji vadásszal mit tudna tenni?
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
trufa

HozzászólásSzerző: trufa » 2010. ápr. 26., 16:59:40

Némi finomhangolás a lapötleteimre

1/UR

Narmiraen akarata
eseménylap 2 MP, Isteni adomány. Időtartam végleges
MP igénye 2-vel csökken, ha játékosa irányít Narmiraen hitű kalandozót.
Irányítója által aktivizált/kijátszott/megidézett állat bestiák támadóküszöbe és sebzése semmiképpen sem csökkenthető.

1/UE

Narmiraen megtartója
Elfendeli elf
3MP 2-es szint Pap/pap Természet szféra, élet jellem, pszi
Fiz:6, (állandóan a természetben él, és noha nem kell akkora ereje legyen, mint egy orknak, de az első tél sem viheti el)
Asz:8, (elf megtartóként különösen empatív viszonyban van a növényekkel és az állatokkal)
Men:8 (Nagyon sok növényt, és állatot ismer, név szerint is, így noha nem kell, hogy varázslónyi mentálja legyen, de az átlag(6) nál nagyobbnak kell legyen.
Herbalizmus II
Nyomolvasás
Vadonismeret II
(áll)Elfendel és Tysson Lar és Yllinor helyszínű küldetést feltétel teljesítése nélkül megoldja irányítójának két elf kalandozója, ha legalább az egyik Narmiraen megtartója
1MP áll,megszakító,ford.1:Irányítója által aktivizált/kijátszott/megidézett állat bestia szám értékét 1-el növeli.

-Első képessége szerintem azért reális neki, mert Narmiraen megtartójaként nagyon sokat mozog Elfendel és Yllinor elf területein, valamint személyesen ismerheti Tysson Lar erdeit
-Második képessége az állatok ismeretének játéktechnikai kivetülése.

- Az eddig kijött igen kevés Narmiraenhez köthető lap köthető állat bestiákhoz is.
- Narmiraen az "átlag elf" kalahoráknál is jobban támogatja a természetet és az állatokat.
- Az igen nagyon elhanyagolt élet jellemű elfeket, különösképpen Lidenar Eremast erősíti
- Célja, hogy versenyképessé tudja tenni az állat Bestiákat és Lidenar Eremast

2/UR
Pegazus
hátas 2 MP
SZ:2 T:8 seb:1-2
Legalább 4-es alapszinttel rendelkező élet, vagy rend jellemű elf kalandozó hátasa lehet, aki a következő képességeket kapja a csatolás idejére:
áll:Az ellenfelének tetszőleges toronyszintjét ostromolhatja.
áll.,ford1 A képesség akkor aktivizálható, ha Sorban van éber helyzetben, és játékosa harcol. Játékosa csapatának tagja lesz.

-Csatolási feltétele jelképezi, hogy a pegazus nem fogad el bárkit gazdájának, első képessége meg a repülő képességét jelképezi.

2/UE
A tiltott város
Helyszín: Elfendel
Kihozási feltétel: nevesített elf irányítása
DP:1

A kijátszási feltétel helyettesíthető azzal, ha játékosa irányít elfendeli elf kalandozót.
Fal:2
[egyszeri] ] A képesség aktivizálásának feltétele egy a Tiltott város nevű építmény lap Kézből eldobása. Játékosa egy elf kalandozót annak alapszint értékéért idézhet a jelenbe.

- Az elf építményekből csak a rönkszentély jött ki. A tiltott város Elfendel legszigorúbban védett és titkolt városa. (Summarium)
- Ez a páros az összes elfet erősíti, még a krániakat is.
- A Tiltott város valamelyest kompenzálni tudja NUH-n a rejtett város nem létét.

3/UR
Levéltőr
0MP Tárgy Közelharci elf fegyver, kiegészítő fegyver

Leidézése után közvetlenül Játékosa ingyen leidézhet egy másik elf fegyvert.
[állandó] Viselője +1 Támadóküszöböt kap szúrás típusú Közelharci támadás akciólapra.
[ford1] A képesség akkor aktivizálható, ha viselője elf, és legalább 2 fegyvert visel. Játékosa Kezéből csatolhat a levéltőrhöz egy szúrás közelharci támadás akciólapot, amit úgy használhat, mintha a kezében lenne. Ha a levéltőrt lecsatolják a hordozójáról, az akciólap visszakerül játékosa kezébe

3/UE
Khossas
1MP Tárgy Közelharci elf fegyver
[ [harci] [állandó] ] Viselője +1 támadóküszöböt kap szúrás/vágás típusú Közelharci támadás akciólapra. Ha viselője elf, akkor további +1 támadóküszöböt kap közelharci szúrás/vágás típusú Közelharci támadás akciólapra.
[állandó] [harci] ] Ha használója elf, akkor szúrás közelharci támadás akciólapot megszakítólag 1 MP-vel kevesebbért idézhet le.

