Laptervező bajnokság - Százháború

Ha laptervet keresünk, akkor itt nézünk szét. Az ide feltett és kiadott lapokért 4 tiszteletpéldány adunk. Kész lapterveket írj ide! Nem vitafórum, arra ott van a Lapötletek topic.
Fórum szabályok
1. Szabadfogású laptervező bajnokság topic nem vitafórum, ide csak kész terveket írjatok fel.
2. A Lapötletek topic a vitafórum, itt beszéljétek meg őket.
3. A szerző a lapötlet itteni nyilvánosságra hozásával hozzájárul, hogy azokat a Két Mágis kft. megjelentesse akár megváltoztatott, akár változatlan formában.
4. A változatlan formában megjelentetett laptervért automatikusan jár a 4 tiszteletpéldány a lap megjelenését követően.
zombee

Re: Laptervező bajnokság - Százháború

HozzászólásSzerző: zombee » 2011. ápr. 23., 16:11:02

Sziasztok!

Nekem mostanában sikerült elolvasnom a könyvet.
Néhány lap5let így született meg a fejemben.

Az Élet dala 6 mp pillanat Bárd dalmágia
Irányítója bármely Múltban/Mélységben lévő célpont kalandozó lapot ingyen a Játékba hozhat.
Hatalomszóval rendelkező elf kasztmegkötéstől függetlenül használhatja hatalomszóként.
Ekkor a célpont a továbbiakban elf fajúnak is minősül és a következő laphatást kapja:
állandó Nem hat rá hatalomszó akciólap, kivéve, ha Játékosa úgy akarja.

Nem tudom, lehet alapból hatalomszónak kellene lennie. De így Kenawyn és a többi elf bárd is bírja használni.
Persze bármely bárdos paklikba is belefér, de nem hiszem, hogy ott megérné használni.

Szakértők segítsége eseménylap 3 mp végleges
Gnóm kalandozó elforgatásával ingyen kijátszható.
Jelenbe kerülése után lemásol célpont felszerelést és Játékosa raktárába kerül.
crantai

HozzászólásSzerző: crantai » 2011. márc. 05., 10:47:43

Üdv!

Én szívesen játszanék ÉGI HAJÓKKAL!!!!!!!!!!!!! Meg nagy hősökkel. Ha lessz olyan szavazás, akkor én arra szavazok, hogy valami spec hadszerek legyenek, védelem X kulcsazóval. Ami azt jelentené, hogy akármi ne tudja lef...ani.

crantai
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. márc. 02., 16:53:34

GLAD írta:Égi hajó felkutatása képen is egy rom van, itt a másodkorban elég aktívak voltak, így használjuk őket. :D

Azon a lapon nem rom van, hanem égi hajó - meglepő módon... :D
A mondat másik feléhez segítséget kérek.

A véleményezés-dologban meg azt látom, hogy a kártya-tervek egyfajta egyéni álmodozás termékei - ezért nem szívesen vitázunk róla - és mások változtatási szándékát nehezen fogadjuk - ami érthető.
Én írtam egy dolgot, a sárkány szövetségest, ami kalandozóként és bestiaként is játékba avatkozhat. Senki nem mondott semmit (kiv. DCSP).

A nevesített felszerelés igen nehezen játszható lap, általában 1-1 pakliba jó. Fényúron kívül egy se állta meg a helyét. Küldetésnek se sokkal jobb, de ott betölthet mellékfunkciót, mint a Shindar - nem azért rakom ki, hogy megoldjam.
A 2-4-e neves küldetés 3 feltétellel kicsit jobban körvonalazza, mikhez passzol, mint a KINCS X.
De ezt nem azért írom, hogy rádtukmáljam az agyszüleményem, hanem hogy lásd, én mire gondoltam.

Meg jó lenne tudni mennyi lap lesz abból a majdani (mikori?) kiegből ilyen közösen tervezett?
1, ahogy lenni szokott? És akkor akadálylap / hajó / szövetséges / megint kalandozó / mi legyen?
Az hogy vki felír 20 tervet, nem jó. Csak a fanatikus, meg a halálosan unatkozó ember képes végigolvasni (én ez utóbbi vagyok).

Az író aszondta, ynev-szakért, ha kell...

De nyilván, ha van mozgás, előbb utóbb beindul.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. márc. 02., 15:42:32

Hali!

Köszi a véleményezést, de nem szeretném őket küldinek (max kincs). Laphatássemlegesítés nem rossz, de már van ilyen, azt hiszem. Égi hajó felkutatása képen is egy rom van, itt a másodkorban elég aktívak voltak, így használjuk őket. :D
Küldi gondolataim teljesen más irányokban vannak, mint az eddigiek, anno kifejtettem.
Őszintén szóval arra céloztam, hogy mi van a többiek tervével? Legelején jöttek a tervek s nem volt nagy eszmecsere róluk, talán tabuvá vált? Vagy nem tudok valamiről? Illetve az író is hallgat.
"Ez a világ talán egy másik bolygó pokla." - Aldous Huxley
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. márc. 01., 15:42:45

Hy, Glad
Megnéztem újra az égi hajóidat (aztán láttam, hogy már reagáltam rá tavaly - legyenek küldetések, és megoldva adják a tápot (harcot kezd, 5 sebzés, stb., azok tök jók) - Van az Égi hajó felkutatása régi Manif-os küldetés. Ha az küldetés, ezek is lehetnek. 2mp 4DP paraméterrel.

Esetleg tennék rájuk egy olyat, hogy: ha megoldásra váró küldetés, játékosa múltba dobhat egy azonos nevű lapot kézből. Ekkor semlegesítheti egy Kalandozó lap jelenbe kerüléskor / múltba dobáskor aktivizálódó laphatását.

