Citadella

Ha laptervet keresünk, akkor itt nézünk szét. Az ide feltett és kiadott lapokért 4 tiszteletpéldány adunk. Kész lapterveket írj ide! Nem vitafórum, arra ott van a Lapötletek topic.
Fórum szabályok
1. Szabadfogású laptervező bajnokság topic nem vitafórum, ide csak kész terveket írjatok fel.
2. A Lapötletek topic a vitafórum, itt beszéljétek meg őket.
3. A szerző a lapötlet itteni nyilvánosságra hozásával hozzájárul, hogy azokat a Két Mágis kft. megjelentesse akár megváltoztatott, akár változatlan formában.
4. A változatlan formában megjelentetett laptervért automatikusan jár a 4 tiszteletpéldány a lap megjelenését követően.
jimme

Re: Citadella

HozzászólásSzerző: jimme » 2010. feb. 03., 06:33:47

Amúgy András nekem a Zoggos paklimon (és a földrengésen) kívül van még 2 (mindegyik versenyerős, de természetesen hagyományos paklik), amit megszívat. Emellett még jópár lap. Nagyon nem kellene egy ilyen hatás, nem csak azért mert teljes paklikat öl meg (nem csak szívatva őket), hanem nem nagyon lehet kihozni toronyszint irtó hatást, vagy emiatt értéktelenebbek lesznek.

Mi lenne akkor, ha ilyen hatást miatt kerülne irányítójának toronyszintje a múltba/mélységbe, akkor a hatást előidéző játékos veszítenie/fizetnie kellene pl 2 mp-t. Ezzel eléggé meg lenne fogva minden ilyen pakli, de nem lenne likvidálva.
Elérhetőségeim:
e-mail: remigen(at)freemail.hu
msn: remigen(at)hotmail.com
telo: 0670/504-5125
jimme

HozzászólásSzerző: jimme » 2010. feb. 02., 11:23:16

Vagy mondjuk 2 mp-ért semlegesíthető az adott fordulóra/ nem csatolható hozzá akadálylap, stb. Csak hogy legyen valamilyen opció rajta, ami nem likvidál teljes paklikat.
Elérhetőségeim:
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. feb. 02., 09:49:08

Andras írta:A földrengős paklik mostanában nem voltak versenyen. Ezen kívül a földrengés nomád vonalhoz áll közel, és hogy mást ne említsek pl. Enyészet posványával megoldható a probléma. Nyilván plusz erőforrás, de a Citadella használat is valami helyett veszi el a teret, így az is erőforrásba kerül.

hi!
Nem tudom maradéktalanul osztani nézeteid..
A földrengés nomád vonalhoz áll közel? A törpéshez is elég közel áll szvsz, és mint előbb vázoltam, leginkább egy Dakullal megspékelt törpös paklit szerettem volna versenyre vinni... Igaz még elméleti szinten építgettem a paklit, de szerintem hiba lenne ezt a vonalat teljes egészében kizárni.
A citadella nem igazán veszi el a teret semmitől, vagy legalábbis nem akkora "hátrány" mint egy földengős pakliba belezsúfolni 2-3-4 Enyészet posványát, meg aki kijátsza, illetve várni hogy leszedje a torony képességét, és addig úgy bekkelni hogy az ellen ne nyerjen...:S

Annyira életképtelen ötelet az hogy mindenképpen legalsó lesz, vagy sorrendtől függetlenül ostromolható?

bye: ComEcon
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. feb. 01., 15:56:21

A földrengős paklik mostanában nem voltak versenyen. Ezen kívül a földrengés nomád vonalhoz áll közel, és hogy mást ne említsek pl. Enyészet posványával megoldható a probléma. Nyilván plusz erőforrás, de a Citadella használat is valami helyett veszi el a teret, így az is erőforrásba kerül.
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. feb. 01., 15:39:07

Andras írta:Hosszú idő alatt egyetlenegy paklit láttam amit tönkre tenne, és az Jimme zogg-os paklija. Azt gallyra vágná, tuti. De más olyan paklival nem találkoztam amit lehetetlenné tenne. Olyan meg volt eddig is, hogy egy-egy lap megszívhatta egy másik lap miatt. Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy a titkos nyelvű paklik (amiknek most úgy is nagy része varázslóuras) egy icipicit gyengülnének, de nem rogynának össze a Citadella léte miatt.