-Elf fegyverekből eddig még nem jött ki egy sem, a levéltőr laphatása jelképezi az univerzalitását, hogy Ynev összes elfje Elfendeltől Yllinoron, Kránon és Sirenaron át Haonwellig használja kiegészítő fegyverként.

4/UR
Yllinori sas lövész
5MP 3-as szint, élet jellem harcos/harcos Pszi
Yllinori, az elit gyalogíjász hadsereg tagja
Fiz:9
Asz:6
Men:7
Mesterlövészet
Hadrend
Taktika
Jelenbe kerülésekor irányítójának el kell döntenie, hogy a Sas az elf vagy ember fajba tartozzon.
Ha a Sas elf, akkor az alábbi képességgel rendelkezik:
[ [egyszeri] ] A képesség aktivizálásának feltétele a Sas feláldozása. Játékosa ingyen leidézhet egy Sasszárny parancsnok kalandozót pihenő helyzetben
Ha a Sas ember, akkor az alábbi képességgel rendelkezik:
[harci]Távtámdás akciólapokkal +1 szintet sebez.

A Sasok Yllinor elitíjász hadserege. Laphatása azt hivatott jelképezni, hogy a Sasok elfek és emberek lehetnek. Elf képessége a Sas előmeneteli lehetőségét szimbolizálja, míg emberi képessége a visszacsapó íj használatát, ami a Sasok standardizált fegyvere (HARCOSOK,GLADIÁTOROK,BARBÁROK)
A Sas minden bizonnyal a kishadrendet is erősíti, valamint ha párban kijön a parancsnokkal, akkor egy új, versenyképes, de valószínűleg nem túl erős nem faj elf-hadrend pakli alapja lenne.

4/UE
Sasszárny parancsnok
7MP 4-es szint, Élet jellem, Harcos/Harcos pszi (gondolkozom a 8/5-ös verzión, szól mellette és ellene is érv)
Yllinori elf nő, az Yllinori gyalogíjászok főtisztje
fiz:10 (nem nevesített főtisztnek kell a 10-es fizikum)
asz:7 (nem tudok pszivel rendelkező kalandozóról alacsonyabb asztrállal)
men:7 (nem tudok pszivel rendelkező kalandozóról alacsonyabb mentállal)
Mesterlövészet II (íjász főtisztről van szó)
Hadrend (a harcosokban az yllinori sasnak van hadrendje emlékeim szerint)
Taktika (főtiszt)
Leidézése után Jelenbe kerülésekor játékosa kikereshet a jövő paklijából egy távolbaható fegyver tárgyat és ingyen csatolhatja hozzá.
áll:Irányítójának Mesterlövészet II képzettséggel rendelkező élet jellemű elf kalandozói harci helyzettől függetlenül használhatnak távtámadás akciólapot
XMP harc elők.:A harc folyamán távtámadás akciólapokkal X-el több sebzést okoz. Játékosa minden további Sasszárny parancsnokáért, amit irányít a képesség 1MP-vel kevesebbe kerül.

-Első képessége hadseregtiszti képességére világít rá, míg második a páratlan íjászképességére.
- A sasok Yllinor legendás hírű gyalogíjászai, kiknek a főtisztjei kizárólag elfek lehetnek
- Az élet jellemű "harcos" elfeket erősíti.
- UH-ra egy Sirenari erdőjáró kaliberű, de azzal nem azonos lap a cél.

5/UR
Iteyy portyázó
5MP 3-as szint Élet jellem, Harcos/Harcos
Asz:6
Vadonismeret II
Nyomolvasás II
Mesterlövészet
áll,ford1:Küldetés megoldása manőverből, ha a megoldási feltételek között volt vadonismeret képesség megléte, vagy a helyszíne a déli jégmezők, akkor éber helyzetben tér haza.
áll:Küldetés akadályozása manőverből ébren tér haza, ha nincs rajta sebzésjelző