Hm?
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. márc. 01., 14:57:17

Már felírtam anno. :) Illetve szinte az összes karakter is már szerepeltetve lett.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. márc. 01., 13:13:18

Nem toom.
Nekem nincs meg a regény (lusta voltam megvenni).
Írj fel lapokat, ha van terved, aztán hátha jön vki.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. márc. 01., 08:37:35

Sziasztok!

Mi a helyzet ezzel a topikkal? Feledés?
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. feb. 10., 21:50:59

Ez így jó is volna, csak másodkori neves ősaquirok azér' ne legyenek gyakoriban. A hramgaug is sztem CSAK azért lett gyakori, hogy a Hramhoz legyen elég belőle mindnekinek, és ne járjon úgy, mint az Úmarrok meg a consularok.

Ahogy korábban is írtam, az ősaquirok, kalahorák inkább szövetségesek az én szememben, de még a neves sárkányok is. Ha a Százkarú király összefügg a Gae Bholgával - már pedig összefügg - akkor rátennék egy olyat, hogy: feltétel teljesítése nélkül leidézhető, ha játékosa irányítja a Gae Bholgát (fordítva amúgy se megy, mert a GB kincs, és nem lehet ingyenesíteni, se az idézését megkerülni.)

A kihívós képességek jók, erősek, ma népszerűek is. Úgy építeném fel pl Erragal-ét, hogy az aquir/elf ellenél ellen erősebb legyen, de akkor se legyen aktivizálhatatlan, ha az ellenfél nem játszik ilyesmivel (mert ez ugye előfordulhat), pl: Irányítója harc manővert kezdeményez. Ha az akadályozó kalandozó rendelkezik hatalomszóval, akkor a manőver során nem használhat ellene felszerelését. Ha a az akadályozó kalandozó meghal, az összes felszerelését csatolni kell Erragalhoz.

A sárkányokon lenne képesség, hogy szövetségesből bestiává / kalandozóvá tudjanak átalakulni.

Ezekhez mit szólsz?
braka

HozzászólásSzerző: braka » 2011. feb. 10., 14:32:41

Kapanyanyimonyok: értem hogy mire gondolsz, és igazat is adok neked. Tényleg nem jók az olyan egyedi lapok, amik csak együtt erősek. De azt meg lehetne próbálni, hogy egy koncepciónak a lapjait más-más gyakorisági kategóriákban kiadni. Jó példa erre a hramgaug. Már önmagában is erős, de ha rá építesz paklit, akkor lesz igazán ütős ha megspékeled pár egyedi lappal(pl.: VHGY, halottmozgató köppeny). Jelen esetben ha ezen lapterveim netalán kiadásra kerülnének, Medvetestvér Akyir és Erragal jönne ki egyediként, Akyir és a Százkarmú pedig gyakori vagy átlagosként.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. feb. 10., 13:42:04

Braka, hogy egy South Park szállóigét idézzek: "ezeken még dolgozz egy kicsit".

Sokan évek óta tiltakozunk az olyan lapok megjelenése ellen, amire rá van írva, mi az az EGYETLEN másik lap, amivel használható, ld. játék elbutulása.

Én értem, hogy a könyv hangulatát ezek jól visszaadják, de gondolj bele, mennyit érnének 1 kieggel később...
Tipikus 1paklis lapok, mint Onry, Velias. Erős, erős, meg tán hangulata is van (1-2 meccsen), de hosszú távon nem mozgatja a pakliépítő kedvet, a hangulatra ráúnsz és vége. Onryval 1 hónapig tök jókat játszottam, volt benne versenyerő is, de már akkor 300 Ft volt, mikor 2.-3. helyezéseket hozott.

Nem balhét akarok, meg semmi rosszat, csak elmondtam mit gondolok.

Ja, a Régens messze jobb a többinél, csak be kell kalibrálni ésszerűen.
braka

HozzászólásSzerző: braka » 2011. feb. 10., 12:28:26

Még néhány ötlet:

14MP Százkarú király
Másodkori aquir, a Homályhegyek ura.
HARCOS/VARÁZSHASZNÁLÓ-Harcos/Varázsló 6.szintű Halál_jellem, Pszí, Hatalomszó, Formák: Összes
F:12, A:10, M:12; AsztrológiaII, DémonológiaII, StratégiaII
Jelenbe kerülésekor irányítója raktárába kerül a Gae Bholga, és azonnal csatolni kell a Százkarú Királyhoz.
Titkos nyelv
Túlütés: 3
[(állandó)]Túlütése akkor is érvényesül ha olyan akciólappal céloz kalandozót, amihez nem kell támadásdobást tenni. Egy fordulóban egyszer érvényesül.

10MP Erragal
Másodkori elf
HARCOS/VARÁZSHASZNÁLÓ-Harcos/Varázsló 5.szintű Rend_jellem, Pszí, Hatalomszó, Formák: Összes
F:11, A:11, M:10; LefegyverzésII, MesterlövészetII, TaktikaII
Nemes nyelv
Ha Sorban van és csatolva van hozzá a Gae Bholga, kikerül a játékból. Ezután irányítója sorába kerül a Százkarmú, és csatolni kell hozzá a Gae Bholgat.
Kincskeresés: 4
[(1/kör)]Célpont ellenfél aquir kalandozóval harc manőverbe kezd. A célpont nem használhatja ellene egyik felszerelését. Ha a célpont meghal, az öszes felszerelését csatolni kell Erragalhoz.

13MP Százkarmú
Másodkori elf, a Gae Bholga megszállotja
HARCOS/VARÁZSHASZNÁLÓ-Harcos/Varázsló 5.szintű Halál_jellem, Pszí, Hatalomszó, Formák: Összes
F:12, A:8, M:9; LesvetésII, PusztításII, VeszélyérzékII
Nemes nyelv
Igaz név: Erragal
Túlütés:3
Elfekkel nem okoz jellemellentétet.
[(állandó)]Ha csatolva van hozzá a Gae Bholga, titkos nyelvet kap, alapszintje 2-vel nő, és 2-vel kevesebbért kezdhet sorelhagyó manőverbe.
[(állandó)]Ha manőverben megöl egy kalandozót, a manőver végén a sorba visszatérés helyett célpont toronyszint ellen ostrom manővert kezdeményezhet. Egy fordulóban egyszer érvényesül.

