Koponyafüzér

Ha laptervet keresünk, akkor itt nézünk szét. Az ide feltett és kiadott lapokért 4 tiszteletpéldány adunk. Kész lapterveket írj ide! Nem vitafórum, arra ott van a Lapötletek topic.
Fórum szabályok
1. Szabadfogású laptervező bajnokság topic nem vitafórum, ide csak kész terveket írjatok fel.
2. A Lapötletek topic a vitafórum, itt beszéljétek meg őket.
3. A szerző a lapötlet itteni nyilvánosságra hozásával hozzájárul, hogy azokat a Két Mágis kft. megjelentesse akár megváltoztatott, akár változatlan formában.
4. A változatlan formában megjelentetett laptervért automatikusan jár a 4 tiszteletpéldány a lap megjelenését követően.
Aerrow

Re: Koponyafüzér

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. feb. 01., 17:09:29

Egyébként azért adtam neki azt a címet h "Koponyafüzér visszaszerzése", hogy hangozzon valahogy. Mindenesetre tartom, hogy a leg-polkorrektebb, és mégis valamennyire hangzatos cím a "Családi koponya visszaszerzése" lenne.

Ebben benne van m inden és nem gondol hozzá az ember semmit, ami ne tartozna bele Azgrog történetébe.

Az asztrál/Mentál bonószt díjazom.

A raktározandóságnak éppen van értelme, akkor viszont bővíteni/könnyíteni kéne a megoldási feltételeket mert így csúnyán megszivatja a jelenbe kerülős képességekre építő paklikat, de cserébe nem sokan tudják egyedül biztosra oldani. Ha ebben a formában raktározandó lenne akkor megint szinte senki nem használná.

Szerintem az a biztos, ha a nevén kívül minden marad.
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. feb. 01., 09:45:42

hi!

EwiL!
Nekem speciel nem az jut az eszembe, de ugye midnenki más.. Ugyanakkor nem bántásból, de az ork koponyájának visszeszerzése, nem annyira hangzatos és ugye így alapból nincs értelme, mert az ősei koponyáját tartja tiszteletben az ork, nem akárkiét...

De! Ha már ennyire elmenteünk az általánosságokba az eredeti tervtől, akkor már a küldi nevét is visszaleheten állítani, koponyafüzér visszaszerzése-re... pláne hogy mi lett a küldi új képességei... Apropó új képesség... ne legyen inkább raktározandó a küldi? Ami elveszett elveszhet megint.. :) (sőt agyvihar, de a küldit az orkohoz kelljen csatolni, és akkor hagyja el a jelent ha az ork is elhagyja... )

bye: ComEcon
EwiL

HozzászólásSzerző: EwiL » 2010. jan. 30., 22:50:35

Nekem egy ilyen névről valami ősfaj egyed koponyájának visszaszerzése jut eszembe, nem pedig egy átlagos ork koponyája. Javaslom, hogy inkább valamilyen "ork koponyájának visszaszerzése" szerű neve legyen inkább (bár nem tudok ennél kreatívabbat modani egyelőre)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. jan. 30., 12:19:21

Helyzetjelentés, aktuálisan gy néz ki:

1 MP Ősatya koponyájának visszaszerzése Eren Út:4 DP:2
- K:Asztrál>6 + Mentál>6
- SZERENCSEVADÁSZ + Taktika
- Nevesített ork
Ha a megoldott küldetések között van, akkor a Jelenbe kerüléskor érvényesülő laphatások nem érvényesülnek. Nem érvényesül a megoldó játékosra.
A megoldó csapat egyik kalandozójának Asztrálja és Mentálja 2-vel nő véglegesen.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. jan. 27., 23:22:46

Értem én.

Nem beszólni akartam Neked, csak kifejtettem, hogy ez a cím-variáció talán miért állná meg jobban a helyét. :)

Písz!
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. jan. 27., 18:35:33

Aerrow!

Amúgy nagyon nem olvasod amit írok. Tudom, hogy Vasharapó apjáé volt a koponya. Tudom, hogy Vasharapóhoz készült a küldi. DE! Már előbbis leírtam, hogy általánosítva van a küldi , nevesített ork oldja meg, akkor szerintem nem kéne ennyire kötni az ebet a karóhoz, hogy csak apai koponyát lehet visszaszerezni.. És leginkább a megnevezést nem éreztem "hangzatosnak"....

Bye: ComEcon
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. jan. 27., 12:54:04

Az Ősatya koponyája elnevezéssel annyi baj, hogy a történetben szereplő koponya Azgrog apjáé volt, aki legfeljebb 20 évvel (és akkor sokat mondok) dobhatta fel a pacskert a koponya visszaszerzése előtt.