5/UE
Eccydoo'rr elpusztítása (Nem nevesített!! Eccydoo'rr jégsárkányt jelent az iteyyek nyelvén, leírás szerint repülő jegesmedve...)
Küldetés 1MP 2DP Út:4
Helyszín:Déli jégmezők
Feltétel:
Iteyy kalandozó a csapatban
VadonismeretII, Mesterlövészet II
LesvetésII, Pusztítás II
Ha az első feltételét teljesítették, akkor a megoldó játékos MP igényének a feléért idézhet le egy óriás kalandozót
Ha a második feltételét teljesítették, akkor a megoldó játékos a jövő paklijából ingyen csatolhat egy varázstárgyat a megoldó csapat egy kalandozójához
Ha a harmadik feltételét teljesítették, akkor irányítójának építményei semmiképpen sem kerülhetnek ki az irányítása alól

- Az iteyyek (jégóriások) a déli jégmezőkön élnek, és nagyon jól ismerik, az ott honos lényeket is, mint a jégsárkányokat, beleértve elejtési módozatukat is.
- Az iteyy portyázó mibenlétéből adódóan szvsz inkább küldetéskarakter, mint ostromkalandozó, és a vadonismeret képzettsége így játéktechnikailag is értelmet nyert. A küldetés első feltétele az óriások közt nagy hőstettnek számít, így egyszerűbben sietnek a hős segítségére,már ha. A második feltételével "elejtett sárkány" valószínűleg a barlangjában halt meg, így rejthet kincset is, míg a harmadik feltételnél a hazavitt trófea megvédi a játékos építményeit
- Az óriás értelemszerűen az óriás koncepciót erősíti, amire rég ráférne már a támogatás, míg a küldetés sokféle pakliba lehet jó. Óriás, elf, légió, ork,stb...

6/UR
Voul idéző
mocsári óriás
6MP 4-es szint Harcos-harcos
Asz:7
Men:7
Úszás
Lesvetés
Vadonismeret
[áll]Méreg, rontás, valamint olyan hatás, aminek a nevében szerepel a tűz szó, nem hat rá.
xMP[Harc előtt]Irányítója egy toronyszint/küldetéshez csatolt Tűzelementál bestiáját ingyen aktivizálhatja, amely a harc első lépéseként megtámadja az ellenséges csapatot.X egyenlő az ellenséges csapat létszámával.

A Voulok mocsári óriásként immunisak minden rontásra, méregre, valamint a tűz alapú varázslatokra. Ezen kívül páran tudnak bizonyos időnként Tűzelementált hívni segítségül (Bestiárium 1994 173-174.oldal)

6/UE
Sacron pusztító
7 MP 5-ös szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Hegyi óriás
FIZ:12
ASZ:6
MEN:7
Pusztítás II
Vakharc
Veszélyérzék
Leidézése után a jelenbe kerülésekor ha a játékosa irányít nevesített Sacront, akkor 2 MP-t kap.
[ [állandó][egyszeri] ]Ha sikeres egy sorelhagyó manőverben, akkor játékosa kikereshet Jövő paklijából egy tárgyat, és ingyen csatolhatja a sacron pusztítóhoz. Ha így tesz, akkor 1 szintet sérül.
[ [állandó] ] Támdás akciólapokkal +1 szintet sebez.

A sacronok a legerősebbek az óriások közül, és a legnagyobb harcosok, és páran közülük hatalmas pusztítók (Bestiárium) (12-es fiz,Pusztítás II, 2. képesség)
A sacronok szeretik maguk készíteni fegyvereiket, de ugyanolyanannyira szívesen rabolnak másoktól (káosz jellem, első képesség)

7/UR
Traclon ostrommérnök
Erdei óriás
5MP 3-as szint Káosz jellem Harcos/Harcos
Mesterlövészet
Nyomolvasás
VadonismeretII
[állandó]bármilyen akadálylap csatolható hozzá, ami más kalandozóhoz csatolható lenne, a feltétel teljesítése nélkül
[ford1]Irányítója 1MP-vel kevesebbért idézhet le egy hadszer akciólapot
[áll]A hozzá csatolt hadszer aktivizálási költsége ingyenes.

-Első képessége jelképezi a Traclonok elfekhez mérhető természetszeretetét, míg a második kettő képesség kiváló ács és famegmunkálóképességüket, amit alkalmanként mások szolgálatába állítva kifejezetten félelmetes ostromgápeket készítenek (Bestiárium 1994 172.oldal)
-A Traclon ostrommérnök sokféle pakliba beleférhet, akár küldetőpakliba, akár hadszeres ostrompakliba, vagy bármibe, ami hadszereket használ.