Rejtőző Régens
Egy kiirtott nép utolsó tagja.
Kijátszási feltétel: Nevesített elf irányítása
Szövetségpont: 6
Ha az ellenfél irányít aquirt, kijátszási feltétele nélkül leidézhető.
[(állandó)]Ha egy aquir elhagyja a Jelent, kap egy szövetségpontot.
[(XSZP, állandó, semlegesítő)]Semlegesít célpont hatalomszót, ha a hatalomszó létrehozója nem fizet ki X MP-t. Ha így semlegesít egy hatalomszót, a létrehozó elfordul, és a forduló végéig nem forgatható éber helyzetbe.
[(10SZP, 1/kör)]Irányítója ingyen leidézhet egy elfet.
braka

HozzászólásSzerző: braka » 2011. feb. 04., 10:36:03

Sziasztok!

Mostanában sikerült elolvasnom a könyvet, néhány ötlet tehát tőlem is:

Hitszegő Hölgy
Másodkori aquir, Tükrök asszonya, Királyok szeretője.
Kijátszási feltétel: Nevesített aquir irányítása
Szövetségpontok: 7
A kijátszási feltétel helyettesíthető legalább 5 MP-értékben varázslat/hatalomszó akciólapok Kézből eldobásával.
[(2SZP, megszakító)]Akkor aktivizálható, ha egy ellenfél sorelhagyó manővert indít. Az első harci kör végéig az ellenfél kalandozói lehetnek irányítója akciólapjainak létrehozói. Bármely manőverben résztvevő kalandozó lehet az akciólapok célpontja.
[(3SZP, állandó, 1/kör)]Ha irányítója egy kalandozóját egy ellenfél kalandozója célozza, a célpont kalandozó lemásolja az őt célzó kalandozót, és nem érvényesül rá a nevesítés és a jellemellentét szabálya. Ez a hatás addig érvényesül, amíg a kalandozó sebzést nem kap.

9MP Medvetestvér Akyir
Dariess-chyenn falkavezér, alakváltó
HARCOS-Harcos 5.szintű Rend_jellem
F:13, A:4, M:5; Pusztítás II, Nyomolvasás, Vadonismeret II
Akkor alkalmazható laphatás, ha a Mélységben van. 4 MP kifizetése és egy nevesített, legalább nemes nyelvű elf Kézből Múltba dobása után Irányítója Sorába kerül Akyir.
Túlütés: 2(aquirok ellen ehelyett Túlütés: 4)
[(1MP, egyszeri, harci)] Állat bestiaként megtámadja az ellenséges csapatot. SZÁM:3 TÁMADÁS:13 SEBZÉS:1-2.

12MP Akyir
Az élet dalára született elf
HARCOS-Harcos 5.szintű Élet_jellem, Pszí, Hatalomszó
F:10, A:7, M:8; Pusztítás II, Mesterlövészet, Veszélyérzék II
Nemes nyelv
[(állandó, harci)]Minden harci kör végén gyógyul 1 szintet.
[(állandó)]Irányítója bármikor dönthet úgy, hogy egy kalandozója álltal viselt átkozott felszerelés összes hatását semlegesíti. A továbbiakban ez a tárgy annyi DP-t ad irányítójának, amennyi az MP-értéke.
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. jan. 13., 13:19:19

Ezért ajánlottam, hogy legyen szövetséges, ami bestiaként / kalandozóként is funkcionálhat. Azon a laptípuson JÓ NAGY szövegmező van.
A hibrid, extra design lapok jó ötletek, de azokat inkább speciális ajándékokban látnám szívesen, mint versenyre szánt lapkészletben.

Néhány ilyen esetleges lapon sztem jól meg lehetne monitorozni, milyen lenne a fogadtatása egy megújult kinézetű laptervnek.
crantai

HozzászólásSzerző: crantai » 2011. jan. 12., 15:35:30

Üdv!

Nem mondtam, hogy lehetséges, azt sem, hogynem. A kép fele négyzetre a másik fele kőrre lenne vágva. Én is tudom, hogy rendkívül kicsi a szövegmező a bestia és a kalandozó képességeire, de azt hiszem egy kuriózumnak meg lehet csinálni...
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. jan. 12., 15:16:32

Részemről annyit, hogy BÁRMIFÉLE MÁS grafikai megvalósítást pártolok. :)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2011. jan. 11., 20:07:29

És a paramétereket hova raknád? Egy példa ami tuti érdekelne. A kalandozó alapképességei (úgy mint fizikum, asztrál, mentál) bal alul találhatók, főkasztja, a bal oldalon találhatók. Ezek hova kerülnének?
crantai

HozzászólásSzerző: crantai » 2011. jan. 10., 13:37:04

Üdv!

De én grafikailag úgy csinálnám, hogy a lap fele (függőleges tengely szerint) bestia (bal fele), a jobb meg rend jellemű kalandozó kártya (függőlegesen el lenne felezve). A sárkány szövi is tetszik, de finomítani kell...
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. jan. 09., 18:30:32

Bestia-kaller lap.

Ilyen már van. A megfogalmazás az óriásokon (tán traclon-Uthorr), a kígyószektán, a párducon látható, ekkor kalandozóként kevés/egyszerű dolgot tud és bestiakénti működése van a szövegmezőbe írva.

Úgy kéne megcsinálni, hogy az új Hishiquor szövetséges működjön velük.