Hi!

Aktív/verseny paklik közül lehet... De pl a Földrengetős paklit is teljesen elleheteníti, én pl most gondolkoztam egy Hronin Lok, Dakul kán, +valaki aki földreng vonalon, és ez pl tönkreteheti ezt a koncepciót... (jó, nem életképes versenyen, na de hát próbálkozni lehet(ne)...)
De ha mindenképpen ez a megfoglamazás marad, hogy az egész toronyra voantkozik, akkor legalább a torony legyen mindenképpen legalsó, vagy sorrendtől függetlenül lehessen ostromolni....

bye: ComEcon
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. feb. 01., 15:00:29

Hosszú idő alatt egyetlenegy paklit láttam amit tönkre tenne, és az Jimme zogg-os paklija. Azt gallyra vágná, tuti. De más olyan paklival nem találkoztam amit lehetetlenné tenne. Olyan meg volt eddig is, hogy egy-egy lap megszívhatta egy másik lap miatt. Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy a titkos nyelvű paklik (amiknek most úgy is nagy része varázslóuras) egy icipicit gyengülnének, de nem rogynának össze a Citadella léte miatt.
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. feb. 01., 14:00:23

hi!

Átgondoltam, és átolvastam mégegyszer...
Első ránézésre jónak tünt mert a hétvégi versenyről szivemben volt a tüske, mikor az agyon csatolt tornyaimat Zoggolták... :S
Második ránézésre igaza van Jimmynek, hogy komplett paklikat tenne tönkre...
Olyan megoldás, hogy semlegesítene olyan elleséges hatást amely irányítójának toronyszintjét nem áldoztathatja fel, nem semmisítheti meg, és nem küldheti Múltba/Mélységbe. Sikeres ostrom manőver ellen nem érvényesül....blabla..
VAGY csak erre az egy toronyra érvényesüljön, hogy csak ostromolni lehessen!

Bye: ComEcon
jimme

HozzászólásSzerző: jimme » 2010. feb. 01., 12:25:41

Ilyen hatásokat nem szeretem. Teljes paklikat likvidál ez az egy lap...
Elérhetőségeim:
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. feb. 01., 09:58:20

Még mindig jó szvsz, már ha számít a véleményem... :)

Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. jan. 30., 12:20:29

Helyzetjelentés:

Citadella
Fal: 3
Nyilt lap.
Irányítójának toronyszintjét ellenséges hatás nem áldoztathatja fel, nem semmisítheti meg, és nem küldheti Múltba/Mélységbe. A képesség nem érvényesül irányítója elleni ostrom manőver során.
ComEcon

HozzászólásSzerző: ComEcon » 2010. jan. 26., 11:06:13

hi!

szerintem nem rossz. Véleményem szerint ebben a formában elfogadható....

admin
Site Admin

Citadella

HozzászólásSzerző: admin » 2009. dec. 06., 14:05:04

Thommo szerzeménye

Eredeti terv:

Kód: Egész kijelölése

Citadella
Toronyszint Fal: 3
(állandó) nyilt lap lesz
Toronyszintek csak sikeres ostrom manőver hatására kerülhetnek múltba/mélységbe

Jelenlegi állapota:

Kód: Egész kijelölése

Toronyszint Fal: 3
(állandó) nyilt lap lesz
Irányítójának toronyszintjét ellenséges hatás nem áldoztathatja fel, nem semmisítheti meg, és nem küldheti Múltba/Mélységbe. Sikeres ostrom manőver ellen nem érvényesül.

Változtatás okai:
A lapterv mögötti szándék világos. A lap szövegezését ehhez igazítottuk. Véd az ellenfél Tharr szentélye, Zoggja, Földrengése, Forgószele ellen, és a saját Weila-szentély, Igere-szentély, Való-torony működésével is az elvárt módon működik együtt anélkül, hogy kérdés vetődne fel. (Azaz ezeket továbbra is fel kell áldozni.)