7/UE
Vaynak rabszolgavadász
6MP 4-es szint Halál jellem harcos/harcos-fejvadász
Lesvetés
Úszás II
Pusztítás
[ [állandó] ] Varázstárgyak átkai nem hatnak rá
[ [állandó][egyszeri] ]Ha támadás akciólappal megöl egy kalandozót, akkor a kalandozó alapszintjével egyező számú rabszolga kerül játékosa sorába sérült helyzetben(F:6 A:3 M:3 Képzettsége, képessége, neme, jelleme nincs, csak nevesített, vagy rabszolgavadász kalandozóval együtt mehet manőverbe.)

A Vaynakok, avagy tengeri óriások (úszás II) a bestiárium szerint halál jellemű elvetemült óriások, a második legnagyobb, és legerősebbek(pusztítás képzettség 11-es fizikum). Rengeteg rabszolgájuk van, amiket lesből megtámadott hajók elsüllyesztésekor szereznek be. (lesvetés képzettség, első és harmadik képesség)
Mindenképpen erősti a rabszolgavadász koncepciót, kisebb mértékben az óriáspaklit.

8/UR
Hiwith Nagyasszony
A Hiwith boszorkányrend belső körének tagja;erioni,örömnegyedbeli
5MP 3-as Szint Varázshasználó/Boszorkány; pszi,antiss;Káosz jellem
Fiz:4
Asz:9
Men:8
Álöltözet
Színészet
Lélektan II
1MP[elfordító]Célpont ellenséges női kalandozónak asztrál mentődobást kell tennie. Ha sikertelen, akkor az adott fordulóra átkerül a Hiwith Nagyasszony irányítójának Sorába, és ő irányítja. Ha sikeres, akkor a kalandozó pihenő helyzetbe fordul

-Az árnyékháború óta nem jött ki káosz jellemű boszorkány, Krán óta meg semmilyen sem, olyan meg ami a női kalandozóknak okoz kellemetlenséget, soha sem
-Kék éjszakák árnyai végén Dharran ecseteli, hogy 9 nagyasszony kérte, és adta oda magát, hogy a kés rítusát elsajátítsa.

8/UE
A kés rítusa
2 MP ID: Pillanat AT: Varázslat F: Sor S: X Használó:Boszorkány
Csak káosz vagy halál jellemű kalandozó használhatja. Kijátszása után a Mélységbe kerül.
Játékosának célpont nem sérült kalandozója X szintet sebződik, és az ellenfél sorában egy ugyanolyan fajú, vagy hovatartozású kalandozó is X szintet sérül, amit semmiképpen sem lehet csökkenteni. X nem lehet több az irányítójának sérülő kalandozójának alapszintjénél.

9/UR
Gereznavért 1MP Páncél
ID: Végleges AT: Varázstárgy F: Sor S: N
A kalandozó, akihez csatolják 1 szintet sérül
[ állandó ] Védőküszöb:6 SFÉ:1
[ állandó ] Viselőjére semmiképpen sem hatnak hatalomszavak

9/UE
Syrmael Berkanu nagyasszony
abasziszi boszorkányrend feje.
5MP 3-as Szint Varázshasználó/Boszorkány; pszi,(antiss talán),hatalomszó;Halál jellem
Élettan II
Méregkeverés II
Lélektan
Szolga nyelv
[Ford1]A képesség aktivizálásának feltétele irányítójának egy aquir férfi kalandozójának pihenő, vagy egy hatalomszóval rendelkező kalandozójának sérült helyzetbe kell forgatása: A Syrmael Berkanu nagyasszony Nemes nyelvet kap a forduló végéig
[elforg.] Pihenő helyzetbe forgat egy hatalomszóval rendelkező ellenséges kalandozót

-A Syrmael Berkanu nagyasszonyai használnak aquir hatalomszavakat, amikhez az energiát aquirokkal folytatott szexuális kapcsolat ad. (Summárium hatalomszó bevezetés)

SZUE
SZUE
Pengetáncos
6MP 4-es szint harcos-VH/Harcos-varázsló Élet jellem, Pszi, forma: Aura,Kard
Sirenari elf, a rehynnek belső testőre.
Asz:8
Men:8
Akrobatika II
Lefegyverzés
Vakharc
1 MP [megszak, harci, elforgató] MP igényéért kijátszhat egy közelharci támadás akciólapot. A támadáshoz nem kell elforgatni. A képesség egy harcban ötször használható.
[ [állandó] ] Csatolható hozzá pajzs helyett Közelharci fegyver (nem csak Kiegészítő fegyver). Ha legalább két fegyver van csatolva hozzá, akkor +1 alapszintet kap.
1MP [harc előtti] A pengetáncos a harc folyamán 1MP-vel olcsóbban varázsolhat varázslói varázslat akciólapokat.[/quote]
Aquir