Lehet szövetséges is, akinek az egyik képessége, hogy kalandozóvá, másik képessége hogy bestiává válik. és még tud egy 3. dolgot szövetségeként, pl.:
XY
feltétel: neves elf kalandozó pihenőbe forgatása.
szövP: Az elforgatott kalandozó alapszintje.
7SZPáll: Véglegesen kalandozóvá válik: 6.szint 10-10-10, titkos nyelv, Asztrológia II, Legendaismeret II, Veszélyérzék II.
3SZP áll: Bestia akadálylapként gyors hatásként csatolható. 1-13-4. Aktivizálása után újra szövetségessé válik és kerül rá 2SZP. +2 ha semlegesítették vagy ha megölt egy kalandozót)
2SZP, egyszeri: Célpont kalandozó /építmény / szövetséges véglegesen elveszti célpont képességét / laphatását.
crantai

HozzászólásSzerző: crantai » 2011. jan. 09., 11:59:30

Sárkányok: Neves bestia... A fele lap bestia/ kalandozó, rend jellem 14/7 H-H 13,11,11 pszi, titkos nyelv...
Vhogy a catolt lapból kaller lessz, vagy egyszerűen leidézed és nem beépített besziás kaller. ( esetleg kör/ford bestiának csatolható)
Képesség áll. harc egy/kör Ha frontember, minden kalandozó sebződik 2 szintet. Őstűz varázslatnak minősül...
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2011. jan. 09., 11:30:32

Köszi! :)

Amíg nincs eldőlve a hajóknak, hogy kincs/új típusú akciólap addig nem tervezek több hajót. Vannak még. :)

Sárkányok kallerek beépített besti támadással, már uncsi részemről.
crantai

HozzászólásSzerző: crantai » 2011. jan. 07., 17:17:53

Glad!

Tetszenek a hajóid. A többi lapterv is...
crantai

HozzászólásSzerző: crantai » 2011. jan. 07., 17:09:50

Szebb jövőt kívánnék, de mint tudjuk ez kicsit p...

Nekem tetszenek a laptervek és lehet a hangulattal egyedül vagyok, de én az égi hajókat kincsnek csinálnám (alternatív megoldásként a hajókhoz, toronyszint v. eseménylap ami manát ad bizonyos kincsek idézéséhez. egyébként glad észrevétele tetszett a hajók, rövid-közép-hosszú távú felhesználásáról)

sárkányok, egyszerre kalandozó és bestia. Tudom nehéz megtervezni, de azt hiszem megérné

a szilánkharcos pedíg veszitse el a tükröző képességét használat után és csak 4mp-ért kapja vissza
Kapanyanyimonyok

HozzászólásSzerző: Kapanyanyimonyok » 2011. jan. 01., 12:05:11

Kicsit korábban ébredtem, mint terveztem...
Néhány felvetés:
1, Égi hajók:
Legyenek küldetések. Az a vonal a játékban kicsit most háttérben van, pár erős és jól eltalált ilyen lap helyrebillenthetné a viszonyokat. Mindegyiknek lenne jelenbe kerülős és megoldáskor működő laphatása-képessége.
Lenne rajtuk 1 aquir, 1 elf és 1 nevesített képzettség típusú feltétel.

2, elfek, aquirok: Neves másodkori aquirból kevés kalandozót szeretnék látni. Elf szövetséges Mallioron kívül nincs, ha a könyv nagy aquirjai szövetségesek, akkor az ellenfeleik közt is lehetne.

3, Neves sárkányok: Ha bestiák, akkor kell lapeldobós hatás, különben pakliképtelen ballasztok lesznek.
Glad gyors hatásként átcsatolható képessége tetszik, ezt mindenre ráírnám, mind tudna beugrani, és mindegyiknek lenne saját hatása. A páncélok, ilyesmik mai állása szerint nem szégyellnék sebzés: 4-ben gondolkodni. ezek mégiscsak neves sárkányok...

4, Bary-Ezrael: Életdalt még gyúrnám: dialektustól függővé tenném, hogy milyen helyzetbe érkezik és a szint csak a létrehozóétól függne. (és nevest csak neves hozhat vissza) A valóságzárvány teszik. A szilánkharcos visszatükrözős képessége jó ötlet. Nálam ez 6/4-es, es tuti nem fejvadász.

5, A troll semmiképpen se legyen kalandozó, főleg ha ebből a fajból ez az 1 db készülne.

6, Glad százkarú király hajója: last battle képesség nekem bejön, ki kell találni, mi a jó megfogalmazás.

7, Aerrow, Bukott herceg: Ez tetszik (főként a szövetségpont-taposás) utolsó képességére valami akciólap-védelmet (toronyszint képességsemlegesítést) jobbnak tartanék. A sápadt Angyal 1-ért 3 sebe sem gyenge, szövetséges képességként Elvira hatás (régi pusztítás varázslat) egyrész kicsit sokadik bőr, másrészt általában kivédhetetlen (Umhian tud hasonlót, rettentő költségekért, ez meg mp nélkül. Jó, Umhian harmatos, de ez meg brutál és még 2 másik erős dolgot művel.)

A héten beszerzem a művet, és akkor írok pár konkrét tervet. (4 órát aludtam, ezt tessék bekalkulálni, ha nagyon benéztem valamit)
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 16., 12:18:39

ezrael & bary tervekről:

Az elsők lobogója (neves)
-Nem rossz, szerintem a viselőjére is hasson. Ehhez jól jönne ki, ha lenne egy aquir aki asztrál/mentállal machinál.

Alvunosi hőkutak
-Igazában sosem értettem, hogy mire jó az, hogy bárki használhat egy akciólapot, mert úgyis olyan kallerokat használok akik tudják használni, máskülönben ha esik az adott építmény bukik minden. Alapvetően jópofa, de más irányba mennék vele inkább

Alvunosi hőkutak lázadó ura
-Beépített bestia, végülis jó, de ezt sokszor használjátok, így vagy ezt átalakítani v. a többieket.