Esetleg arra gondoltam, hogy a "Családi koponya visszaszerzése" név egész tűrhetően hangzik és jobban passzol a kontextusba...
Zargas

HozzászólásSzerző: Zargas » 2010. jan. 27., 00:01:26

Jah... most már én is... ","... :)
jimme

HozzászólásSzerző: jimme » 2010. jan. 27., 00:00:49

MOst már látom ki a lektor :).
Elérhetőségeim:
e-mail: remigen(at)freemail.hu
msn: remigen(at)hotmail.com
telo: 0670/504-5125
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. jan. 26., 19:20:14

Átírtam Ősatya koponyájának visszaszerzésére. Ha ennél is jobb ötlet jön, akkor persze még változhat. Ezen felül a koponyafüzéres párhozamot is ráraktam, és így néz ki most:

1 MP Ősatya koponyájának visszaszerzése Eren Út:4 DP:2
- Nevesített ork
Ha a megoldott küldetések között van, akkor a Jelenbe kerüléskor érvényesülő laphatások nem érvényesülnek. Nem érvényesül a megoldó játékosra. A megoldó csapat egyik kalandozójának Asztrálja, és Mentálja 2-vel nő véglegesen.
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. jan. 26., 15:16:51

hi!

az "Atyai-kopnya visszaszerzése" azért nem túl szerencsés, mert mint már említve volt nem Vasharapóra van kihegyezve a küldi, és így az ynevhűség sem szenved csorbát ha nem konretizáljuk, hogy apáról van szó, hanem szimplán ősről.... Mert Bárki (persze csak ork :) ) kerülhet hasonló helyzetbe és megpróbálhatja visszaszerezni....

Bye: ComEcon
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. jan. 26., 12:56:02

Hi!

Eredetileg én is azért neveztem koponyafüzérnek, hogy ne hangozzon snasszul. :)
Esetleg lehetne "Atyai-kopnya visszaszerzése", mert a saját apjának a koponyáját kötötték el tőle.
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. jan. 26., 10:51:36

hi!

A koponya visszaszerzése elég snasz megnevezés.. Nem lehetne mondjuk Ősatya koponyájának visszaszerzése, vagy valami hangulatosabb... pláne ha nem Azgorgra van kihegyezve, hanem bármely nevesített ork tudja oldani, akkor simán lehetne ilyen, vagy Ősi koponya visszaszerzése, mert uyge akkor már akárkinek a koponyájáról lehet szó..

bye: ComEcon
jimme

HozzászólásSzerző: jimme » 2010. jan. 15., 00:45:15

Köszönjük Ewil a felsorolást. Ebből csak az ork énekmondó az, aki érdemleges, de ő is az ork pakli miatt.
Elérhetőségeim:
EwiL

HozzászólásSzerző: EwiL » 2010. jan. 14., 22:35:38

Tajekoztatasul leriom azokat a SZERENCSEVADASZokat, akiknek van Taktikajuk:
    Juszaf Dey
    Kahrai utasz
    Mosolygo csatamagus
    Ork enekmondo
    Sobirai rablovezer
    Terdoraen
jimme

HozzászólásSzerző: jimme » 2010. jan. 12., 21:42:22

Így már egy gyakori lapnak el is megy mivel elég specifikus.
Gondolkozzunk kicsit ikerben is a megfogalmazásban:
Ha a megoldott küldetések között van, akkor az ellenfelek Jelenbe kerüléskor érvényesülő laphatásai nem érvényesülnek.
Elérhetőségeim:
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. jan. 12., 19:11:03

Az alábbi verzió fut teszten:

1 MP Koponya visszaszerzése Eren Út:4 DP:2
- Nevesített ork
Ha a megoldott küldetések között van, akkor a Jelenbe kerüléskor érvényesülő laphatások nem érvényesülnek. Nem érvényesül a megoldó játékosra.

A megoldási feltételek egyszerűsödtek. Ha van észrevétel, akkor azt ide írjátok.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2009. dec. 07., 21:33:41

Hello!

Valaki felvetette, hogy így nehezen megoldható a küldi, illetve kb orkokon kívül senki nem oldja.
Az eredeti tervben azért adtam meg ilyen nehezen megoldható feltételeket, mert az volt a lényege, hogy megoldatlan maradjon (Shindar mintájára).

A mostani képessége tényleg jobb, viszont lehet h a második feltételt valami univerzálisabbra kéne változtatni. például SZERENCSEVADÁSZ + valamilyen képzettség aminek egy felgyújtott városban van valami gyakorlati haszna, de nem is túl jellemző a szerencsevadászokra.
Én a Taktikára gondoltam, de várok minden építő jellegű kritikát.
admin
Site Admin

Koponyafüzér

HozzászólásSzerző: admin » 2009. dec. 06., 14:06:59

Aerrow szerzeménye

Eredeti terv:

Kód: Egész kijelölése

2 MP Koponyafüzér visszaszerzése Eren Út:4 DP:2
- 2xK:Asztrál>6 + Mentál>6
- SZERENCSEVADÁSZ + Nem jelző Kalandozó Feláldozása
- Vasharapó Azgrog
Megoldásáig nem érvényesülnek olyan Kalandozói Képességek vagy Laphatások amik akkor jönnének létre ha egy Kalandozó a Jelenbe kerül, kivéve ha ekkor a kalandozót Irányítója sérült helyzetbe forgatja.

Jelenlegi állapota:

Kód: Egész kijelölése

1 MP Koponya visszaszerzése Eren Út:4 DP:2
- 2xK:Asztrál>6 + Mentál>6
- SZERENCSEVADÁSZ + Nem jelző Kalandozó feláldozása
- Nevesített ork

Változtatás okai:
Kicsit zord lett volna ha bármelyik pakli tudná ellenlapként használni. Így sokkal szinergikusabb lett Azgroggal, hiszen ő meg tudja oldani. És ha már megoldotta, akkor teljesen leszedi (minden kibúvó nélkül) a jelenbe kerülős laphatásokat. Ráadásul csak az ellenfélre hat. Még jobb lett azzal is, hogy az MP-értékét 1-re csökkentettük. A néven azért kellett pontosítani, mert a Summárium szerint 1 koponyát szerzett vissza, és nem egy egész füzért.