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. ápr. 23., 01:37:23

Említettem másik topikban a morgena-kolostort, gondoltam megmutatom plusz még hozzá egy érdekes morgena-papot. (Sorry ha gond, hogy mindenhol hozzászóltam)

MIért lenne baj?? Hajrá!
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. ápr. 22., 14:12:37

Említettem másik topikban a morgena-kolostort, gondoltam megmutatom plusz még hozzá egy érdekes morgena-papot. (Sorry ha gond, hogy mindenhol hozzászóltam)

Angyal
Morgena-pap
PAP-Pap
MP:5 Szint:2 F:7 A:8 M:6 Pszi, Antiss Jellem: Káosz
Szférák: Halál, Lélek
Építészet, Méregkeverés, Vallás
Leidézése után irányítója tetszőleges számú eseménylapot kivehet Múlt/Mélységéből, az így kivett lapokat vissza kell keverni irányítója Jövő paklijába.
[[állandó][egyszeri]] Célpont építmény képességét irányítója még egyszer aktivizálhatja az adott fordulóban. (Feltételének figyelembe vételével)

Morgena kolostor
DP:1 Tám:3/Védők:3 Csatolhatóság: Nincs
Kijátszási feltétele: Morgena hitű kalandozó
[egyszeri] Célpont Jövő pakli legfelső lapja a Múltba kerül.
[[állandó][ismételhető]] Csatolható hozzá 1 méreg akciólap (Összesen max. 3) arccal lefelé. Ha a Morgena kolostor ellen egy ellenfél sikeres Építmény bevétel manővert hajt végre, akkor a hozzá csatolt lapok a Múltba kerülnek.
[harc előkészítési] Irányítója egyik kalandozójához ingyen csatolhat egy hozzá csatolt méreg akciólapot.
alans

HozzászólásSzerző: alans » 2010. ápr. 22., 06:21:39

Akkor egy lapötlet!

Nomád
Szint 2, F:8 A:5 M:5
Jelző kalandozó. Nem tehető pakliba. Szimbolizáló helyettesítő lap.
Képzettségek:lovaglás, mesterlövészet, nyomolvasás

Tudom, hogy létezik de ha kijönne konkrét lapként is mint a lovag, gólem vagy a zombi annak szerintem sokan örülnének.
TakiDavid

HozzászólásSzerző: TakiDavid » 2010. ápr. 20., 21:39:07

Néhány lapötlet. Neveket ne várjatok tőlem :D

Már a korábban említett építmény:

x épímény
nem neves
kihozási feltéte: két nem jelző kalandózó irányítása
csatolhatóság nincs
dp=0
Képesség:
1mp [egy/kör] Képesség aktivizálásának feltétele a x építmény feláldozása. Irányítója cserepaklijából kikereshet egy építményt és ingyen, feltétel teljesítése nélkül leidézheti azt. Az így leídézett építmény nem ad dp-t, és az ellene indított bevétel manőver ingyenes. Ha aktivizálták első képességét irányítója maximum egy építmény irányíthat a játék során.

És az újak:

y eseméynlap
mp=0
időtartam végleges
képessége:
1mp [állandó] Aktivizálásának fordulójában Szövetségesek képességei nem érvényesülnek. Képességét csak az erőforrások fázis végén lehet aktivizálni.

z eseménylap
mp=1
időtartam pillanat
képesség:
[megszak] Bestia aktivizálásakor, illetve kijátszásakor idézhető a Jelenbe. A besti támadása mindenképpen sikeres. Irányítója húzhat egy lapot.

q eseménylap
mp=2
időtartam végleges
képesség:
[állandó] Irányítójának támadás akciólapjai ellen sfé-k nem érvényesülnek.

Várom a kritikákat.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. márc. 25., 21:09:53

Lehetséges új topicot nyitni.
De javaslom, hogy lehetőleg ne a plusz képesség ráírása legyen az univerzális recept. Nagyon jól tudod az elmúlt évekből, hogy ez nem működik. :p
Ha egy képességről "híres" lehet egy lap, akkor az általában önmagában is elég. (Vagy kis célzott segítséggel.)
Ha egy képesség nem olyan, hogy híres legyen róla a lap, akkor jogosan merül fel a kétely, hogy miért van rajta. Nyilván világhűség is számít, de a legjobb laptervek egyszerre hűek a világhoz ÉS hatékonyak/érdekesek a kártyaparti/decképítés közben.