A Hitszegő Hölgy (neves)
-Tetszik! :D

Szilánkharcos
-Ezt így ne. Máshogy legyen köze asszonysághoz.

Enua Hillio (neves)
-Képnézegető verziója jobban tetszik.

Akyir (neves)
-Nem látok benne sokat. Keményebbre csinálnám. A gyógyulás jó benne. Túlütés és aquir ellen + túlütésszint nem bejövős koncepció.

Medvetestvér
-Nem jó. Ha beépített bestia akkor valami más hatással éljen.

A Bukott Herceg (H) neves
-Aerrow verziója állati! :D Tehát amaz jobb.

Hullócsillagok fia
-Nem nagy ügy, de 5/3-nak jó lesz.

Shamyllon (neves)
-Újabb beépített besti...

Az Élet Dala
-Sok a szöveg rajta, de alapvetően jó. Kis finomításra szorul. :)

Lávakő Nyakék
- Végülis miért is ne, bár nem túl egyedi

Úmran (neves)
-Nem erős, brutalizálni kellene. :P
"ha így 0-ra csökken ingyen kijátszhatja." XDXDXD

A Vén Szakértő (neves)
-Inkább az égi hajókkal kombinálnám. :) De végülis nem rossz.

Valóságzárvány
-Nem is tudom, ilyesmik már vannak nem?

Holdfény Erragal (R) Neves
-Nem jön be

Hr Kr (neves)
-Kis egyszerű, de az ilyenek általában továbbjutnak.

A Százkarú Király (H) Neves
-Mintha hasonló képességek lennénk máshol.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. dec. 15., 19:44:13

Ez nem fog idén befejeződni, nyugi. Szerintem van aki még nem is olvasta a könyvet pedig szerette volna.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 15., 15:22:51

Mi lett ezzel a topikkal?
Senki nem tervez, kritizál már semmit? Esetleg új akciótípusos részek is feledésbe merültek? Ha már az összes lehetséges név már el lett lőve, azért ne álljon meg a menet.
-Jó tudom, most mindenki elfoglalt, csak ha lenne erre szabadidő, ne halogassátok. :) (Meddig van a határideje ennek?)
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. dec. 07., 20:57:36

mg-b írta:Üdv!

Örülök, hogy így felpörgött a téma; részemről a játéktechnikához csak korlátozottan értek, világhűségi szempontból azonban igyekszem majd segíteni - ma-holnap lesz is rá időm.

mg-b

Törvényszerű volt azután, hogy a másik laptervező pályázat az első konklúziójához ért.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 07., 13:22:19

Sziasztok!

Jó ötletnek tartom a jármű dolgokat. Ahogy másodkorban égi hajók, hetedkorban a másféle hajók is szóba kerülhetnének. Pl Narvál, talavrai zászlóshajó
A csapathoz csatolós rész elég zökkenősnek tűnik. Szerintem csak úgy lehet megoldani, hogy kallerhoz csatoljuk v. sorba kirakható s mint plusz egység a manőverben ott van a kalandozók mellett, nem lenne pozíciója csak hat a manőverben résztvevőkre.
Aquir, szerintem nem jó érv, hogy "nem szeretek manőverbe menni" :D
MP-vel kapcsolatban még erősebben gondolom, hogy drágának kell lennie. Mivel nevesek, ezért nem minden második pakliban legyenek. Ynevhűbb, ha nem mindenki próbálja kormányozni a Százkarú király hajóját. Inkább legyen drága, nagyon erős képességgel, igyekeztem ezekre ráépíteni, szerintem sikeresen.
Vannak még égi hajók a regényben, ami már lehet gyengébb fokú (nem 5mp-s) s ezáltal univerzálisabb is.

@mg-b
Mit gondolsz a neves sárkányok reprezentációról? Kalandozó, bestia, szövetséges lehetne? Illetve Aerrow által említett "Droquarror-nál, hogy humanoiddá tudnak változni"? Ez igaz? (ilyenre nem emlékszem a Százháború esetében)
Aquir
akinél van egy Hargash-Um szem

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. dec. 07., 09:45:07

Sziasztok!

Nem szeretném ha a hajók kincsek lennének.
Két okom is van rá, az egyik miszerint a kincsek nem elég egyeduralkodók.Tehát ha a relikvia után mindenki kincsezett volna,
akkor megértem hogy minden tárgy kincs lenne, de így semmi értelme.Illetve én nem szeretek manőverbe menni, (főleg úgy hogy 4 csatolási hely van) inkább leraknám pontért , de ugye az meg értelmetlen mert túl vannak árazva.
A másik meg, a hogy b*****k szét egy kieg legdrágább lapját történet(karaván).

Szerintem van egy csomó jó kincs ilyen pakliknak, egy értelemes kincskeresővel többet érnénk.(Iglat Berval?)
Persze ez csak a saját véleményem.

Aquir
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. dec. 07., 07:34:40

Sziasztok!

Égi hajók: én is gondolkodtam régebben olyan lapötleteken, ami nem fértek be a hadszer altípusba, de felszerelésnek se jók. Ennek legfőbb okának én is azt tartottam, hogy örökséggel/karavánnal túl könnyű lenne megszerezni. Akkor arra gondoltam, hogy felszerelések mellett be lehetne vezetni a járművek akciólap típust. Ugyanúgy Sorban Mp-kötötten lehetne hozni, de nem lehetne ingyenesíteni (pl küldihez csatolni sem)és az eddig felszerelések elleni izgatószerek se lennének jó ellenük(pl.: tisztítótűzzel kicsit fura lenne megsemmisíteni pl egy égi hajót) Így akár 0mp-s csónakot is lehetne tervezni egészen az 5-ös Kincsként megszerezhető Égi hajókig.
Akkor arra is gondoltam, hogy mint régen a hadszereket, a járműveket csapathoz kellene csatolni és csapatra adnának képességeket. Pl.: 0 mp csónak a csapat mérete 2, de tengeri küldetésből éberen térnek vissza, 2 mp karavel csapat mérete 4 tengeri küldetésekből éberen térnek vissza a sorba, tengeri küldetéseknél még vmi kis plusz.
Csak gondoltam leírom ,mint felvetést, ha már más is hasonlóban gondolkodott.
mg-b

HozzászólásSzerző: mg-b » 2010. dec. 06., 08:14:31

Üdv!

Örülök, hogy így felpörgött a téma; részemről a játéktechnikához csak korlátozottan értek, világhűségi szempontból azonban igyekszem majd segíteni - ma-holnap lesz is rá időm.

mg-b
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 04., 15:30:52

Rendben. :) Égi hajó akciótípust, akkor későbbre halasszuk el. Kincs, mint lehetőség ott van. :)

ezrael-bary
Elolvastam a terveiteket és összességében azt látom, hogy többször alkalmaztátok ugyanazt a sémát. Ez természetes, hiszen kigyűjtöttétek az összes nevet s hát elf-elf, aquir-aquir,stb között nehéz érdekes és különböző terveket készíteni. Tehát van pár ami jóra sikerült s finomítani kell, de van aminél csak a név maradna meg, ha nem veszitek zokon. SZVSZ
Bővebb kifejtések később.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. dec. 04., 13:35:01

Erre nem tudok így hirtelen válaszolni. De ha jelen eszköztár mellett nem kincs, akkor szerintem az mp-érték irreleváns. Ha kincs, akkor meg nagyon is fontos. Arra figyelj mint ahogy korábban is mondtam, hogy ha kincs lesz, akkor nem írhatsz rá olyat, hogy mp-igénye módosul bizonyos feltétel teljesülése esetén. Kincsnek ugyanis nem módosulhat az MP-igénye.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 04., 12:49:27

Jogos. Ezekkel nem kalkuláltam. Kincsként jobban tetszene, mint hogy bevezetnénk akciótípusnak az égi hajót s ami nem számít felszerelésnek?
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. dec. 04., 12:27:40

Szerintem egy kereskedőkaraván, vagy örökség sokkal kevesebbe kerül, mint az ingyen megszerzett kincs. Egy manőver költség sokkal nagyobb, mint amit sor fázisban egy plusz lap kijátszása jelent.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 04., 12:12:54

Értem.
Akkor ezen terminológai alapján megpróbálkozom vele még egyszer.

Százkarú Király hajója (nevesített)
Aquir égi hajó
MP:5
ID: Végleges, Akciótípus: Hadszer, Fázis: Sor
Százkarú Király irányításával ingyen leidézhető.
[állandó,harci] Minden harci körben egyszer, irányítója átrendezheti az ellenséges csapat hadrendjét. Nem szakíthat meg harci időfonalat.
[1/ford] Irányítójának és célpont ellenfélnek az összes kalandozója éber helyzetbe fordul. Játékosának az összes kalandozója harc manőverbe kezd, amit a megnevezett ellenfél összes kalandozójának akadályoznia kell. Csapatok méretére nincs korlát.

Hajókról:
Új laptípussal szerintem nem oldható meg a dolog. Mert annyira nem lenne kihasználva. Szövetségesek jó húzás volt, mert sorról sorra ráilleszthetők a tervek. Hajók nagyon lekorlátoznák ezt. Hadszer tűnt a legjobbnak.
MP-vel kapcsolatban bizonyos határokat meg kell húzni. Súlyos, de hatásos fegyver legyen. Tehát kincs-ként ne akarjuk ingyen megszerezni illetve ynev-hűen rendelkezésre is álljon.
Azon is érdemes elgondolkodni milyen jelentőségű legyen a hajó dolog. Ha a játék végére szeretném megszerezni, akkor azzal nyerni kellene. DP-kkel nem akarnák szórakozni. Játék közepén szóba jöhet, de akkor előnyt is produkáljon. Játék elejére is helyezhetjük, hogy könnyebben kirakható, de akkor teljesen más stílussal kell próbálkozni, mint amit felvázoltam. (harci és egy körülbelüli sorbeli képesség a jelenlegi szitu)

Sárkányok:
Sokat agyaltam, hogy szövetséges v. bestia v. kalandozó legyen. De első nekifutásra bepróbálom a neves bestiákat ismét behozni. Ha nem jön be, áttervezem.

Százkarúval kapcsolatban nehéz az árnyalat egy olyan felszerelésnél, mely egy kissé primitív. (sebez és használatok nekem sem jó) Nem érzem jónak, hogy + sebzéseket akasztanánk rá. Viszont ha igény van rá s így nem tetszik, apró képességekkel is megfoltozhatjuk a százhalál használatakor létrejövő hatást.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. dec. 04., 08:48:46

GLAD írta:A megfogalmazást teljesen az Ütközet nevű lapról vettem, akkor az a hibás v. én értem félre?
Ütközet:
"A létrehozó nem fordul el. Minden Jelenben lévő, éber kalandozó harc manőverbe kezd. Az adott harci kör végén véget ér a harc, ha az egyik játékos nem játszott ki Kézből akciólapot. Az Ütközet mindenképp a Mélységbe kerül, akkor is, ha semlegesítették."

Tehát ha éberbe forgatom őket és ugyanazt írom mint az ütközeten lévő, akkor működne?
Mondjuk így?

[1/ford] Minden Jelenben lévő kalandozó éber helyzetbe fordul (amennyiben az lehetséges) és harc manőverbe kezd.

Mondjuk azt, hogy az ütközet a mai szigorú szövegezési elvárásoknak már nem felelne meg. (Direkt miatta kellett a szabályt egy kicsit bonyolítani.) A mai terminológia más lenne. Egy közelítő példa:
Célpont játékos kalandozó összes éber kalandozója harc manőverbe kezd, amit célpont másik játékos összes éber kalandozójának akadályoznia kell. A kezdeményező és akadályozó csapat méretére nincs korlát.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. dec. 04., 00:58:02

Hi!

Nagyon sok lapterv van és nagyon hasonlóak, ezért most inkább általános javaslatokat fogalmaznék meg.

Hajók: Új laptípust adnék nekik. Gáz, hogy nagyon drágák és sokféleképp ingyenesíthetőek manőver nélkül. Kincs max az Adathor lehet, úgyhogy valami más megoldást kéne erre a problémára alálni.

Sárkányok: Inkább kalandozóként vagy szöviként adnám ki őket, és arra az aspektusukra koncentrálnék (főleg Droquarror-nál, hogy humanoiddá tudnk változni)

Erragal/Százkarú király: Kicsit árnyaltabb kapcsolatban kéne lenniük a Ghae-Bholgával. erragalnál valóban érdekes lehet igaznévvel kiadni 2 jellemre (Holdfény Erragal/Százkarmú Erragal)

Enua: Túl egyszerűek rá a tervek. Vinnék bele valami csavart, ami megkülömbözteti az eddigi bestiás kallerektől, esetleg abszolút nem bestiákra hegyezném ki...

Hr Kr: Szerintem ő csak a mese szerint volt troll, és valójában valami más fajba tartozhatott, a trollok úgy tudom nem tudnak megfulladni, beszélni, vagy éhezni.

Zombee: Köszi a dícséretet! :)

- bálint -
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 03., 12:11:49

Hitszegő Hölgy hajója (nevesített)
Aquir égi hajó
Hitszegő Hölgy irányításával ingyen leidézhető.
[állandó,harci] Védett pozícióban lévő ellenséges kalandozók nem cselekedhetnek, de hadrendet válthatnak.
[állandó,1/ford] A harci körök lépésében aktivizálható, ha irányítója Sorban/Manőverben van. Célpont ellenséges játékosnak szét kell osztania 5 sebzésjelzőt a manőverben résztvevő kalandozói között. Sebzésjelzők száma nem haladhatja meg a kalandozó alapszintjét.

Százkarmú (nevesített)
Másodkori Óelf hadúr, Gae Bholga hordozója
HARCOS-Harcos
MP:12 Szint: 6 F:13 A:9 M:9 Pszi,Hatalomszó Jellem:Nincs
PusztításII, Stratégia, Taktika
Igaz név – Holdfény Erragal
Titkos nyelv
[állandó,harci] Gae Bholga első képességének alkalmazásakor nem fordul el.
[1/ford] Harc manővert kezdeményezhet. Ha a harc manőver sikeres, akkor az ellenfélnek sérültbe kell forgatnia összes, Jelenben lévő nem nevesített kalandozóját és pihenő helyzetbe a nevesített kalandozóit.

-Érdekes népírtást tud csinálni, ha abban a csapatban vesz részt, melyben van az Adathor. Gae Bolgha Asztrált csökkentő hatása nem érvényesül annál a harcnál.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 02., 22:55:21

A megfogalmazást teljesen az Ütközet nevű lapról vettem, akkor az a hibás v. én értem félre?
Ütközet:
"A létrehozó nem fordul el. Minden Jelenben lévő, éber kalandozó harc manőverbe kezd. Az adott harci kör végén véget ér a harc, ha az egyik játékos nem játszott ki Kézből akciólapot. Az Ütközet mindenképp a Mélységbe kerül, akkor is, ha semlegesítették."

Tehát ha éberbe forgatom őket és ugyanazt írom mint az ütközeten lévő, akkor működne?
Mondjuk így?

[1/ford] Minden Jelenben lévő kalandozó éber helyzetbe fordul (amennyiben az lehetséges) és harc manőverbe kezd.
Andras

HozzászólásSzerző: Andras » 2010. dec. 02., 20:21:18

A második képessége nem működik a hajónak, nevezetesen:
[1/ford] Minden Jelenben lévő kalandozó harc manőverbe kezd (éber, pihenő, sérült egyaránt) éber helyzetben.

ad1: Nem tud egyszerre sorát elhagyni kezdeményező és akadályozó csapat. Ha pedig bármelyik hiányzik, akkor nem lesz harc. Erre nem is tudok javítási lehetőséget kínálni, egyszerűen ilyen a szabály. Vagy ez működik, vagy az összes többi lap ami manőverre hivatkozik.

ad2: Pihenő, sérült nem tudja elhagyni a sorát, nem választható csapatba. Ezt meg lehet szerelni azzal ha ráírod, hogy éberbe fordulnak. Csak könnyű elrontani ha mégsem tudnak sorelhagyó manőverbe menni, mert a hatás akkor is éberbe forgatja őket.
GLAD

HozzászólásSzerző: GLAD » 2010. dec. 02., 13:54:23

Adathor (nevesített)
Gyászgálya, Égi hajó
MP-igénye annyival csökken, ahány kalandozó lap van irányítója Múltjában/Mélységében összesen.
[állandó,harci] Irányítója csapatában lévő kalandozóira nem érvényesülnek az alapképességet csökkentő hatások.
[állandó] Ha irányítójának valamely kalandozója sebzést kapna ellenséges hatástól, akkor a jelzők az Adathorra tehetők. Ha a jelzők száma eléri a 10-et, akkor az Adathor a Mélységbe kerül. Sorelhagyó manőverben is érvényesül.

Százkarú Király hajója (nevesített)
Aquir égi hajó
Százkarú Király irányításával ingyen leidézhető.
[állandó,harci] Minden harci körben egyszer, irányítója átrendezheti az ellenséges csapat hadrendjét. Nem szakíthat meg harci időfonalat.
[1/ford] Minden Jelenben lévő kalandozó harc manőverbe kezd (éber, pihenő, sérült egyaránt) éber helyzetben.
Aquir

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. dec. 01., 14:32:25

Tian írta:Nem Rehynn. Szerintem eleve nem is lehetne az mert a másodkorban még nem voltak rehynnek.

Ha nem az, akkor nincs gond.
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
Tian

HozzászólásSzerző: Tian » 2010. dec. 01., 14:08:35

Nem Rehynn. Szerintem eleve nem is lehetne az mert a másodkorban még nem voltak rehynnek.
zombee

HozzászólásSzerző: zombee » 2010. dec. 01., 13:59:03

Aerrow: bejön a Bukott Herceg. Bár a könyvet nem olvastam, így azt nem tudom hogy adja vissza.
Második képességének sztem nem kell mp-be kerülnie. Mehet is nyomdába:)
Aquir

HozzászólásSzerző: Aquir » 2010. dec. 01., 10:33:47

Emlékeim szerint Enua Hillio egy rehynn aki a sárkányokat felébreszteni indult de nem tért vissza.
Amennyiben rehynn (ha jól emlékszem) úgy tuti nem jelenhet meg sajnos .
WMC nem örülne ha egy lapterv felborítaná a koncepcióit.
Albert Einstein

aquir.1234@gmail.com
06-70-231-9347
Képnézegető

HozzászólásSzerző: Képnézegető » 2010. dec. 01., 10:15:31

Sziasztok!

Én nem olvastam a könyvet, de nézegettem a lapterveket, láttam van közöttük Enua Hillio. Őt már én is megterveztem korábban, fel is tettem a lapötletek topicba, és most átmásolom ide:

Enua Hillio
Óelf nő, a Sárkányok Felkutatója
Szint:7
Mp:14
Élet
Harcos, Varázsló
Összes forma
Pszi
Titkos nyelv
F:10,A:12,M:12
Asztrológia II, Ékesszólás II, Legendaismeret II

Jelenbe kerülésekor játékosa kikereshet Jövő paklijából egy sárkány bestiát/szövetségest.
(állandó) Játékosa feltételük teljesítése nélkül idézhet le Sárkány szövetségeseket.
(1/ford., elf.) Játékosa ingyenesen aktivizálhatja egy sárkány bestiáját. A sárkány támadásai után mindenképp a Múltba kerül.

Nálam ő így fest, vélemény?
"Here, if you have a milkshake, and I have a milkshake, and I have a straw. There it is, that's a straw, you see? You watching? And my straw reaches across the room and starts to drink your milkshake, I DRINK YOUR MILKSHAKE! I DRINK IT UP!"
bary

HozzászólásSzerző: bary » 2010. dec. 01., 07:31:07

Köszönöm Ezrael barátomnak hogy addig ébren volt és felrakta a terveinket, de azért csúszott bele némi hiba:
ahol varázsló alkaszt van ott ismerik az összes formát, és ez a lap így módosul:

Alvunosi hőkutak
építmény
Völgyvidék, Alvunos
2dp
Tám/véd 5/5
Csapda/bestia 2/4

Felt: Alvunosi lap irányítása

Kihozási feltétele helyettesíthető 7 szintnyi tűzvarázsló irányításával

Áll. Tűzvarázslói varázslatok mp igénye 1-el csökken.
Áll. A helyszínén kialakult harcban minden védő használhat tűzvarázslói varázslat akciólapokat.
Aerrow

HozzászólásSzerző: Aerrow » 2010. dec. 01., 01:23:24

Hi!

Az én tervem:

A Bukott Herceg - 7 lap Kézből eldobása
Másodkori aquir driáq, a Csillagkovács szökött fia - Szövetségpont 7
Leidézésekor annyival kevesebb lapot kell eldobni, amennyi alapszintnyi kalandozó van irányítója Sorában.
[(állandó)] Ha irányítója Sorelhagyó manővert kezdeményez és azt egy ellenfél sem akadályozza, akkor célpont szövetségesről legfeljebb 3 szövetségpont átkerül A Bukott Hercegre. Egy fordulóban egyszer érvényesül.
[2MP(állandó)(egyszeri)] Célpont kalandozó aktuális szintje helyett alapszintje számít Harc eredmény meghatározása fázisban forduló végéig.
[7SZP (harci)(egyszeri)] A harcban minden kalandozó annyit sebződik, amennyi játékosa harcban részt vevő célpont kalandozójának aktuális szintje.

Kicsit a Bíbor Hadúrra alapoztam, itt viszont az alternatív feltételt nem csak nagykalandozós paklik tudnák könnyebben teljesíteni. Minél több/hatalmasabb barátja van, annál szívesebben segít az új világban, ahova "csöppent".

Az első képessége a manővert elkerülő paklikat szivatja. A cél az, hogy a sorban ücsörgő, szövikre építő paklikat kezelje, miközben a játékosa manőverezik. Azt jeleníti meg, hogy ha az elfek nem mennek neki, mikor megjelenik, akkor jelentős veszteségeket okoz nekik.

A második képessége azt szimbolizálja, hogy bármilyen sebbel s fájdalommal dacolva a legjobb formáját tudja hozni harcban, és ezt a képességét megfelelő eszközökkel a szövetségesei javára is fordíthatja. Szerintem megéri a 2MP-t. Számolni minden játékos tud vele, hiszen nyílt lapon van.

Az uccsó képessége egy kamikáze robbanás (elég suicid volt a könyvben a kis barátaival együtt). Negatív hatása, hogy alapesetben az egész szövit felszámolja, és saját kalandozókat is sebez. (Persze lehet lunírokkal meg obszidiánőrzőkkel trükközni). Mindenesetre sorsdöntő harci képesség lehet.

A többi tervről később írok véleményt, mert nagyon sok lett.

- bálint -